H.Elizondo - geriausias 2006-ųjų teisėjas © Eurofootball.lt
Tarptautinė futbolo istorijos ir statistikos federacija (IFFHS) geriausiu 2006-ųjų metų Pasaulio teisėju išrinko argentinietį Horacio Elizondo. Šis teisėjas liepos 9-ą dieną teisėjavo finalinėms Pasaulio čempionato rungtynėms tarp Italijos ir Prancūzijos, ir iš aikštės išvarė pastarosios ekipos žvaižgždę Zinedine`ą Zidane`ą.

H.Elizondo tapo vos trečiuoju teisėju iš Pietų Amerikos, laimėjusiu IFFHS geriausio trenerio rinkimus. Šis arbitras praėjusiais metais tapo pirmuoju per visą Pasaulio čempionato istoriją, kuris teisėjavo tiek atidarymo, tiek finalo rungtynėms. Be to, argentinietis teisėjavo grupių etapo rungtynėms tarp Čekijos ir Ganos bei Šveicarijos ir Pietų Korėjos vienuolikių, bei ketvirtfinalio rungtynėms tarp Anglijos ir Portugalijos.

Per finalines Pasaulio čempionato rungtynes H.Elizondo pateko į savotišką skandalą, kai iš aikštės už smūgį galva italui Marco Materazzi iš aikštės išvarė prancūzą Z.Zidane`ą. Įdomiausia, kad argentinietis pats nematė šio epizodo, o raudoną kortelę parodė pastebėjęs epizodo kartojimą stadione esančioje švieslentėje. Tiesa, pats teisėjas pareiškė, kad jam apie epizodą pranešė vienas jo asistentų.

Antrą vietą geriausių teisėjų reitinge smarkiai nuo H.Elizondo atsilikęs užėmė slovakas Liubošas Mikelis, o trečią - vokietis Markusas Merkas.

Geriausių 2006-ųjų metų Pasaulio teisėjų dešimtukas pagal IFFHS

1. Horacio Elizondo (Argentina) - 159 taškai;
2. Luboš Michel (Slovėnija) - 69;
3. Markus Merk (Vokietija) - 60;
4. Benito Armando Archundia Tellez (Meksika) - 42;
5. Luis Medina Cantalejo (Ispanija) - 26;
6. Jorge Luis Larriondo Pietrafesa (Urugvajus) - 24;
7. Roberto Rosetti (Italija) - 19;
8. Frank De Bleeckere (Belgija) - 18;
9. Herbert Fandel (Vokietija) - 17;
10. Massimo Busacca (Šveicarija) - 16.