"Inter" laimėjo Milano derbį © Eurofootball.lt
Šeštadienį Italijos lygoje įvyko du 9 turo susitikimai. „Inter“ šventė dramatišką pergalę Milano derbyje, tuo tarpu „Roma“ užbaigė savo nesėkmių seriją svečiuose įveikdama „Udinese“ ekipą.

Viename įdomiausių visų laikų Milano miesto derbyje „Inter“ rezultatu 4-3 įveikė „Milan“ klubą. „Juodai-mėlynieji“ pirmavo rezultatu 4-1 ir jau atrodė kad rungtynių baigtis aiški, tačiau raudona kortelė parodyta Marco Materazzi apvertė rungtynes aukštyn kojomis. „Milan“ sugebėjo įmušti du įvarčius ir susigrąžinti sau viltį iškovoti bent lygiąsias, tačiau „Inter“ žaidėjai pasiaukojančiai atlaikė varžovų spaudimą ir šventė įspūdingą pergalę.

„Inter“ į priekį išsiveržė 17 minutę. Buvęs „juodai-raudonųjų“ žaidėjas Hernanas Crespo galva nukreipė Dejano Stankovičiaus perdavimą į vartus ir šventė pirmąjį savo įvartį šių dviejų klubų derbių istorijoje. Po penkių minučių D.Stankovičius gavo perdavimą netoli baudos aikštelės ribos iš brazilo Maicono ir serbo smūgis įskriejo tiesiai į varžovų vartų devyniukę, tad „Inter“ jau pirmavo 2-0.

Prasidedant antrajame kėliniui „Milan“ strategas Carlo Ancelotti ėmėsi permainų – į aikštę įėjo puolėjai Alberto Gilardino, Ricardo Oliveira bei veteranas Paolo Maldini. Tačiau šie keitimai neapsaugojo „Milan“ nuo trečiojo jų varžovų įvarčio. Praėjus vos 90 sekundžių nuo kėlinio pradžios, D.Stankovičius sukūrė dar vieną progą perduodamas kamuolį komandos draugui Zlatanui Ibrahimovičiui, o šis sugebėjo įmušti dar vieną įvartį į „Milan“ vartus.

Visgi „Milan“ netrukus sugebėjo sušvelninti skirtumą. Olando Clarence`o Seedorfo smūgis beskriedamas du kartus kliudė „Inter“ žaidėjus ir, pakeitęs kryptį, įskriejo į Julio Cesaro saugomus vartus. Po kelių minučių „Milan“ žaidėjai įmušė dar vieną įvartį, tačiau teisėjas jo neįskaitė dėl to, kad Alberto Gilardino gaudamas kamuolį buvo nuošalėje.

„Inter“ atsilaikė nuo varžovų atakų ir 69 minutę sugebėjo pelnyti ketvirtąjį įvartį. Marco Materazzi galva įmušė Luišo Figo skersuotą kamuolį ir, nesugebėjęs suvaldyti emocijų, nusiėmė savo marškinėlius. Už tai jam buvo parodyta geltona kortelė, o kadangi tai jau buvo antroji italo kortelė šiose rungtynėse, pasaulio čempionas turėjo palikti aikštę.

Pasinaudoję kiekybine persvara, „Milan“ žaidėjai po septynių minučių sugebėjo įmušti įvartį. Alberto Gilardino įmušė galva po brazilo Cafu perdavimo ir suteikė savo komandai vilties kovoti toliau. „Inter“ treneris Roberto Mancini pakeitė susižeidusį puolėją Zlataną Ibrahimovičių gynėju Walteriu Samueliu.

Visgi tai nepadėjo „Inter“ klubui išvengi dar vieno įvarčio – 90 minutę, pasinaudojęs varžovų vartininko klaida, „Milan“ saugas Kaka įmušė įvartį į tuščius vartus ir rezultatas tapo 4-3. Paskutinės 5 rungtynių minutės buvo visiška „Inter“ vartų apgultis, paskutinėse minutėse atakose dalyvavo net „Milan“ vartininkas Dida, tačiau „juodai-mėlynieji“ sugebėjo apsiginti ir iškovoti išties įsimintiną pergalę.

Kitose šeštadienio rungtynėse „Roma“ užbaigė savo nesėkmių seriją svečiuose įveikdama „Udinese“ klubą rezultatu 1-0. Sostinės ekipai pergalę nulėmė 66 minutę pelnytas Matteo Ferrari įvartis. „Udinese“ gynėjai nesugebėjo tinkamai išmušti Francesco Totti pasiųsto kamuolio į baudos aikštelę ir M.Ferrari sugebėjo tuo pasinaudoti pasiųsdamas kamuolį į vartus. Po keturių minučių „Udinese“ žaidėjas Sulley Ali Muntari buvo išvarytas iš aikštės dėl peštynės su tuo pačiu M.Ferrari.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

“%c00062” 3 – 4 “%c00037”
17` [0 – 1] Hernan Crespo
22` [0 – 2] Dejan Stankovic
47` [0 – 3] Zlatan Ibrahimovic
50` [1 – 3] Clarence Seedorf
69` [1 – 4] Marco Materazzi
76` [2 – 4] Alberto Gilardino
90` [3 – 4] Kaka

69` iš aikštės išvarytas Marco Materazzi („Inter“)

„%c00063” 0 – 1 “%c00028”
66` [0 – 1] Matteo Ferrari

70` iš aikštės išvarytas Sulley Ali Muntari („Udinese“)