Interviu. G.Reklaitis: PSG ir "Real" rungtynėse daug ką lems individualus žaidėjų meistriškumas

Čempionų lygos grupių varžybos artėja prie pusiaukelės. Šiandien 21:45 val. bus sužaistos likusios aštuonios trečiojo turo rungtynės.

Savo mintimis apie trečiadienio rungtynes tarp „Paris Saint-Germain“ ir Madrido „Real“ ekipų su lankomiausiu šalies futbolo naujienų portalu „Eurofootball.lt“ pasidalino „Viasat Sport Baltic“ komentatorius Gediminas Reklaitis.

Ar šios rungtynės turi favoritus, ar tiesiog laukia lygių varžovų dvikova?

Manau, kad tai turėtų būti apylygių varžovų dvikova ir savo argumentų turės tiek vieni, tiek kiti. Aišku, šiose rungtynėse mes visi matysime tas mega žvaigždes, kurias stebėti visada įdomu – Ronaldo, Bale`ą „Real“ komandoje, o varžovų gretose Cavanį ir Ibrahimovičių. Manau, kad trečiadienio rungtynėse daug ką lems individualus žaidėjų meistriškumas. Ir ta komanda, kurios žvaigždės suspindės labiau, turės daugiau šansų iškovoti pergalę šiame mače.

Atmetus ekipos žvaigždes Ronaldo, Bale`ą, Ibrahimovičių ar Cavanį, kurių iš kitų žaidėjų pasirodymas bus svarbiausias šiose rungtynėse?

Aš manau, kad tas rečiau apdainuojamas žmogus „Paris Saint-Germain“ gretose yra Blaise`as Matuidi. Nuo jo darbo aikštės viduryje, prisijungimų prie atakų, griovėjo ir kartais užbaigėjo savybių smarkiai priklauso ekipos žaidimas. Taip pat kalbant apie Paryžiaus ekipą reikėtų nepamiršti, kad tai yra komanda, kuri gali būti labai pavojinga standartinių situacijų metu. Manau Rafa Benitezas į tai tikrai atkreips dėmesį ir primins savo žaidėjams, kad standartinių padėčių metu jo žaidėjams teks būti labai atsargiems, kad išvengtų varžovų įvarčių.

„Real“ gretose yra sunku kažką išskirti greta ekipos žvaigždžių. Jeigu Marcelo žais trečiadienio rungtynėse, tai tada tuo žaidėju turbūt bus jis. Kai brazilas žaidžia taip, kaip sugeba rungtyniauti, jis tampa tuo žaidėju, kuris gali ryškiai prisidėti prie sėkmingos rungtynių baigties Madrido ekipai.

Daugiausiai apie šias ekipas kalbama, dėl jų puolamojo potencialo. Tačiau, jūsų nuomone, kurios ekipos gynyba yra patikimesnė?

Tenka prisipažinti, kad šį sezoną dar neteko itin įdėmiai stebėti šių komandų pasirodymų, tad nesijaučiu itin kompetentingas atsakyti į šį klausimą. „Real“ komanda visada solidžiai ginasi, o šį sezoną komandai vadovauja treneris, kuris visada garsėjo tuo, kad muštruoja savo futbolininkus dėl gynybos. Tačiau atsakydamas į šį klausimą, visgi labiau dėčiau lygybės ženklą tarp šių komandų.

Ar kitos šioje grupėje esančios komandos - „Shakhtar“ ir „Malmo“ gali pasipriešinti Madrido ir Paryžiaus ekipoms, ar jau dabar akivaizdu, kad vienintelis neaiškumas šioje grupėje yra tai, kuri komanda užims pirmąją vietą?

Aš manyčiau, kad vis dėlto iš šios grupės toliau žengs „Real“ ir „Paris Saint-Germain“ ekipos. Tokios nuomonės buvau iškart po burtų traukimo ceremonijos ir jos laikysiuosi dabar. Galbūt „Shakhtar“ komanda žaisdama namie su favoritais gali sukrapštyti lygiąsias, bet tai bus maksimumas ką jiems pavyks padaryti. „Malmo“ aišku stengsis, bet jau dabar šlovė tai komandai už tai, kad ji apskritai pateko į Čempionų lygą, nes kelias iki jos buvo pakankamai nelengvas. Tačiau yra tiesiog pernelyg dideli lygių skirtumai, kad ši komanda ką nors sugebėtų nustebinti.

Tautvydas Sakalauskas

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė