"Inter" triumfavo Milano derbyje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos lygoje buvo sužaistos likusios 15 turo rungtynės. Daugiausiai dėmėsio susilaukė Milano derbis, kuriame triumfavo „Inter“. Pergalę taip pat iškovojo čempionato lyderis „Juventus“.

„Inter“ nugalėjo savo miesto varžovus rezultatu 3-2 dėka per pridėtinį laiką pelnyto Adriano įvarčio. Tai buvo pirmoji „Inter“ pergalė derbyje per pastaruosius trejus metus.

Rungtynės prasidėjo pavojingomis „Inter“ atakomis. Vienos jų metu, 24 minutę, „Milan“ gynėjas Alessandro Nesta palietė kamuolį ranka ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į „Milan“ vartus. Jį sėkmingai realizavo Adriano ir rezultatas tapo 1-0 „juodai-melynųjų“ naudai. Už penkiolikos minučių buvo paskirtas dar vienas baudinys. Tik šįkart kitoje aikštės pusėje. Baudos smūgio metu kamuolys atsitrenkė į „Inter“ saugo Dejano Stankovičiaus ranką ir teisėjas antrą sykį šiose rungtynėse paskyrė 11 metrų baudinį. Andrejaus Ševčenkos smūgis suklaidino vartininką ir rezultatas tapo 1-1. Tad pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis, nors aiškią žaidybinę persvarą turėjo „Inter“.

Antrajį kėlinį kur kas ryžtingiau nusiteikę pradėjo „Milan“ futbolininkai, tačiau jiems dar sykį teko praleisti įvartį. 59 minutę ekipos vartininkas Dida atmūšė Adriano smūgį tiesiai „Inter“ puolėjui Obafemi Martinsui į kojas ir šiam teliko įmušti kamuolį į tuščius vartus. Tuomet „Milan“ pradėjo dar atkakliau pulti varžovų vartus ir 83 minutę „Milan“ gynėjas Jaapas Stamas įmušė įvarti galva po puikaus Andrea Pirlo perdavimo. Tačiau kai jau atrodė jog rungtynės baigsis lygiosiomis, prabilo vienu geriausių pasaulio puolėjų laikomas Adriano. Jis jau einant pridėtiniam rungtynių laikui kampinio metu pašoko aukščiau už visus ir išplešė savo klubui pergalę galva pasiųsdamas kamuolį į „Milan“ vartus.

Kitose rungtynėse "Palermo" ekipa po ilgos pertraukos šventė pergalę. Klubas rezultatu 2-1 svečiuose įveikė niekaip gero žaidimo neatrandančią "Roma" vienuolikę. Šios rungtynės pasižymėjo tuo, kad šiuometinis „Palermo“ treneris Luigi Del Neri praeitą sezoną vadovavo „Roma“ klubui, tačiau pasitraukė iš jo dėl prastų rezultatų ir prastos disciplinos komandos rūbinėje.

Pirmajį įvartį svečiai pelnė 21 minutę, kuomet ekipos gynėjas Giuseppe Biava, neprižiūrimas varžovų gynėjų, galva pasiuntė kamuolį į vartus. Tačiau po penkiolikos minučių „Roma“ talentingasis puolėjas Antonio Cassano išlygino rezultatą, pasiuntęs kamuolį į vartus po to kai jį prieš vartininką išvedė puikus Christiano Panucci perdavimas. Tačiau „Palermo“ puolėjas Andrea Caracciolo 78 minutę pasiuntė kamuolį į vartus ir taip išplešė svečiams pergalę.

Čempionato lyderis „Juventus“ gan nesunkiai rezultatu 4-0 namie palaužė „Cagliari“ klubą. Jau 18 minutę šeimininkai pirmavo 2-0 po Pavelo Nedvedo ir Davido Trezeguet įvarčių. Antrajame kėlinyje „Cagliari“ triuškinimą pratęsė dar vienas Trezeguet įvartis bei svečių gynėjo Fabio Vignati smūgis į savus vartus.

Po nesėkmės Čempionų lygoje, rodos, atsigauti vis dar negali „Udinese“ klubas. Ekipa namie rezulatu 2-1 privalėjo pripažinti „Lecce“ pranašumą. Svečių pergalę lėmė du puolėjo Mirko Vučiničiaus įvarčiai. „Udinese“ tesugebėjo atsakyti paguodos įvarčiu, kurį per pridėtinį rungtynių laiką pelnė Antonio Di Natale.

Pralaimėjimo skonį teko patirti ir „Lazio“ ekipai, kuri svečiuose taip pat rezultatu 2-1 pralaimėjo „Livorno“ klubui. Visi rungtynių įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje. 59 minutę šeimininkų žaidėjas Diego De Ascentis išvedė savo komandą į priekį, tačiau po šešių minučių „Lazio“ legionierius iš Makedonijos Goranas Pandevas išlygino rezultatą. Tačiau šeimininkams visgi pavyko išplėšti pergalę po 78 minutę pelnyto Cristiano Lucarelli tikslaus smūgio į vartus.

Kiek netikėtas lygiasias iškovojo „Parma“ klubas, namie 1-1 sužaidęs su „Sampdoria“. Šeimininkams įvartį 25 minutę pelnė praeitais metais „Valencia“ klube žaidęs Bernardo Corradi. „Sampdoria“ gretose likus šešioms minutėms iki rungtynių pabaigos pasižymėjo Emiliano Bonazzoli.

Praeitą savaitgalį „Milan“ klubą įveikęs „Chievo“ netikėtai išvykoje suklupo prieš „Messina“ ekipą rezultatu 2-0. Abu įvarčius šeimininkai pelnė pirmajame kėlinyje. 17 minutę pasižymėjo Arturo Di Napoli, pačioje kėlinio pabaigoje antrą įartį nuo 11 metrų atžymos pelnė Riccardo Zampagna.

Autsaiderių dvikovoje tarp „Ascoli“ ir „Reggina“ buvo užfiksuotos lygiosios 1-1. „Reggina“ nuo pralaimėjimo išsigelbėjo likus dvejoms minutėms iki rungtynių pabaigos, kuomet rezutatą išlygino legionierius Carlos Humberto Paredes, nors komanda ir žaidė dešimtyje po to kai 58 minutę iš aikštės buvo pašalintas komandos narys Ivanas Franceschini.

Sekmadienio susitikimų statistika:

„%c00037“ 3 – 2 „%c00062”
24` [1 – 0] Adriano (11m)
39` [1 – 1] Andrey Shevchenko
59` [2 – 1] Obafemi Martins
83` [2 – 2] Jaap Stam
90` [3 – 2] Adriano

“%c00028“ 1 – 2 „%c00200“
21` [0 – 1] Giuseppe Biava
36` [1 – 1] Antonio Cassano
78` [1 – 2] Andrea Caracciolo

„%c00038“ 4 – 0 „%c00216“
10` [1 – 0] Pavel Nedved
18` [2 – 0] David Trezeguet
53` [3 – 0] David Trezeguet
68` [4 – 0] Fabio Vignati (į savo vartus)

„%c00063“ 1 – 2 „%c00061“
41` [0 – 1] Mirko Vucinic
57` [0 – 2] Mirko Vucinic
90` [1 – 2] Antonio Di Natale

„%c00213“ 2 – 1 „%c00019“
59` [1 – 0] Diego De Ascentis
65` [1 – 1] Goran Pandev
78` [2 – 1] Cristiano Lucarelli

„%c00029“ 1 – 1 „%c00070“
25` [1 – 0] Bernardo Corradi
84` [1 – 1] Emiliano Bonazzoli

„%c00214“ 2 – 0 „%c00068“
17` [1 – 0] Arturo Di Napoli
45` [2 – 0] Riccardo Zampagna (11m)

58` minutę iš aikštės pašalintas Daniele Franceschini („Chievo“)

"%c00262" 1 – 1 "%c00081"
60` [1 – 0] Michele Fini
88` [1 – 1] Carlos Humberto Paredes

58` minutę iš aikštės pašalintas Ivan Franceschini ("Reggina")