Iš britų spaudos - pagyros organizuotam Lietuvos rinktinės žaidimui

„Būtina pergalė“, – taip prieš atrankos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynes su lietuviais kalbėjo škotai. Tačiau lietuviai nustebino ir nutildė skeptikus. Škotai paskutinę akimirką išplėšė lygiąsias 1:1, o lietuviai už drąsų žaidimą sulaukė pagyrų.

Portalas „Daily Mail“ prisiminė 2003-iųjų spalį, kai pirmąsias rungtynes Škotijos rinktinėje žaidęs Darrenas Fletcheris įmušė vienintelį įvartį į Lietuvos vartus ir išplėšė pergalę.

„Šį kartą Lietuva atvyko kitokia. Tai komanda, nebijanti pulti ir imtis iniciatyvos.

Negailestingi lietuviai buvo labai arti škotams skaudžios pergalės“, – rašė portalas.

„SKY News“ po rungtynių liko ištarti: pagaliau!

„Nervingas vakaras, vėlyvas sugrįžimas ir tikrai ne tai, ko treneris Gordonas Strachanas ir 40 tūkst. sirgalių stadione tikėjosi“, – rašė „SKY News“.

BBC ironiškai vertino trenerio G.Strachano žodžius, kad išlyginamasis įvartis 89-ąją minutę buvo „gera rungtynių pabaiga“.

„Ir nors Škotijos rinktinė sukūrė puikių progų Jamesui Forrestui ir Leighui Griffithsui, išlyginamasis įvartis subrendo tik 89-ąją minutę“, – rašė BBC žurnalistai.

Tuo tarpu laikraštis „Mail Sport“ reikalauja G.Strachano pasiaiškinti: „Dabar treneris Strachanas turi atsakyti sirgaliams, mat tai prilygo labai stipriam smūgiui, o mūsų pasaulio čempionato svajonė vos po dviejų atsidūrė sunkioje situacijoje.“

Buvęs Škotijos rinktinės gynėjas Willie Milleris, vertindamas žaidėjus, vartininkui Davidui Marshallui skyrė 6 taškus: „Jis neturėjo daug darbo, išskyrus antrajame kėlinyje, kai apsigynė nuo Arvydo Novikovo smūgio. Negalime jo kaltinti dėl praleisto įvarčio, smūgis buvo per stiprus.“

BBC korespondentas Tomas Englishas įvertino lietuvių organizuotumą ir gražų Fiodoro Černycho įvartį.

„44 vietą pasaulio reitinge užimanti Škotija per ilgai buvo antra geriausia komanda aikštėje. Nebuvo taip, kad lietuviai, kurie užima tik 117 vietą, kėlė daug rūpesčių. Tiesiog jie buvo geriau organizuoti, agresyvesni, jie nedavė ramybės škotams ir vertė klysti.

Škotai buvo per daug vienodi. Iš Roberto Snodgrasso, Matto Ritchie, D.Fletcherio ir Barry Bannano sulaukėme labai mažai arba nieko. Lietuvių įvartis buvo malonus, o škotai nieko negalėjo padaryti. Puikiai sužaidė Vykintas Slivka ir Fiodoras Černychas“, – rašė BBC korespondentas.