„Gintros kapitonė: siekiant pergalių – reikia įvarčių © fkgintra.lt nuotr.

2023 metų moterų A lygos čempionato sezonas prasidėjo kone su didžiausia intriga per pastaruosius dešimt metų. Lietuvos čempionėms kluptelėjus sezono starte turnyrinės lentelės situacija po pirmojo rato išlieka paini. Vienintelė Lietuvos atstovė Europos turnyre  UEFA Čempionių lygoje, Šiaulių „Gintra“ šiuo metu žengia antroje vietoje. Šiaulietės sezono starte taškus prarado prieš abi sostinės ekipas, kurios ir žygiuoja įkandin čempionių titulą ginančioms Saulės miesto atstovėms.

Pasitinkant antrąjį čempionato ratą ir intriguojančią artėjančio savaitgalio akistatą prieš Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ ekipą situaciją apžvelgė gintriečių kapitonė, ilgametė Lietuvos rinktinės gynėja Algimantė Mikutaitė.

– Algimante, pirmąjį moterų A lygos ratą komanda jau užbaigė. Sezono startas nebuvo lengvas, bet komanda atsitiesė ir grįžo į pergalių kelią. Kaip manai kas lėmė tokią nelengvą pradžią?

– Manau, kad vienos priežasties nėra, bet akivaizdu, kad esminis akcentas buvo tai, kad sezono starte mums sunkiai sekėsi realizuoti susikurtas progas. Futbole neįmušant įvarčių  pergalių nebus. Po truputį įsibėgėjome ir situacija pagerėjo, tačiau privalome toliau ties šiuo žaidimu aspektu nuosekliai dirbti. Nereikia pamiršti, kad ir varžovės prieš mus visuomet žaidžia su dviguba energija.

– Ar po dviejų lygiųjų sezono starte rūbinėje turėjote pokalbį tarpusavyje? Galbūt tau kaip komandos kapitonei teko jį inicijuoti?

– Tokie rezultatai netenkino nei vadovų,  nei trenerių, nei mūsų pačių. Todėl, žinoma, kad turėjome pasikalbėti, aptarti situaciją ir išsakyti savo mintis ką galime daryti kitaip, ko mums trūksta. Vieni kitus išgirdome, pasidarėme išvadas. Tarpusavyje su visomis žaidėjomis taip pat turėjome pokalbius, bet jie ir turi likti mūsų rūbinėje.

 Susidaro įspūdis, kad pelnytas įvartis komandai tarsi atriša kojas ir žaidimas pastebimai pagerėja. Kaip manai, ar tai tam tikras psichologinis barjeras, kurį galima įvardinti „iki įvarčio“?

– Su atrištomis kojomis privalome jau atvykti į rungtynes ir žengti į aikštę nuo pirmos minutės. Nepateisinama, kad pradedame žaisti geriau, kai tik pelnome įvartį. Galbūt tai ir yra tam tikras psichologinis sindromas po nesėkmingo sezono starto, kai sunkiai sekėsi pelnyti įvarčius, tačiau turime šią problemą išspręsti. Ateinančioje sezono stadijoje lengviau tikrai nebus, o psichologinė našta gali būti ir dar didesnė.


A. Mikutaitė pripažįsta, kad sustiprėjusioje moterų A lygoje lengvų pasivaikščiojimų nebereikia tikėtis

– Antrasis ratas prasidės itin svarbia kova Vilniuje su vietos MFA „Žalgiris-MRU“ komanda. Kokias pamokas komanda yra pasiruošusi atsinešti į antrąją tarpusavio akistatą?

– Laukia tikrai įdomi, intriguojanti kova, net neabejoju, kad jai rimtai ruošiasi ir varžovės. Siekiant iš Vilniaus grįžti su trimis taškais privalėsime būti kur kas grėsmingesnės užbaigiamojoje atakos stadijoje, šimtu procentų išlaikyti koncentraciją bei kompaktiškai gintis nuo žalgiriečių išpuolių.

– Šiuo metu turnyrinėje lentelėje gana didelė sumaištis. Ar galima teigti, kad šis 2023 metų sezonas yra konkurencingiausias per pastarąjį dešimtmetį?

– Žinoma. Pažvelgus į komandų sudėtis matyti, kad nebėra tokio didelio lygių skirtumo, dauguma komandų turi rinktinės narių, jaunos žaidėjos patobulėjo ir jau gali konkurencingai varžytis su vyresnėmis. Nemažai komandų savo sudėtis yra susistiprinusios ir legionierėmis, anksčiau jų būdavo tik mūsų ekipoje. Vis dėlto sakyčiau, kad svarbiausias akcentas, jog lietuvės daugelyje komandų žaidžia po kelis metus ir pastebimai tobulėja. Jeigu prieš penkis metus kažkuri žaidėja buvo dar jauna ir jai nebuvo lengva varžytis su vyresne, tai dabar ji jau yra įgijusi A lygos patirties ir  gali sėkmingai tai daryti. Manau, kad komandos kurios išsaugoja žaidėjų branduolį ilgesnį laiką gali pozityviai progresuoti.

– Komandoje esi didžiausia patirtį sukaupusi žaidėja. Ar neaplanko keistas jausmas, kad atrodytų visai neseniai dar klauseisi vyresnių futbolininkių patarimų, o šiandien jau pati turi jais dalintis su jaunimu?

– Tas jausmas aplanko gana dažnai. Bet jaunimas keičiasi, jų matymas irgi gali būti kitoks, todėl į įvairias situacijas tenka pažvelgti ir jų akimis. Tik tokiu keliu galima surasti tarpusavio ryšį, supratimą.

– Komandos tikslas išlieka apginti moterų A lygos čempionių titulą, Baltijos lygos trofėjų bei kuo sėkmingiau pasirodyti Čempionių lygoje. Kas turi tapti pagrindiniu raktu į šių tikslų įgyvendinimą?

– Darnesnis žaidimas ir aštrumas atakoje. Nepakanka tik kontroliuoti kamuolį ar patikimai gintis. Kaip jau minėjau, tam, kad laimėti reikia įmušti įvartį, o dažnu atveju ir vieno gali būti ne gana.

Primename, kad šį sekmadienį, gegužės 28 dieną „Gintra“ Vilniuje susikaus su šiuo metu turnyrinėje lentelėje pirmaujančia MFA „Žalgiris-MRU“ komanda. Rungtynių pradžia – 12:30 val.