I.Pankratjevas: "Šįkart žaidė viena komanda"

Kompaktiška gynyba ir šturmo per pirmąsias 15 minučių atlaikymas – toks planas gal ir būtų suteikęs lietuviams kokių nors galimybių, apie kurias kalbėjo Igoris Pankratjevas, bet jo įgyvendinti nepavyko.

Legendiniame Vemblio stadione Anglijos rinktinė į gabalus sudrąskė lietuvius ir džiaugėsi Wayne'o Rooney žingsniu rekordo link bei naujosios šalies žvaigždės Harry Kane'o debiutu ir įvarčiu. Lietuvos rinktinė „Euro 2016“ atrankos E grupės rungtynes Anglijai visiškai nepasipriešino ir pralaimėjo 0:4, o pirmąjį įvartį varžovų kapitonas Wayne'as Rooney įmušė jau šeštąją minutę.

„Po tokių rungtynių kalbėti labai sunku. Tai parodo rezultatas. Akivaizdu, kad pralaimėjome stipresnei komandai. Anglai buvo pranašesni visais komponentais, – lėtai ir liūdnai sakė I.Pankratjevas. – Komentaras – labai trumpas. Šįkart žaidė viena komanda, o kita vargo.“

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse vos dukart smūgiavo į varžovų vartų pusę, o į plotą nepataikė nė karto. Anglai atliko septyniolika smūgių, iš kurių aštuoni skriejo į Giedriaus Arlauskio ginamus vartus.

„Žaidi taip, kaip leidžia priešininkas. Jie pranoko mus visais komponentais. Ne tik greičiais. Kažkiek lėmė ir vaikiškos klaidos, kainavusios įvarčius. Jeigu įmuštų iš toli, būtų viena, o dabar visus keturis įvarčius įmušė iš kelių metrų. Reikia žiūrėti, kodėl taip įvyko. Žinoma, kad trūko koncentracijos.“

Vaikiškos klaidos

Lietuviai rungtynes pradėjo atsargiai, o anglai terliotis neketino ir iškart ėmė spausti. Jau ketvirtąją minutę Wayne'as Rooney iššoko vienas prieš vieną su vartininku, bet pataikė į virpstą, kai tribūnose aidėjo Lietuvos gerbėjų šūksniai „Ant kalno mūrai“.

Praėjo dvi minutės ir Giedriaus Arlauskio refleksų nepakako, kad būtų sustabdyti anglai. G.Arlauskiui pavyko atremti Danny Welbecko smūgį, bet kamuolys skriejo patogiai W.Rooney, kuris jį nukreipė į vartus galva.

Įmušė įvartį anglai žaidė kiek ramiau, bet W.Rooney turėjo dar vieną progą, tačiau galva pamuštas kamuolys atsimušė į skersinį.

31 minutę Anglijos rinktinės baudos aikštelėje už galvos susiėmęs krito Deivydas Matulevičius. Puolėjas turėjo progą smūgiui ar netgi įvarčiui, kai į jo pusę skriejo skersuotas kamuolys, bet D.Matulevičiui nepavyko atlaikyti anglų gynėjo spaudimo, tad smūgis buvo nepavojingas.

45 minutę I.Pankratjevas griebėsi už galvos, nes D.Welbeckas buvo taiklus ir ekipai teko į rūbinę judėti itin prastos nuotaikos.

„Buvo daug vaikiškų klaidų. Štai antrasis įvartis – man keista, kai varžovas įžaidžia po kampinio, o futbolininkai nepasitikinėja varžovo. Labai sunku suprasti tokį dalyką. Žaidėjai atrodė sustingę, tarsi įkasti į žemę“, – sakė I.Pankratjevas.

Apie permainas negalvoja

Anglai leido lietuviams paturėti kamuolį, tačiau šie nežinodavo, ką su juo daryti. Kai tik lietuviai mėgindavo kurti pozicinę ataką, anglai perimdavo kamuolį ir šturmuodavo baudos aikštelę. G.Arlauskiui buvo karšta. Situacija nesikeitė ir po pertraukos. Anglai neskubėjo ir ieškojo progų kitiems įvarčiais.

57 minutę R.Sterlingas krito baudos aikštelėje po susidūrimo su T.Kijansku. Ir anglų futbolininkai, ir sirgaliai prašė baudinio.

Bet R.Sterlingas nenusimnė – jau po minutės gavo perdavimą iš W.Rooney ir įmušė įvartį.

73 minutę H.Kane'as privertė ošti visą stadioną, kai per pirmąsias rungtynes su Anglijos rinktine įmušė pirmąjį savo įvartį.

Lietuviams nepadėjo nei penki pasirinkti gynėjai, nei savo aikštės pusėje žaidę kiti futbolininkai.

„Sunku dabar vertinti, nes norisi, kad nuslūgtų emocijos. Varžovas buvo geras, bet trūkumų buvo. Nesinori kritikuoti komandos, bet reikia daryti išvadas“, – teigė I.Pankratjevas. Jis pabrėžė, kad dabar negalvoja apie permainas rinktinės sudėtyje.

Pasigedo A.Novikovo

Lietuvos rinktinė E grupėje lieka su dvejomis pergalėmis, o pralaimėjimas anglams – trečiasis atrankoje. I.Pankratjevas apie tolesnius rinktinės tikslus kalbėti nenorėjo ir tik pabrėžė, kad lietuviai pralaimėjo grupės favoritams.

Pastarieji turėjo netekčių, bet tai nesumenkino komandos pasirodymo. Netekčių turėjo ir lietuviai. Aikštėje nebuvo rinktinės smegenimis vadinamo Mindaugo Pankos bei vieno geriausių ekipos žaidėjų Arvydo Novikovo.

„Jo labai trūko. Labai gaila, kad jis negali išsivaduoti iš traumų. Arvydas – vienas tokių žaidėjų, kuris yra stiprus individualiai. Jis galėjo prilaikyti kamuolį ir sukurti progą įvarčiui“, – sakė I.Pankratjevas.

Nespėjo net bauduoti

Lietuvos rinktinei šis sutriuškinimas – antrasis atrankoje. Dar pernai Lietuvos futbolininkai tokiu pat rezultatu išvykoje krito šveicarams po kojomis. Ar įmanoma kažką pakeisti, kad ekipa nustotų statistikoje kristi į dugną?

„Įmanoma. Šveicarai startavo ne itin gerai. Pirmi trys mačai buvo nesėkmingi. Jiems atsiliepė dalyvavimas pasaulio čempionate. O tada jie įgavo labai gerą formą ir visą pyktį išliejo ant mūsų. Kalbant apie šias rungtynes – mums nenaudinga ir tai, kad dauguma rinktinės žaidėjų neseniai pradėjo sezonus. Kai kurie futbolininkai spėjo sužaisti po du ar tris turus, o Anglijos „Premier“ lygos klubai dabar pačios geriausios formos.

I.Pankratjevas teigė, kad pasirengimo skirtumą turėjo matyti kiekvienas sirgalius. „Netgi baudavome mažai, nes paprasčiausiai nespėdavome paskui juos“, – teigė I.Pankratjevas.