Į kitą UEFA Taurės etapą pateko ir "Ekranas" © Eurofootball.lt
Panevėžio "%c00033" ketvirtadienį namuose užbaigė Farerų saluose pradėtą darbą ir antrą kartą įveikęs Torshavno "B36" futbolininkus žengė į antrąjį kvalifikacinį UEFA Taurės etapą. Rungtynės "Aukštaitijos" stadione baigėsi "Ekrano" pergale 3-2, o pergalingą įvartį 87 minutę įmušė Povilas Lukšys.

Panėvėžio "Aukštaitijos" stadionas
Teisėjas - Gabriele Rossi
Panevėžio "Ekranas" 3 - 2 Torshavno "B36"
(Pirmos rungtynės 3-1, bendras rezultatas 6-3)
49` [1 - 0] Andrius Šidlauskas
77` [2 - 0] Povilas Lukšys
85` [2 - 1] Bergur Midjord
86` [2 - 2] Frodi Benjaminsen (11 m.)
87` [3 - 2] Povilas Lukšys

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Gardzijauskas, Rimavičius, Skroblas (46' Rahn); Bička, Tomkevičius, Šidlauskas (90' Saulėnas), Pogreban; Kavaliauskas, Lukšys

Pirmą pavojingą situaciją prie varžovų vartų sukūrė svečiai, tačiau vėliau "Ekranas" užgulė "B36" vartus ir netaikliai iš arti smūgiavo Povilas Lukšys, tikslo nepasiekė ir Sergejaus Pogrebano bandymas iš baudos aikštelės prieigų.

Po Deimanto Bičkos reido ir perdavimo į baudos aikštelę kamuolio nepavyko pasiekti nei P.Lukšiui, nei S.Pogrebanui, o Vitalijaus Kavaliausko smūgį galva atrėmė vartininkas Jakupas Mikkelsenas.

Kėlinio viduryje P.Lukšys dar kartą nepataikė į vartus, o po poros minučių vartams likus tuštiems "Ekrano" puolėjui nepavyko atiduoti tikslaus perdavimo komandos draugui D.Bičkai.

"Ekranas" dominavo aikštėje ir prieš pat pertrauką šansą dar turėjo V.Kavaliauskas, bet patikimai savo vartus apgynė J.Mikkelsenas.

Visgi antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes "Ekranas" išsiveržė į priekį - iš aštraus kampo įvartį pelnė Andrius Šidlauskas.

Praėjus kiek daugiau nei valandai "B36" sukūrė pavojingą išpuolį, bet laimei Kleamintas Matresas smūgiavo šalia vartų. Netrukus netiksli buvo ir Ingi Hojstedo ataka.

Vėliau keturis kartus per dvi minutes į svečių vartus smūgiavo panevėžiečiai, tačiau du iš smūgių sugavo vartininkas, o kiti buvo netaiklūs.

"Ekrano" pastangas atpirko Povilas Lukšys, kuris 77 minutę pelnė antrą įvartį. "B36" atsakė savo išpuoliu, po kurio atsidūręs vienas prieš vartininką Arvydą Skrupskį į vartus nepataikė Sylla Davy.

Turėdami įtikinamą persvarą panevėžiečiai leido sau atsipalaiduoti ir 85 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Berguras Midjordas sušvelnino atsilikimą, o dar po minutės 11 metrų baudinį įmušė Frodas Benjaminsenas.

Tačiau lygus rezultatas išsilaikė neilgai, nes netrukus "Ekranas" surengė greitą kontrataką ir P.Lukšys atstatė šeimininkų persvarą.

"Ekranas" antrą kartą įveikė Farerų salų komandą ir bendru rezultatu 6-3 pateko į kitą UEFA Taurės etapą.