"Hearts" toliau barsto taškus © Eurofootball.lt
Dar du taškus Škotijos čempionate prarado "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts" klubas, kuris šeštadienį eilinio 16-ojo turo rungtynėse išvykoje nesugebėjo įveikti "Inverness" ekipos. Antrą poziciją lygoje po pergalės svečiuose išsaugojo "Aberdeen", o "Motherwell" pakilo iš turnyrinės lentelės apačios.

Prieš susitikimą pastaruoju metu neramumų sudrebintą "Hearts" stovyklą aplankė džiugios žinios - komandą treniruoti grįžo Valdas Ivanauskas, tačiau jis šį mačą dar stebėjo iš tribūnų. Laikinai ekipai vadovaujantis baltarusis Eduardas Malofejevas į startinę sudėtį mačui su "Inverness" sugrąžino kapitoną Steveną Pressley, kuris gynybos viduryje pakeitė Marių Žaliūką, o taip pat kitą ekipos senbuvį Robbie Neilsoną ir graiką Takį Fyssą.

Edgaras Jankauskas dar kartą liko tarp atsarginių, Saulius Mikoliūnas su Nerijumi Barasa rungtyniavo saugų linijos kraštuose, o Andrius Velička buvo vienintelis puolėjas. Būtent po lietuvio S.Mikoliūno puikaus perdavimo buvo sukurta pirmoji pavojingesnė "Hearts" ataka, tačiau Paulas Hartley smūgiavo virš vartų.

Netrukus N.Barasai ir A.Veličkai nepavyko smūgiai galva, o nuo šeimininkų žaidėjo Barry Wilsono smūgio svečius gelbėjo vartininkas Craigas Gordonas. Vienas aktyviausių sostinės ekips gretose buvo S.Mikoliūnas, ir kėlinio viduryje jo smūgį iš baudos aikštelės prieigų atrėmė vartininkas. Vėliau darbo pora kartų po "Inverness" atakų sėkmingai ėmėsi C.Gordonas, tad pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Po pertraukos abiem komandoms ir toliau sunkiai sekėsi pralaužti varžovų gynybą - įmušti po kovos baudos aikštelėje bandė šeimininkų žaidėjai Rossas Tokely, D.Wynessas, svečių kapitonas S.Pressley, iš toli laimę pabandė T.Fyssas ir P.Hartley, tačiau rezultatas nepasikeitė. Susitikimas, kurio geriausiu žaidėju Edinburgo klubo gretose buvo išrinktas S.Mikoliūnas, baigėsi taikiai 0-0, o "Hearts" tai buvo aštuntos rungtynės iš eilės be pergalės.

Antroje vietoje įsitvirtino "Aberdeen" klubas, kuris po trijų įvarčių antrajame kėlinyje įveikė autsaiderį "Dunfermline". Svečių įvarčių sąskaitą 54 minutę atidarė Lee Milleris, o rungtynėms artėjant į pabaigą du įvarčius per pora minučių pridėjo Darrenas Mackie.

Tuo tarpu "Motherwell" permainingame mače rezultatu 4-2 namuose laimėjo prieš "Falkirk". Pastarąją ekipą 36 minutę į priekį išvedė 13-ąjį savo įvartį per 13 rungtynių pelnęs Anthony Stokesas, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje pasižymėjęs Richie Foranas apvertė rezultatą aukštyn kojomis.

71 minutę "Falkirk" veteranui Russelui Latapy vėl pavyko atstatyti lygiąsias, bet šeimininkų puolėjo Scotto McDonaldo stiprus ir tikslus smūgis bei A.Stokeso pašalinimas iš aikštės galutinai palaužė svečius, ir 83 minutę "Motherwell" pergalę užtvirtino iš "Hearts" pasiskolintas jaunasis puolėjas Callumas Elliotas.

Šeštadienio 16 turo rungtynių rezultatai

"Dunfermline" 0 - 3 Aberdeen"
54' [0 - 1] Lee Miller
83' [0 - 2] Darren Mackie
85' [0 - 3] Darren Mackie

"Motherwell" 4 - 2 Falkirk
36' [0 - 1] Anthony Stokes
45' [1 - 1] Richie Foran (11m.)
49' [2 - 1] Richie Foran
71' [2 - 2] Russell Latapy
75' [3 - 2] Scott McDonald
83' [4 - 2] Callum Elliot

78' Anthony Stokes ("Falkirk") pašalintas iš aikštės

"Inverness" 0 - 0 "Hearts"