Iš klaidų pasimokyta: Lietuvos rinktinė nugalėjo Maltą ir įsirašė pirmąją pergalę PČ atrankoje (VIDEO, FOTO)

21 valandą 45 minutės LFF stadione įvyko trečiosios atrankos į 2018 metų pasaulio čempionatą rungtynės.

Pilnutėliame stadione Edgaro Jankausko treniruojama Lietuvos vyrų rinktinė susikovė su grupės autsaidere Maltos komanda. Lietuviai praėjusių dviejų rungtynių scenarijaus kartoti nenorėjo ir Fedoro Černycho bei Arvydo Novikovo įvarčiai leido džiaugtis pirmąja pergale šiame atrankos cikle.

Nuo pat pirmų rungtynių minučių lietuviai dominavo su kamuoliu. Jau pačią 1-ą minutę gerą progą išvesti šeimininkus į priekį turėjo Nerijus Valskis, tačiau į jo smūgį iš aštraus kampo reagavo varžovų vartininkas.

Kiek vėliau lietuviai tęsė žaidimą su kamuoliu, tačiau pralaužti gerai sustyguotos Maltos gynybos pirmajame kėlinyje taip ir nepavyko, nors pačioje pabaigoje gerą smūgį iš maždaug 18 metrų atliko A. Novikovas.

Antrąjį kėlinį Maltos komanda pradėjo aktyviai, tačiau po kelių minučių E. Jankausko auklėtiniai vėl susigrąžino iniciatyvą. Lietuviams teko patiems organizuoti žaidimą puolime, ko per pastarąsias dvi rungtynes nereikėjo.

69-ąją minutę pavojingą progą prie Maltos vartų sukūrė centro gynėjas Tomas Mikuckis, kai po kampinio pabandė pasižymėti mušdamas kamuolį per save. Vis dėlto Maltos rinktinės vartų sargas reagavo į patyrusio gynėjo smūgį.

76-ąją minutę lietuviams galiausiai pavyko pralaužti ledus varžovų gynyboje. Po kampinio Fedoras Černychas galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir Lietuva įsiveržė į priekį. Tai buvo jau trečiasis F. Černycho įvartis šioje pasaulio čempionato atrankoje.

Lietuviai po įvarčio ir toliau spaudė varžovus, o šie leidosi net į provokacijas. Galiausiai 82-ąją minutę Jonathanas Caruana sulaukė raudonos kortelės, kai grubiai alkūne baudos aikštelėje pargriovė Deivydą Matulevičių.

Teisėjas iš Ispanijos nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, o Arvydas Novikovas stipriu smūgiu padidino lietuvių pranašumą iki 2-0.

Rungtynių pabaigoje pridėti trečią įvartį galėjo Mindaugas Grigaravičius, tačiau po keitimo pasirodžiusiam saugui nepavyko tiksliai pasiųsti kamuolio į varžovų vartus.

Didesnių netikėtumų per likusį laiką nebeįvyko ir Lietuva galėjo džiaugtis pirmąja pergale šioje pasaulio čempionato atrankoje. E. Jankausko vadovaujamos komandos sąskaitoje - 5 taškai. Tiek pat turi ir slovėnai, tačiau dėl geresnio įvarčių santykio lietuviai F grupėje pakilo net į antrąją poziciją.

Lietuva 2 - 0 Malta
76' [1 - 0] F. Černych
84' [2 - 0] A. Novikovas (11 m. baudinys)
82' J. Caruana (Malta) pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

Lietuva: Šetkus, Andriuškevičius, Mikuckis, Freidgeimas, Vaitkūnas; Kuklys, Žulpa, Novikovas, Černych, Slivka, Valskis.

Atsarginiai: Zubas, Klevinskas, Klimavičius, Girdvainis, Slavickas, Paulius, Grigaravičius, Česnauskis, Verbickas, Chvedukas, Lukša, Matulevičius.

Malta: Hogg, Caruana, Borg, Agius, Muscat, Zerafa, Fenech, Sciberras, Kristensen, Mifsud, Schembri.