"Hearts" dar kartą suklupo Škotijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Škotijos Premier lygoje įvyko penki susitikimai. „Aberdeen“ įveikė „Kilmarnock“, „Celtic“ nesugebėjo įveikti autsaiderio „St Mirren“, „Falkirk“ neikėtai sutriuškino „Dundee United“, „Hearts“ namuose dramatiškai pralaimėjo „Motherwell“, o „Inverness CT“ pateikė staigmeną, užtikrintai nugalėdami „Hibernian“ vienuolikę.

Mačas tarp „Hearts“ ir „Motherwell“ vyko permainingai bei dramatiškai. Jau 12 minutę Andrew Driveris po puikaus Andriaus Veličkos perdavimo įmušė pirmąjį rungtynių įvartį. Vėliau abi komandos nevengė atakuoti. „Motherwell“ galėjo ne kartą išlyginti rezultatą, tačiau puikiai žaidęs vartininkas Eduardas Kurskis išlaikė teigiamą rezultatą savo komandai iki pertraukos.

Antrasis kėlinys priklausė svečiams, kurie pradėjo dominuoti nuo pirmosios minutės. 53 minutę Chrisas Porteris išlygino rezultatą ir taip suteikė dar papildomų jėgų savo komandai. „Motherwell“ nesiliovė atakuoti ir 67 minutę pasiekė savo. Bandydamas išmušti Rosso McCoramacko smūgiuotą kamuolį, Marius Žaliūkas įsimušė į savus vartus.

Iškart po to Eggertas Jonssonas turėjo puikų šansą išlyginti rezultatą, bet jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Paskutinėmis rungtynių minutėmis „širdys“ dar bandė išsigelbėti, tačiau „Motherwell“ pavyko iškovoti pergalę.

Šiose rungtynėse žaidė visi joms registruoti lietuviai. Eduardas Kurskis, Marius Žaliūkas, Audrius Kšanavičius žaidė visą mačą. Mikoliūnas buvo pakeistas 62-ąją, Andrius Velička 78 minutę, o Kęstutis Ivaškevičius pasirodė po keitimo 83 minutę.

Tuo tarpu namuose žaidę „Aberdeen“ futbolininkai rungtynes pradėjo užtikrintai kontroliuodami kamuolį. Nepaisant to, pirmasis įvartis krito būtent į jų vartus, kai 27 minutę galva pasižymėjo Davidas Fernandezas. Vėliau abi komandos apsikeitė pora neypatingų atakų, o pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatui esant – 0-1 “Kilmarnock” naudai.

Tačiau šeimininkai sugebėjo atsitiesti antrajame kėlinyje. 63 minutę Barry Nicholsonas realizavo vienuolikos metrų baudinį, o jau po dvylikos minučių Lee Milleris puikiu smūgiu galva išvedė savo ekipą į priekį. Po šių rungtynių „Aberdeen“ įsitvirtino šeštoje turnyrinės lentelės vietoje.

Kitose rungtynėse tarp „Celtic“ ir „St Mirren“ buvo laukiama užtikrintos čempionų pergalės. Tačiau žaidimas susiklostė visai kitaip.

Nors pirmajame kėlinyje „Celtic“ ir kontroliavo kamuolį, tačiau apart kelių pavojingesnių baudos smūgių, didesnės gresmės varžovų vartams nepavyko sukelti.

Antrajame kėlinyje galėjome laukti didžiausios šio turo sensacijos, kai 74 minutę Stephenas McGinnas pasiuntė kamuolį į favoritų vartus. Tačiau „keltai“ nepalūžo ir užgulė „St Mirren“ vartus. 85 minutę Derekas Riordanas po Evanderio Sno perdavimo išgelbėjo savo ekipa, kai įmušė maždaug iš devynių metrų. Rungtynės baigėsi taikiai – 1-1.

“Falkirk” ir “Dundee United“ mače šeiminikai pelnytai nugalėjo. Jau 5 minutę Pedro Moutinho pelnė pirmąjį įvartį. Vėliau svečiai bandė išlyginti rezultatą, tačiau pastangos buvo bevaisės. Viskas dar labiau pablogėjo, kai prieš pat pertrauką, 41 minutę, Grahamas Barrettas padvigubino persvarą.

Antroje mačo dalyje „Falkirk“ kontroliavo žaidimo eigą, o 66 minutę Michaelas Higdonas palaidojo visas „Dundee United“ viltis pakovoti dėl taškų. Rungtynės baigėsi netikėta, bet užtikrinta vienų šio sezono autsaiderių pergale.

Rungtynės tarp „Inverness CT“ bei „Hibernian“ užfiksavo dar vieną staigmeną šiame ture. Mačo pradžioje abi komandos daug klydo perdavinėdamos kamuolį ir taip nesugebėjo sukurti pavojingesnių progų. Tačiau viduryje kėlinio Stevenui Fletcheriui buvo proga įmušti, kai jis, išbėgęs vienas priešais vartininką, nesugebėjo įmušti. Vėliau komandos apsikeitė keliomis atakomis, o 42 minutę šeimininkams pavyko išsiveržti į priekį.

Mariusas Niculae puikiai permetė kamuolį per „žaliųjų“ vartininką ir pasiuntė „Hibernian“ į nokdauną baigiantis pirmajam kėliniui.

Po pertraukos svečiai bandė gelbėti rungtynes, tačiau puikiai žaidę „Inverness CT“ gynėjai bei vartininikas išlaikė vartus „sausus“. O 78 minutę Niculae įmušė antrąjį įvartį šiose rungtynėse bei taip leido savo ekipai švesti jau trečiąją pergalę iš eilės.

Statistika:

„Aberdeen“ 2 – 1 “Kilmarnock”
27` [0 – 1] David Fernandez
63` [1 – 1] Barry Nicholson (11m.)
75` [2 – 1] Lee Miller

“Celtic” 1 – 1 “St Mirren”
74` [0 – 1] Stephen McGinn
85` [1 – 1] Derek Riordan

“Falkirk” 3 – 0 “Dundee United”
5` [1 – 0] Pedro Moutinho
41` [2 – 0] Graham Barrett
66` [3 – 0] Michael Higdon

“Hearts” 1 – 2 “Motherwell”
12` [1 – 0] Andrew Driver
53` [1 – 1] Chris Porter
67` [1 – 2] Marius Žaliūkas (į savo vartus)

„Inverness CT” 2 – 0 “Hibernian”
42` [1 – 0] Marius Niculae
78` [2 – 0] Marius Niculae