Gynyboje sutrupėjęs "Žalgiris" EL atranką užbaigė triuškinančiu pralaimėjimu (VIDEO)

20 valandą Lietuvos ir Ispanijos futbolo gerbėjų akys buvo nukrypusios į Vilnių - LFF stadione įvyko atsakomosios UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynės.

Šalies sostinėje į kovą stoja Vilniaus "Žalgiris" prieš daugkartinę šio turnyro čempionę "Sevilla". Sevilijoje charakterį pademonstravę žalgiriečiai namuose neatsilaikė - "Sevilla" jau pirmajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir triuškinančiai žengė į kitą etapą.

"Sevilla" nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą ir jau 6-ąją minutę nuliūdino pilnutėlį LFF stadioną - Pablo Sarabia įkirto į baudos aikštelę, atliko perdavimą link Džiugo Bartkaus vartų ir Nolito tiksliu smūgiu išvedė varžovus į priekį.

Po greito smūgio sukrėsti žalgiriečiai jau kitos atakos metu buvo pasiųsti į gilų nokdauną - šį kartą taikliai smūgiavo P. Sarabia, dar rungtynių pradžioje nužudęs visas žalgiriečių viltis.

Vėliau "Žalgiriui" pavyko pristabdyti "Sevilla" atakas, tačiau patiems išbėgti į pavojingas atakas taip pat buvo sunku.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai iš Ispanijos pelnė ir savo trečiąjį įvartį - vėl tas pats P. Sarabia galingu smūgiu kamuolį nukreipė į apatinį vartų kampą ir rezultatas tapo 3:0.

Antrajį kėlinį žalgiriečiai pradėjo itin aktyviai - 54-ąją minutę Rolandas Baravykas po puikaus spurto sudrebino "Sevilla" vartų konstrukciją.

Valdo Urbono auklėtiniai puikiai rungtyniavo antrajame kėlinyje - ypač aktyvus buvo Serge'as Nyuiadzi, bet įvarčio žalgiriečiai taip ir nepasiekė.

Rungtynių pabaigoje "Sevilla" vėl surezgė kelias greitas atakas ir įmušė du įvarčius - pasižymėjo Guilherme Arana bei Nolito.

Per likusį laiką žalgiriečiai sukūrė dar keletą pavojingų momentų, bet taip ir liko be savo įvarčio.

"Žalgirio" kelionė Europoje baigėsi po trečiojo etapo. Savo ruožtu "Sevilla" paskutiniajame atrankos etape susigrums su Oloumoco "Sigma".

"Žalgiris" 0 - 5 "Sevilla"
6' [0 - 1] Nolito
7' [0 - 2] P. Sarabia
44' [0 - 3] P. Sarabia
80' [0 - 4] G. Arana
83' [0 - 5] Nolito

Startinės sudėtys:

"Žalgiris": (4-4-1-1) Džiugas Bartkus; Rolandas Baravykas, Mamadou Mbdoj, Marko Tomič, Donovan Slijngard; Liviu Antal, Jeremy Manzorro, Slavko Blagojevič, Saulius Mikoliūnas; Tomas Šimkovič, Louis Ogana.

"Sevilla": (3-4-3) Tomaš Vaclik; Sergi Gomez, Daniel Carrico, Joris Gnagnon; Aleix Vidal, Ever Banega, Ibrahim Amadou, Sergio Escudero; Pablo Sarabia, Wissam Ben Yedder, Nolito.

VISI RUNGTYNIŲ ĮVYKIAI

6 min. | Žalgiriečiai buvo nubausti už klaidą gynyboje - įvartį po Pablo Sarabios perdavimo įmušė Nolito.

7 min. | Sukrėsti žalgiriečiai ilgai neatsilaikė - jau kitos atakos metu savo įvartį pasiekė ir P. Sarabia.

9 min. | "Sevilla" buvo arti trečiojo įvario - Wissamas Ben Yedderis smūgiavo visai šalia skersinio.

13 min. | Svečiai iš Sevilijos vėl surezgė pavojingą ataką - šalia vartų smūgiavo Nolito.

15 min. | Nolito atliko dar vieną smūgį, tačiau jis nebuvo itin stiprus ir Džiugas Bartkus susitvarkė su išbandymu.

28 min. | Žaidimo tempas krito - "Sevilla" dominavo su kamuoliu, tačiau tiek pavojingų momentų prie žalgiriečių vartų nebuvo sukurta.

31 min. | "Sevilla" sukūrė greitą ataką ir Ibrahimas Amadou smūgiavo virš skersinio. Vilniečių gynyba ėmė vėl braškėti.

35 min. | Žalgiriečiai turėjo realiausią progą šiame kėlinyje - Donovanas Slijngardas prasiveržė į varžovų baudos aikštelę, atliko aštrų perdavimą ir Livio Antaliui pritrūko tik kelių centimetrų, kad nukreiptų kamuolį į svečių vartus.

44 min. | "Žalgiris" gavo įvartį į rūbinę - Pablo Sarabia įkirto į baudos aikštelę ir galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

45 min. | Kėlinys baigėsi - "Sevilla" sukūrė tikrą įvarčių šou ir pirmauja rezultatu 3:0.

52 min. | Žalgiriečiai pirmą kartą smūgiavo į vartų plotą, tačiau Slavo Blagojevičiaus tolimas smūgis nesukėlė jokių problemų varžovų vartininkui.

54 min. | Vilniečiai sukūrė pavojingiausią progą dvikovoje - Rolandas Baravykas spurtavo link varžovų vartų, užsimetė kamuolį ant kairės kojos ir galingu smūgiu sudrebino "Sevilla" vartų konstrukciją.

58 min. | Serge'as Nyuiadzi įkirto į baudos aikštelę ir smūgiavo tiesiai į "Sevilla" vartininko rankas.

65 min. | Luisas Murielis atsidūrė žalgiriečių baudos aikštelėje, tačiau Dž. Bartkus šį kartą susitvarkė su kamuoliu.

69 min. | "Žalgiris" sukūrė dar vieną pavojingą momentą, kai S. Blagojevičius atliko galingą smūgį į varžovų vartus. Tomašui Vaclikui teko padirbėti, bet kamuolys vartuose taip ir neatsidūrė.

75 min. | Domantas Šimkus smūgiavo iš toli ir sukėlė problemų "Sevilla" vartų sargui.

80 min. | "Sevilla" pelnė ketvirtąjį įvartį - puikų reidą kairiuoju kraštu surengęs Guilherme Arana nepaliko vilčių Dž. Bartkui.

83 min. | Andalūzai įmušė ir penktąjį įvartį - pasižymėjo Nolito.

90 min. | Vilniečiai dar kartą pataikė į varžovų vartų konstrukciją ir liko be savo įvarčio.

90 min. | Rungtynės baigėsi triuškinančia žalgiriečių nesėkme ir pasitraukimu iš Europos.