„Gintra” tik per plauką neparklupdė garsiojo „AC Milan” © fkgintra.lt

Šiaulių „Gintros” komanda įrodė, kad garsių klubų pavadinimų tikrai nebijo. Šiauliuose vykusiose kontrolinėse rungtynėse Lietuvos čempionės gausiai palaikomos savo aistruolių sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su Milano „AC Milan” futbolininkėmis.

Sudėtis: G.Lukjančukė, A.Mikutaitė, T.Corneil, A. Keene, N. Nikolič, S. Veličkaitė, K.Miksone, D.Gailevičiūtė (C), M.Gibson, J.Ayers, R.Jonušaitė.

Po keitimo aikštėje pasirodė: V.Neverdauskaitė, A.Ročane, P.Sarkanaitė, G. Toropovaitė, T. Carter.

Po rungtynių buvo apdovanotos abiejų komandų geriausios žaidėjos. Viešnių iš Milano gretose geriausia buvo pripažinta įvarčio autorė Miriam Chiara Longo.

„Gintros” gretose šį apdovanojimą atsiėmė pirmąsias oficialias rungtynes po sugrįžimo į komandą sužaidusi Greta Lukjančukė.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo varžovės. Jaudulys kiek kaustė šiauliečių veiksmus, tačiau tuo pasinaudoti AC Milan futbolininkėms nepavyko.

Pirmąjį savo šansą „Gintros” žaidėjos susikūrė, kuomet perėmus kamuolį į priekį išsiveržė smaigalyje rungtyniavusi Rimantė Jonušaitė. Po puolėjos perdavimo Dovilės Gailevičiūtės smūgis praskriejo greta skersinio.

Kamuolio kontrolė ir toliau priklausė viešnioms, tačiau teisingas mūsiškių išsidėstymas ir judėjimas aikštėje didelių gaisrų prie G. Lukjančukės vartų kilti neleido.

Kėliniui įpusėjus pirminį jaudulį įveikusios šiaulietės vis dažniau ėmė kontroliuoti kamuolį ir ieškoti galimybių prie varžovių vartų. Vis dėlto abejoms komandoms iki pertraukos pasižymėti nepavyko.

Antrajame kėlinyje treneriai atliko po kelis keitimus ir žaidimas vėl tapo intensyvesnis. Aštriai žaidusi Jessica Ayers sukūrė galimybę R. Jonušaitei, tačiau puolėjai pritrūko tikslumo. Prabėgus kelioms minutėms į baudos aikštelę pavojingai įsiveržė Simona Veličkaitė, bet jos skersas perdavimas adresato nepasiekė.

75-oji minutė Šiaulių stadione tapo triumfo akimirka. Po Algimantės Mikutaitės perdavimo viena prieš varžovių vartininkę atsidūrusi po keitimo aikštėje pasirodžiusi Trudi Carter neklydo – tiksliu smūgiu į tolimą vartų kampą išvedė Šiaulių klubą į priekį – 1:0.

Po praleisto įvarčio „AC Milan” futbolininkės metėsi į priekį. Mūsiškės sėkmingai atlaikė varžovių šturmą iki 85-osios minutės. Nesėkmingai nuo gynėjų kojų atšokęs kamuolys leido Miriam Charrai Longo išlyginti rezultatą – 1:1.

Paskutinės rungtynių minutės stingdė kraują stadione susirinkusiems žiūrovams, tačiau rezultatas liko nepakitęs – komandos išsiskyrė taikiai rezultatu 1:1.