"Inter" ir "Milan" nesugebėjo įveikti varžovų © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos lygoje sužaisti likusieji 5 turo susitikimai. „Inter“ ir „Milan“ nuvylė savo sirgalius nesugebėdami iškovoti pergalės, čempionato lyderiu tapo „Roma“, pergales iškovojo sezoną sunkiai pradėjusios „Sampdoria“ ir „Fiorentina“, lietuvio Tomo Danilevičiaus įvartis nulėmė „Livorno „ klubo pergalę.

Milano „Inter“ pratęsė savo nesėkmių seriją išvykoje rezultatu 1-1 sužaisdami su „Cagliari“. Milano klubas pradėjo rungtynes su visais trimis puolėjais – Zlatanu Ibrahimovičiumi, Adriado bei Hernanu Crespo. Tai buvo pirmasis kartas šį sezoną kuomet Roberto Mancini ryžosi žaisti su trijų puolėjų taktika.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai. 17 minutę. „Inter“ gynėjai paliko Leonardo Colucci laisvą netoli vartų ir šis, gavęs perdavimą iš Mauro Esposito, pasiuntė kamuolį į vartųs. Praėjus pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios, „Inter“ traumuotų žaidėjų gretas papildė Hernanas Crespo, kuris dėl raumens problemos vietą aikštėje užleido Santiago Solari.

Po kiek laiko kamuolį į vartus pasiuntė Adriano, tačiau teisėjas neįskaitė įvarčio dėl nuošalės. Visgi „Inter“ prieš pertrauką sugebėjo išlyginti rezultatą. Fabio Grosso gavo Maicono skersuotą kamuolį, kurį pakeliui dar lietė Adriano, ir žemu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Tačiau įvarčio autorius taip pat turėjo palikti aikštę dėl traumos, taip dar labiau pablogindamas traumų krečiamo „Inter“ padėtį.

Pasinaudoję Milano klubo nesėkme, į pirmąją vietą pakilo „Roma“ klubas, minimaliu skirtumu 1-0 įveikęs „Empoli“ ekipą. Sostinės klubui pergalė atnešė 23 minutę Vincenzo Montella pelnytas įvartis. Italas galva pasiuntė Max Tonetto skersuotą kamuolį įvartus, taip užtikrindamas „Roma“ pergalę prieš jo buvusį klubą.

Tuo tarpu „Milan“ iškovojo lygiąsias 0-0 trečias rungtynes iš eilės. Šįkart Milano ekipa namie nesugebėjo įveikti „Siena“ klubo. Rungtynių didvyriu tapo svečių vartininkas Alexas Manningeris. Austras kelis kartus neįtikėtinai išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio, atmušdamas visus pavojingus varžovų smūgius ir taip įsiutindamas „Milan“ trenerį Carlo Ancelotti, kurio auklėtiniai nesugeba pelnyti įvarčio jau trečias rungtynes iš eilės.

„Livorno“ pratęsė savo sėkmingą seriją, išvykoje įveikdami „Messina“ klubą 1-0. Rungtynių didvyriu tapo lietuvis Tomas Danilevičius, kuris 76 minutę, gavęs Stefano Morrone perdavimą, taikliu smūgiu išplėšė savo komandai pergalę. Tai buvo jau antrasis lietuvio įvartis stipriausiame Italijos čempionate.

„Fiorentina“ nutraukė savo nesėkmių seriją, iškovodama įtikinamą pergalę. Florencijos klubas namie 3-0 įveikė naujokus „Catania“. Šeimininkai į priekį išsiveržė 54 minutę, kuomet Luca Toni smūgį atsaugojo svečių vartininkas Armando Pantanelli ,tačiau pirmasis prie kamuolio atsidūrė į aikštę po keitimo atėjęs Martinas Jorgensenas ir danas pasiuntė kamuolį į vartus.

80 minutę skirtumą padvigubino rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas Luca Toni, kurio galingai smūgiuotas kamuolys nuo skersinio įskriejo į vartus. Po keturių minučių abejones dėl rungtynių baigties galutinai išsklaidė Dario Dainelli, po kampinio pasiuntęs kamuolį į varžovų vartus. Svečiai rungtynes baigė devyniese, kadangi Mattia Biso ir Lorenzo Stovini gavo raudonas korteles.

Rezultatyviausiose turo rungtynėse „Sampdoria“ namie rezultatu 3-2 įveikė „Parma“ klubą. Šeimininkai prieš šias rungtynes nebuvo iškovoję pergalės net 17 rungtynių iš eilės, tad šie 3 taškai pagaliau privertė lengviau atsikvėpti ekipos trenerį Walterį Novellino.

„Udinese“ nesugebėjo įveikti veterano Gianluca Pagliuca ir Udinės klubui teko tenkintis lygiosiomis 0-0 namie prieš „Ascoli“ ekipą.

Paskutinėse turo rungtynėse „Palermo“ svečiuose minimaliu rezultatu įveikė krizėje atsidūrusį „Chievo“ klubą. Sicilijos klubui pergalę lėmė 31 minutę pelnytas Eugenio Corini įvartis.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00216” 1 – 1 “%c00037”
17` [1 – 0] Leonardo Colucci
37` [1 – 1] Fabio Grosso

“%c00028” 1 – 0 “%c00085”
23` [1 – 0] Vincenzo Montella

“%c00062” 0 – 0 “%c00080”

“%c00214” 0 – 1 “%c00213”
76` [0 – 1] Tomas Danilevičius

„%c00143” 3 – 0 “%c00318”
54` [1 – 0] Martin Jorgensen
80` [2 – 0] Luca Toni
84` [3 – 0] Dario Dainelli

36` iš aikštės pašalintas Mattia Biso (“Catania”)
81` iš aikštės pašalintas Lorenzo Stovini (“Catania”)

“%c00070” 3 – 2 “%c00029”
4` [0 – 1] Daniele Dessena
23` [1 – 1] Daniele Franceschini
53` [2 – 1] Gennaro Delvecchio
64` [3 – 1] Emiliano Bonazzoli
78` [3 – 2] Matteo Contini (11m)

“%c00063” 0 – 0 “%c00262”

“%c00068” 0 – 1 “%c00200”
31` [1 – 0] Eugenio Corini

Massimo Oddo („Palermo“) – 3.

Pastaba: Dėl korupcijos skandalo "Fiorentina" neteko 19, "Reggina" - 15, "Lazio" - 11, "Milan" - 8 taškų.