Ispanija dramatiškai palaužė Pietų Afriką bei iškovojo trečią vietą © Eurofootball.lt
Trečiąją vietą Konfederacijų taurės turnyre sekmadienį iškovojo Europos čempionė Ispanija, po dramatiškos kovos bei pratęsimo 3-2 įveikusi šeimininkę Pietų Afriką.

Šeimininkai 73 minutę įsiveržė į priekį, kai po Siphiwe Tshabalalo perdavimo iš krašto Katlego Mphela susistabdė kamuolį bei stipriu smūgiu iš kelių metrų nepaliko vilčių vartininkui Ikerui Casillasui.

Nors ispanams sunkiai sekėsi ieškoti kelių varžovų vartų link, 88 minutę buvo atstatyta pusiausvyra, kai baudos aikštelėje sulaukęs kamuolio Davidas Guiza nukreipė jį į apatinį vartų kampą.

Ir tai nebuvo pabaiga - atrodė, kad pajėgiausiai Senojo žemyno komandai neprireiks žaisti pratęsimo, kai jau kitos atakos metu tas pats Guiza iš krašto kurioziškai perkėlė kamuolį per vartininką. Verta pažymėti, jog po keitimo aikštėje pasirodęs futbolininkas šiame epizode veikiausiai mėgino atlikti perdavimą.

Bet šeimininkai nepasidavė ir jau per teisėjo pridėtą laiką Mphela įspūdingu baudos smūgiu išlygino santykį, nulemdamas pratęsimą.

Jo metu sėkmė lydėjo ispanus - 107 minutę "Liverpool" legionierius Xabi Alonso taip pat baudos smūgiu iš 18 metrų pelnė trečiąjį įvartį komandai. Per likusį laiką rezultatas nepakito - Ispanija iškovojo trečią vietą, o Pietų Afrikai teko tenkintis ketvirtąja pozicija.

Ispanija 3 - 2 Pietų Afrika
73' [0 - 1] Katlego Mphela
88' [1 - 1] Dani Guiza
89' [2 - 1] Dani Guiza
90' [2 - 2] Katlego Mphela
107' [3 - 2] Xabi Alonso