I Lygos čempionu tapo "Alytis" © Eurofootball.lt
Tik prieš paskutinį turą I lygos lyderiu tapęs Alytaus "Alytis" tvirtai žengė paskutinį žingsnį ir tapo 2007 metų I lygos nugalėtoju.

Stipriausiųjų šešetuko komandos iki pat paskutinio turo dvikovų finalinių švilpukų kovojo dėl aukštesnių pozicijų. Dėl aukso medalių netiesiogiai varžėsi "Alytis" ir Kauno "Rodiklis". Praėjusiame ture tarpusavio dvikovą laimėję dzūkai prieš paskutinį turą turėjo vieno taškų persvarą. "Rodikliui", norint užkopti ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio, reikėjo ne tik įveikti Gargždų "Bangą", bet ir tikėtis, jog alytiškiai praras taškus dvikovoje su Jonavos "Lietava".

17 minutę kaunietis S.Butkus įspūdingu smūgiu iš 18 metrų į vartų "devyniukę" suteikė viltį "Rodiklio" aistruoliams dar pakovoti dėl nugalėtojų vardo (dviem komandoms surinkus po lygiai taškų, būtų organizuojama papildoma dvikova). Tuo metu Alytuje vykusioje dvikovoje įvarčių vis dar nebuvo pelnyta. Visgi netrukus situacija pasikeitė - 34 minutę M.Stankevičius išvedė dzūkus į priekį ne tik dvikovoje su "Lietava", bet ir lenktynėse dėl čempionų vardo. Po to, kai M.Šarkelis Alytuje padvigubino šeimininkų persvarą, tapo aišku, jog "Rodiklį" galėtų išgelbėti tik stebuklas.

Tačiau stebuklas neįvyko, o patiems kauniečiams teko gelbėtis nuo "Bangos" atakų. 65 minutę A.Anisimenko baudos smūgiu iš 25 metrų išlygino rezultatą, o rungtynių pabaigoje "Rodiklio" futbolininkams dar teko atlaikyti pergalės siekusių gargždiškių spaudimą.

"Alyčio" pergalė ir "Rodiklio" lygiosios lėmė, jog 2007 metų I lygos čempionais tapo alytiškiai, o kauniečiams atiteko sidabro medaliai. Dzūkai stipriausia I lygos ekipa tampa jau antrą kartą per pastaruosius trejus metus. Deja, treti metai iš eilės "Alytis" atsisako teisės rungtis su stipriausiomis Lietuvos ekipomis. Neketina A lygoje rungtyniauti ir "Rodiklis".

Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo praėjusiais metais A lygoje rungtyniavęs Kėdainių "Nevėžis". Kėdainiečiai minimalia persvara palaužė kitą pretendentą į prizininkų trejetą - Pakruojo "Kruoją".

Antrajame šešetuke prieš paskutinį turą buvo neaiškus tik devintosios vietos likimas. LFF drausmės komitetas nesiryžo pašalinti iš pirmenybių praėjusį savaitgalį jau trečią kartą į rungtynes neatvykusios Ukmergės "Vilkmergės", todėl Klaipėdos "Glestum" ekipai teko įrodyti savo pranašumą prieš ukmergiškius aikštėje. Įpusėjus antrajam kėliniui klaipėdiečiai dviem tiksliais smūgiais palaužė "Vilkmergę" ir finišavo devintoje vietoje.

Kiti du susitikimai baigėsi vienodu rezultatu 6-0. "LKKA ir Teledema" neturėjo vargo su "Anykščiais", o "Kauno jėgeriai" - su Tauragės "Tauru ir Erra". Tauragiškiai per šį sezoną į savo vartus praleido net 144 įvarčius ir pasiekė naują vidutiniškai per rungtynes praleistų įvarčių (5,33) "rekordą".

Komandos su aistruoliais atsisveikino iki kitų metų pavasario. Tuo tarpu futbolo klubų administracijoms darbymetis jau prasidėjo - šių metų gruodžio 1 dieną reikia pateikti dalį dokumentacijos, būtinos kito sezono I lygos klubo licencijai gauti. Priminsime, jog be šiais metais I lygoje rungtyniavusių dvylikos ekipų, paraiškas I lygos klubo licencijai pateikė dar trys ekipos - Mažeikių "Mažeikiai", Kėdainių "Lifosa" ir Utenos "Utenis".

Kauno "Rodiklis" 1 - 1 Gargždų "Banga"
17' [1 - 0] S.Butkus
65' [1 - 1] A.Anisimenko

Alytaus "Alytis" 2 - 0 Jonavos "Lietava"
34' [1 - 0] M.Stankevičius
58' [2 - 0] M.Šarkelis

Kėdainių "Nevėžis" 1 - 0 Pakruojo "Kruoja"
39' [1 - 0] A.Ivaškevičius

Kauno "LKKA ir Teledema" 6 - 0 Anykščių "Anykščiai"
1' [1 - 0] E.Černiauskas
30' [2 - 0] T.Domarkas
40' [3 - 0] T.Domarkas
70' [4 - 0] E.Černiauskas
78' [5 - 0] E.Černiauskas
87' [6 - 0] A.Jefišovas

Ukmergės "Vilkmergė" 0 - 2 Klaipėdos "Glestum"
67' [0 - 1] M.Stoukus
71' [0 - 2] E.Dobrovolskis

Kauno "Kauno jėgeriai" 6 - 0 Tauragės "Tauras ir Erra"
11' [1 - 0] R.Macežinskas
30' [2 - 0] A.Garška
36' [3 - 0] R.Macežinskas
37' [4 - 0] R.Macežinskas
64' [5 - 0] A.Rudžionis
84' [6 - 0] A.Rudžionis