Lietuv os Futbolo Federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius sutiko atsakyti į Eurofootball.lt klausimus. Jūsų dėmesiui pateikiame šį interviu:

Eurofootball.lt: Šį savaitgalį prasideda „A-Lyga“, kurią organizuos klubų asociacija. Kas keisis lyginant su praėjusiais metais?
Liutauras Varanavičius: Tai reiškia, kad visus priekaištus, kurie anksčiau būdavo siunčiami federacijai, dabar gaus asociacija. Tuo pačiu ir iš asociacijos pusės – jie prisims sau naudą.

EF.lt: Kada realiai bus pradėti ir baigti "Žalgirio" stadiono rekonstrukcijos darbai?
L.V.: Kada baigti bus sunku pasakyt, realiai kada bus pradėti – rytoj (šiandien - aut.past.) pagaliau pasirašom sutartį su savivaldybe, po to oficialiai bus pradėti darbai ir tikimės juos užbaigti per du su puse metų.

EF.lt: Prieš prasidedant sezonui vyko klubų licencijavimo procesas. Ar jis naudingas Lietuvos futbolui?
L.V.: Naudingas bus ar nenaudingas pasižiurėsime ateityje, o faktiškai šiandien naudingas tiek, kad klubai susitvarkė, užduotys buvo įvykdytos su visais dokumentais, su visa tvarka. Nebuvome nuolaidūs ir visi klubai buvo priversti susitvarkyti stadionus.

EF.lt: Kokie tikslai keliami Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinei 2006 metų pasaulio čempionato kvalifikaciniame etape?
L.V.: Kovoti ir užimti antrą vietą.

EF.lt: Patvirtintas „A-lygos“ tvarkaraštis. Jame yra nurodytos dienos, kuriose klubai žais prieš klubų rinktines. Kam reikia šių mačų?
L.V.: Pas mus dauguma žaidėjų kurie yra rinktinėje žaidžia užsienyje, ir dažniausiai jei kas nors iškrinta iš rikiuotės, sunku surasti kuo juos pakeisti, nes tie žaidėjai paskui paprastai nelabai gaudosi situacijoje.Taigi reikia turėti rinktinę iš Lietuvos klubų, kuri susirinktų kartą per mėnesį, ir būtų taktiškai paruošiami - ta prasme, kad tais pačiais kriterijais vadovautųsi kai žaistų už nacionalinę rinktinę.

EF.lt: Kokias svarbiausias užduotis teks išspręsti LFF artimiausiu metu?
L.V.: Pradėti treniruočių komplekso statybą Vilniuje, yra toks projektas. Taip pat iki galo sutvarkyti jaunimo čempionatus, suderinti santykius su treneriais, kad turėtumėme perspektyvią ateitį.

EF.lt: Kada galime tikėtis pasiekti kokių nors reikšmingesnių rezultatų, tokių, kokių pasiekė mūsų kaimynė Latvija?
L.V.: Kaimynai latviai dirbo apie aštuonis metus kol kažką pasiekė, taigi mes tikimės 2008-ųjų metų kvalifikacijoje irgi pasiekti rezultatų. Kolkas rinktinė dar tam ne visai subrendusi.

EF.lt: Ką galvojote, kai lietuviai iškovojo lygiąsias žaisdami su pasaulio vicečempione Vokietijos rinktine?
L.V.: Kad atsirado šansas...

EF.lt: Lietuvos stadionai per rungtynes dažniausiai būna apytuščiai. Ko reikėtų norint pritraukti žmones ateiti pažiurėti futbolo?
L.V.: Reikia, kad klubai patys savo iniciatyva tuo užsimtų. Reikia reklamos, kad žmonės žinotų apie rungtynes. Pavyzdžiui prieš dvejus metus gerai pareklamavome U-19 rinktinės mačą, kai mūsų jauniai žaidė prieš anglus. Tą kartą Kaune susirinko šeši tūkstančiai žiūrovų.

EF.lt: Kodėl į rinktinę retai kada pavyksta surinkti geriausius žaidėjus?
L.V.: Kai kuriems žaidėjams dažnai trūksta noro, jie nesiveržia į rinktinę. Jei atsirastų didesnis noras tikrai galėtumėme surinkti pilną sudėtį. Tačiau jie juk irgi žmonės ir jiems reikia poilsio.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos