"Hearts" baigė kovas Europos turnyruose © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį buvo sužaistos keturiasdešimt UEFA Taurės varžybų, kuriose užfiksuotos kelios nemažai įdomių netikėtumų. „Odense“ klubas po dramatiškų lygiųjų pirmose rungtynėse su „Hertha“ minimalia persvara įveikė vieną stipriausių Vokietijos ekipų ir eliminavo varžovą iš turnyro, tuo tarpu Prancūzijos „Marseille“ dramatiškame šešių įvarčių trileryje nusileido „Mlada Boleslav“. Iš tolimesnių varžybų nusileido pasitraukė ir dar vienas Vokietijos klubas „Schalke“, kuris pralaimėjo prieš „Nancy“, ir „Sparta“ klubui atsirevanšuoti nesugebėjęs Valdo Ivanausko treniruojamas „Hearts“.

Pirmoji sensacija buvo užfiksuota Danijoje, kur vietos „Odense“ susikovė su Berlyno „Hertha“ klubu. Vienintelis įvartis, kuris padovanojo kelialapį į kitą varžybų etapą danų klubui buvo buvusio „Man Utd“ jaunio Madso Timmo taiklus smūgis 62-ąją varžybų minutę.

Vienas stipriausių Prancūzijos klubų „Marseille“ šį kartą nesugebėjo palaužti Čekijos čempionato vidutinioko „Mlada Boleslav“ klubo. „Ligue 1“ ekipa įsiveržė į priekį jau 14-ąją varžybų minutę, kai kamuolį į tinklą pasiuntę Toifilou Maoulida. Tačiau 35-tą minutę Čekijos klubas rezultatą išlygino: pasižymėjo Lubosas Pecka.

Antrojo kėlinio pradžioje „Marseille“ ekipą į priekį išvedė Nigerijos rinktinės krašto saugas Taye Taiwo. 62-ąją minutę 11m. baudinys buvo paskirtas į Prancūzijos klubo vartus, kurį realizavo radimas Holubas. Toks rezultatas garantavo „Marseille“ bilietą į UEFA Taurės grupių etapą, tačiau likos žaisti 10 minučių iki rungtynių pabaigos čekų klubą į priekį išvedė taiklus to paties R.Holubo smūgis. Pasimetę prancūzai puolė rezultato lyginti, tačiau greitai ir veržliai kontratakavę „Mlada Boleslov“ padėjo paskutinį tašką šiame mače: „Marseille“ viltis palaidojo 90-ąją minutę įmuštas Tomaso Sedaleco įvartis. Tiesa, likus žaisti vos penkioms minutėms namų komandą privalėjo baigti rungtynes mažumoje: iš aikštės pašalintas Jaromiras Smerda.

Iš tolimesnių varžybų pasitraukė dar vienas „Bundesliga“ klubas – tai „Schalke“. Prieš dvi savaites savo arenoje paskutinėmis minutėmis išplėšę pergalę prieš „Nancy“, šį kartą vokiečiai buvo gerokai pamokyti prancūzų klubo. „Nancy“ ekipa išsiveržė į priekį jau 18-ąją susitikimo minutę dėka Andre Luizo įmušto įvarčio. Greitai rezultatą padvigubino Gastonas Curbelo. 70-tą minutę vokiečių triuškinimą pradėjo Issiaras Dia, bet užkietėję vokiečiai nepasidavė ir rezultatą sušvelnino 78-ąją minutę, kai pasižymėjo Marcelo Bordonas.

„Lietuviškasis“ klubas iš Edinburgo „Hearts“ dėka pirmų pralaimėtų rungtynių Prahos „Sparta“ ekipai, šiandien taip pat baigė kovas Europos turnyruose. Rungtynėse baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Pirmame kėlinyje daugiau atakavo šeimininkai, tačiau puikai žaidė „Hearts“ vartininkas Craigas Gordonas bei gynėjai. Progą rungtynių pradžioje turėjo pasižymėti Zdenekas Pospechas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį galva nuo vartų linijos išmušė Paulas Hartley. Dar po kelių akimirkų vartus iš toli terorizavo Janas Šimakas, bet jis praskriejo pro šalį.

Po dešimties minučių „širdžių“ vartus sudrebino skersinis, kai po Danielio Kolažo smūgio kamuolys pataikė į vieną „Hearts“ klubo gynėjų ir nuo jo kojos jis atsimušė į vartų skersinį. Pirmojo kėlinio pabaigoje realiausią progą pasižymėti turėjo Deividas Česnauskis, kai gavęs perdavimą iš savo komandos draugo Robie Nielseno, bet kamuolys praskriejo virš vartų skersinio. Po to tas pats D.Česnauskis galėjo nuginkluoti „Sparta“ vartininką Jaromirą Blažeką, tačiau jam atšokusį kamuolį pasiuntė greta virpsto.

Antrame kėlinyje „Hearts“ stengėsi perimti iniciatyvą, ir to pasekme savo ekipą į priekį galėjo išvesti Jamie Mole`as, tačiau 18-metis puolėjas smūgiavo neryžtingai ir patyręs vartų sargas J.Blažekas kamuolį vargais ne galais atmušė. Vėliau dar vienas legionierius iš Lietuvos Saulius Mikoliūnjas turėjo šansą, kai gavo perdavimą iš Mauricio Pinilla, bet smūgiavo pro šalį. Rungtynių pabaigoje „Hearts“ iššvaistė ir paskutinę progą gražinti mačui intrigą: P.Hartley smūgis pralėkė virš vartų skersinio. Valdo Ivanausko auklėtiniai baigė kovas prestižiškiausiose Europos turnyruose ir dabar visą dėmesį skirs Škotijos pirmenybėms.

Po sunkios dvikovos išvykoje, šį kartą „Newcastle“ savo žiūrovų akivaizdoje taip pat ne itin lengvai palaužė išsišokėlių iš Talino „Levadia“ futbolininkų pasipriešinimą. 47-ąją ir 50-ąją minutę pasižymėjo anglų klubo naujokas Obafemi Martinsas, o paguodos įvartį pelnė Indrekas Zelinskis.

Kovas Europoje baigė „West Ham“ klubas, kuris pirmame ture po dramatiškos kovos nusileidęs „Palermo“ rezultatu 1-0, šiandien buvo tiesiog „sumindytas“ italų žaidėjų. 32-ąją minutę pirmąjį įvartį įmušė Fabio Simplicio, o po pertraukos tas pats žaidėjas pridėjo ir antrą įvartį. 68-ąją minutę tašą varžybose padėjo Davidas Di Michele.

Kitas anglų klubas „Blackburn“ po lygiųjų Autrijoje, kurios baigėsi rezultatu 2-2, šį kartą vis geriau atrodantis ir formą atgaunantis „Blackburn“ iškovojo pergalę ir padovanojo sau kelialapį į kitą varžybų etapą. 32-ąją minutę į priekį anglų ekipą išvedė legionierius iš Pietų Afrikos Respublikos Benny McCarthy, kai po Davido Bentley perdavimo galvą nuginklavo Zalcburgo „Red Bull“ vartininką. 56-ąją minutę krito ir antrasis varžybų įvartis, kurį nuostabiu smūgiu ir maždaug 23 metrų nuotolio pelnė D.Bentley.

Pergales, bei kelialapius į grupių etapus taip pat iškovojo pretendentai laimėti UEFA Taurę: Prancūzijos „P.S.G“, Anglijos „Tottenham“, Ispanijos „Espanyol“ ir praėjusių metų triumfatoriai „Sevilla“, Vokietijos „Bayer“ ir Italijos „Parma“.

UEFA Taurės varžybų statistika:

Zulte-Waregem 2 - 0 Lokomotiv
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 3-2)

Rabotnicki Kometal 0 - 1 Basel
(Pirmos rungtynės 2-6, bendras rezultatas 2-7)

Mlada Boleslav 4 - 2 Marseille
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 4-3)

P.S.G 2 - 0 Derry City
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 2-0)

Brondby 2 – 2 Eintracht
(Pirmos rungtynės 0-4, bendras rezultatas 2-6)

Espanyol 3 - 1 Artmedia
(Pirmos rungtynės 2-2, bendras rezultatas 5-3)

Newcastle 2 - 1 Levadia
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 3-1)

V.Čepauskas ("Levadia") žaidė visas rungtynes
M.Dovydėnas ("Levadia") žaidė iki 55 minutės
M.Stonys ir D.Regelskis (abu "Levadia") į aikštę neišbėgo

Groningen 1 - 0 Partizan
(Pirmos rungtynės 2-4, bendras rezultatas 3-4)

Lens 3 - 1 Ethnikos Achnas
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 3-1)

Metallurg Zaporizhzhya 0 - 1 Panathinaikos
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 0-2)

Club Brugge 1 - 1 Ruzomberok
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 2-1)

Litex Lovech 1 - 3 Maccabi Haifa
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 2-4)

Heerenveen 0 - 0 Vitoria Setubal
(Pirmos rungtynės 3-0, bendras rezultatas 3-0)

Osasuna* 0 - 0 Trabzonspor
(Pirmos rungtynės 2-2, bendras rezultatas 2-2)

Parma 1 - 0 Rubin Kazan
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 2-0)

Auxerre 3 - 1 Dinamo Zagreb
(Pirmos rungtynės 2-1, bendras rezultatas 5-2)

Chievo 2 - 1 Braga
(po pratęsimo, Pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 2-3)

Nancy 3 - 1 Schalke
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 3-2)

Bayer 3 - 1 Sion

Ajax 4 - 0 IK Start
(Pirmos rungtynės 5-2, bendras rezultatas 9-2)

Austria Vienna 1 - 0 Legia
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 2-1)

Randers 0 - 3 Fenerbahce
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 1-5)

Feyenoord* 0 - 0 Lokomotiv Sofia

Celta 3 - 0 Standard Liege
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 4-0)

Nacional 1 - 2 Rapid
(po pratęsimo, Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 1-3)

Hapoel 3 - 1 Chornomorets
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 4-1)

Blackburn 2 - 0 Salzburg
(Pirmos rungtynės 2-2, bendras rezultatas 4-2)

Kayserispor 1 - 1 AZ
(Pirmos rungtynės 2-3, bendras rezultatas 2-4)

Tottenham 1 - 0 Slavia

Sparta 0 - 0 Hearts
(Pirmos rungtynės 2-0, bendras rezultatas 2-0)

S.Mikoliūnas ir D.Česnauskis (abu "Hearts") žaidė visas rungtynes
E.Jankauskas, N.Barasa, M.Žaliūkas ir A.Velička (visi "Hearts") rungtynėms registruoti nebuvo

Grasshoppers 5 - 0 Atvidabergs FF
(Pirmos rungtynės 3-0, bendras rezultatas 8-0)

OB 1 - 0 Hertha
(Pirmos rungtynės 2-2, bendras rezultatas 3-2)

Iraklis 0 - 2 Wisla
(po pratęsimo, Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 1-2)

Rangers 2 - 0 Molde

Sevilla 4 - 0 Atromitos
(Pirmos rungtynės 2-1, bendras rezultatas 6-1)