"Hearts" patyrė nesėkmę Glazge © Eurofootball.lt
Šeštadienį penkerios 4-ojo turo rungtynės sužaistos Škotijos "Premier" lygoje. Pirmą pralaimėjimą šį sezoną patyrė "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts" klubas, išvykoje nusileidęs Glazgo "Rangers" ekipai, ir namuose "Kilmarnock" komandai nusileidęs "Falkirk", antra sostinės komanda "Hibernian" pasiekė pirmą pergalę, o du mačai baigėsi lygiosiomis.

Į "Hearts" startinę vienuolikę grįžo pasveikęs Edgaras Jankauskas, kuris mačą pradėjo kartu su Sauliumi Mikoliūnu, tačiau traumuotų Deivido Česnauskio ir Nerijaus Barasos bei neseniai ekipą papildžiusio Mariaus Žaliūko škotų klubo sudėtyje nebuvo.

Susitikimas prasidėjo žaibiškais abiejų komandų išpuoliais, tačiau "Rangers" po truputį perimė iniciatyvą ir ėmė dominuoti aikštėje. Šalia vartų smūgiavo Jeremy Clement ir Karlas Svenssonas, po baudos smūgio vartininkui Craigui Gordonui teko atmušti Julieno Rodriguezo bandymą galva. "Hearts" atsakė pavojingu Bruno Aguiaro baudos smūgiu, bet kėlinio pabaigoje turėjo gintis ir vienas prieš vieną atsidūrusio Dado Pršo smūgį atrėmė vartininkas, o pakartotinį Kriso Boydo bandymą nuo vartų linijos teko atmušti Robbie Neilsonui.

Tačiau sužaidus vos pora minučių antrajame kėlinyje "Rangers" išsiveržė į priekį - R.Neilsonas baudos aikštelėje pargriovė D.Pršo ir K.Boydas realizavo 11 metrų baudinį. Svečiai sutriko ir dar po dviejų minučių Lee Martinui atlikus baudos smūgį tas pats K.Boydas galva įmušė antrąjį savo ir komandos įvartį.

Tai galutinai nokautavo "Hearts" ir vėliau lygioje vietoje kamuolį praradus Takiui Fyssui svečius po D.Pršo smūgio iš toli jau gelbėjo virpstas. Valdo Ivanausko auklėtiniai nebesugebėjo atsitiesti ir nesėkmingą dieną jiems dar labiau pagadino trauma Michalui Pošpišilui bei paskutinėmis rungtynių akimirkomis Robbie Neilsono užsidirbta raudona kortelė.

Po šios pergalės "Rangers" pakilo į pirmą turnyrinės lentelės vietą aplenkdamas "Hearts" ir "Falkirk" ekipą, kuri namuose pirmavo prieš "Kilmarnock" po Russelo Latapy įvarčio 44 minutę, tačiau po minutės Gary Walesas rezultatą išlygino, iki susitikimo pabaigos likus trims minutėms pergalę svečiams išplėšė Paulas Di Giacomo.

87 minutę išsigelbėjo ir netikėtai sėkmingai čempionatą pradėjęs naujokas "St. Mirren", kuris didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjo po Stevie Crawfordo įvarčio, tačiau mačui artėjant į pabaigą Kirkas Broadfootas sugebėjo rezultatą išlyginti. "Dundee Utd" ir "Dunfermline" dvikova baigėsi be įvarčių, o "Hibernian" namuose 3-1 sutriuškino nei taško dar neiškovojusį "Motherwell".

Šeštadienio 4 turo rungtynių rezultatai

"%c00298" 1 - 1 "%c00224"
33' [0 - 1] Stevie Crawford
87' [1 - 1] Kirk Broadfoot

"%c00226" 0 - 0 "%c00151"

"%c00258" 1 - 2 "%c00228"
44' [1 - 0] Russell Latapy
45' [1 - 1] Gary Wales
87' [1 - 2] Paul Di Giacomo

"%c00192" 3 - 1 "%c00230"
30 [1 - 0] Abdessalam Ben Jelloun
65' [2 - 0] Scott Brown
82' [3 - 0] Rob Jones
90' [3 - 1] Scott McDonald

"%c00121" 2 - 0 "%c00219"
47' [1 - 0] Kris Boyd (11m.)
49' [2 - 0] Kris Boyd

90' Robbie Neilson ("Hearts") pašalintas iš aikštės