Granatkino taurė: Lietuvos rinktinė gėdingu rezultatu nusileido rusams

Šeštadienio vakarą Lietuvos jaunių U-18 (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė baigė kovas turnyro V. Granatkinui atminti turnyro A grupėje. Svajūno Česnulio auklėtiniai patyrė skaudų pralaimėjimą dvikovoje prieš turnyro šeimininkus Santk Peterburgo futbolininkus ir pirmadienį varžybas užbaigs dvikova su Estijos rinktine.

Dvikovos pradžioje iniciatyva priklausė turnyro šeimininkams Sankt Peterburgo rinktinės futbolininkams, tačiau jie progų prie lietuvių vartų nesukūrė. Mūsiškiai taip pat negalėjo pasigirti pavojingais išpuoliais.

Kėlinio viduryje varžovų iš maždaug 14 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų, bet ypatingų sunkumų lietuvių rinktinės vartų sargui Nerijui Tabokui nesukėlė.

24 minutę Lietuvos rinktinė surengė itin pavojingą ataką, kurios metu Deivido Šešplaukio iš krašto skersuotas kamuolys pasiekė laiku į baudos aikštelę įkirtusi Edgarą Dubicką, kuris iš kelių metrų šiek tiek netiksliai nukreipė jį virš varžovų vartų.

Po dešimties minučių jau šeimininkai galėjo pasižymėti, bet lietuvius išgelbėjo laiku iš vartų išėjęs ir priešininkų puolėjo smūgį atlaikęs N. Tabokas. Po keletos akimirkos mūsiškių rinktinės vartininkas dar kartą išgelbėjo komandą nuo rusų komandos išpuolio.

Visgi varžovai kėlinio pabaigoje pramušė Lietuvos rinktinės gynybą. 39 minutę rusas Stanislavas Krapukhinas baudos aikštelėje sugebėjo išsivaduoti nuo Simono Jurgilo globos ir pasiųsti kamuolį į Lietuvos rinktinės vartus.

Antrajame kėlinyje sužaidus 12 minučių Sankt Peterburgo rinktinės puolėjas S. Krapukhinas dar kartą nubaudė lietuvius. Ties nuošalės riba gavęs perdavimą, jis atsidūrė prieš N. Taboką ir tiksliai smūgiavo į vartų kamputį.

77 minutę nuo didesnių malonumų lietuvius dar kartą išgelbėjo patikimai šiose rungtynėse rungtyniavęs vartininkas Nerijus Tabokas, jis atrėmė varžovų iš kelių metrų smūgiuotą kamuolį.

Visgi dvikovos pabaiga lietuviams tapo lyg didžiausias košmaras. 82 minutę varžovai iš baudos smūgio pelnė kuriozinį įvartį, po dviejų minučių savo persvarą Sankt Peterburgo futbolininkai padidino iki keturių įvarčių, o 88 minutę po Dmitrijaus Kirilovo smūgio rezultatas tapo 0:5.

Turnyro kovas Lietuvos U-18 rinktinė užbaigs ankstyvą pirmadienio rytą, kuomet dėl 13 vietos susikaus su Estijos rinktine.

Rungtynių statistika:

Lietuva U-18 – Sankt Peterburgas U-18 0:5 (0:1)
Sankt Peterburgo sporto rūmai, žiūrovų
Teisėjas – A. Amelin (Rusija)
Įvarčiai: 39, 57 min. Stanislavas Krapuchinas, 82 min. Ruslanas Kazakovas, 84 min. Kirilas Makejevas, 88 min. Dmitrijus Kirilovas (Rusija)

Lietuvos U-18 rinktinės sudėtis: Nerijus Tabokas, Aidas Gurskis (46 min. Nikita Peretiatko), Simonas Jurgilas (46 min. Martynas Medelinskas), Rokas Lekiatas, Paulius Obolevičius (46 min. Linas Mėgelaitis), Vilius Giedraitis (46 min. Donatas Konikas), Edgaras Dubickas (78 min. Ernestas Stočkūnas), Svajūnas Čyžas (46 min. Eligijus Jankauskas), Edvinas Kloniūnas, Artiom Gončarenko, Deividas Šešplaukis.