„Gintrai“ teko pripažinti varžovių pranašumą © JumpStory nuotr.

Šiaulių „Gintros” komandai nepavyko pakartoti penktadienio sėkmės ir iš pasirengimo etapo Lenkijoje grįžti su dvejomis pergalėmis.

Antrosiose kontrolinėse rungtynėse Konino mieste sekmadienį 0:3 (0:1) teko pripažinti vietos „KKPK Medyk” futbolininkių pranašumą.

Startinė sudėtis: A.Klevečkaitė, A.Keene, A.Mikutaitė, A.Ročane, T.Corneil, D.Gailevičiūtė, P.Sarkanaitė, D.Dockaitė, K.Miksone, G.Toropovaitė, J.Čubrilo.

Po keitimo aikštėje pasirodė: A.Bikutė, G.Raznauskaitė, M.Proscevičiūtė, L.Kubiliūtė, L.Toropovaitė.

Primename, kad pirmąją tarpusavio komandų dvikovą penktadienį 1:0 laimėjo Lietuvos čempionės. Vienintelį mačo įvartį pelnė Dovilė Dockaitė.

Antrasis susitikimas šiaulietėms prasidėjo labai nesėkmingai. Sužaidus vos kelias minutes į mūsiškių vartus buvo paskirtas abejotinas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavusios aikštės šeimininkės anksti išsiveržė į priekį – 1:0.

Šis epizodas uždavė ne kokį ritmą tolimesnei rungtynių eigai. Nors Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės po praleisto įvarčio perėmė kamuolio kontrolę savo naudai, tačiau klaidos paprastose situacijose neleido sukurti pavojingesnių momentų prie oponenčių vartų. Pirmasis kėlinys baigėsi varžovėms esant priekyje minimalia persvara.

Antrajame kėlinyje įnešus tam tikrų korekcijų sudėtyje „gintriečių” žaidimas buvo aktyvesnis, tačiau efektyvumu veiksmai puolime nepasireiškė. Tuo tarpu lenkės įpusėjus kėliniui pasinaudojo plyšiu mūsiškių gynyboje ir padvigubino rezultatą – 2:0. Baigiantis rungtynėms šiauliečių nuovargis jau buvo matomas gana akivaizdžiai, o dar viena klaida pasinaudojusios šeimininkės nubaudė trečiuoju įvarčiu – 3:0.

Primename, kad į Lenkiją „Gintros” komanda išvyko gerokai išretintos sudėties. Dėl traumų ir kitų aplinkybių Šiaulių ekipa turėjo verstis be Vestinos Neverdauskaitės, Rimantės Jonušaitės, Medos Šeškutės, Lolitos Žižytės bei Simonos Veličkaitės.

Šias spragas sudėtyje užpildė jaunosios „Gintros” klubo žaidėjos atstovaujančios jaunimo komandą – Meida Proscevičiūtė, Gintarė Raznauskaitė, Laura Kubiliūtė, Livija Toropovaitė. Visos futbolininkės gavo laiko pasireikšti aikštėje ir pirmose ir antrose kontrolinėse rungtynėse.

Po rungtynių kalbintas vyr. treneris R. Viktoravičius pažymėjo, kad teigiamas aspektas šįkart buvo ne rezultatas, o konkurencingos rungtynės, kurios išryškino esamas problemas.

„Į Lenkiją vykome su tikslu turėti dvi aukšto lygio rungtynes prieš pajėgias varžoves. Taip jau susiklostė, kad turėjome verstis be svarbių žaidėjų, kurių buvimas, žinoma, būtų turėjęs reikšmingos įtakos žaidimui. Susitaikėme su ta mintimi, kad teks improvizuoti, ekspermentuoti, suteikti šansų jaunimui. Iš esmės šiandien akivaizdžiai pritrūko aštrumo puolime. Kamuolys aikštėje tam tikrais momentais judėjo gana neblogai, tačiau būtent toje fazėje, kai jau turi būti kuriamas pavojus, sprendimų neatsirasdavo. Antrajame kėlinyje pasijuto ir nuovargis. Bet kuriuo atveju šis pasirengimo etapas komandai buvo labai reikalingas. Visos žaidėjos turėjo progų pasireikšti, kiekviena individualiai įsivertinti ko šiandien dar jai labiausiai trūksta, o visa komanda įgijo ir saldesnės ir kartesnės patirties. Grįžtame su gera nuotaika, svarbiausia, kad išvengėme traumų, dabar galėsime vaizdo medžiagos pagalba paanalizuoti teigiamus ir taisytinus dalykus” – išlikdamas pozityvus kalbėjo treneris.

Primename, kad ateinančią savaitę, kovo 3 d. komanda žais Žiemos taurės turnyro pusfinalio rungtynes prieš jaunimo atstoves „Gintra-ŠSG”.