Ispanija priversta pripažinti Portugalijos grėsmę © JumpStory nuotr.

Pak lauskite bet kurio ispano, kurios šalies rinktinės jie bijotų labiausiai, ir šalis, minima dažniausiai bus Prancūzija, Italija, na gal Vokietija. Portugalija kažin ar bus paminėta.

Skirtingai nei Anglijos ir Vokietijos ar Vokietijos ir Olandijos priešpriešos, tarp šių dviejų šalių nėra jokios "bendros sportinės istorijos".

Dabar, pirmąkart per 20 metų, Ispanijos ir Portugalijos rungtynės gali būti afišuojamos, kaip Iberų derbis. Jei jau iš kovos už medalius pasitraukusi Rusijos rinktinė nepateiks staigmenos, nugalėdama Graikijos rinktinę, sekmadienį vyksiančios A grupės rungtynės bus kova už išlikimą Euro-2004.

Nors Portugalija buvo bene dažniausias Ispanijos rinktinės priešininkas tarptautinėse varžybose, vienintelis kartas, kai šios komandos susitiko dideliame turnyre nutiko 1984-ųjų metų rungtynės Europos čempionate. Tuomet pasiektos lygiosios 1-1 leido abiems komandoms iškopti į pusfinalį.

Istoriškai, žinoma, buvo laikas, kuomet šios dvi tautos buvo nuožmiausios priešininkės. Besivaržydamos už pasaulinį dominavimą XV amžiuje, jos tarpusavyje pasidalino tuomet žinomą pasaulį išpūsta kartografine sutartimi, žinoma kaip Tordesillas sutartis. Kai Portugalijos imperijos žvaigždė ėmė blėsti, Ispanija tapo dominuojančia Iberijos pusiasalio jėga, XVI amžiuje kuriam laikui net okupavusia savo kaimynus.

Praėjus šimtams metų, daugelis ispanų turi pakankamai išdidų požiūrį į portugalus, laikydami juos varguoliais. Kai Portugalija laimėjo teisę organizuoti, Euro-2004 pirmenybes, į kurias pretendavo ir Ispanija, pastarosios šalies spauda gana skambiai abejojo savo kaimynų sugebėjimais organizuoti tokio lygio renginį.

Bet, nežiūrint savo demonstratyvaus drąsumo, daugelis ispanų prieš sekmadienio rungtynes yra pakankamai neramūs. Sporto dienraštis "AS" buvo labiau susirūpinęs Anderso Frisko sugebėjimais teisėjauti rungtynėms, nei nagrinėti Ispanijos ir Portugalijos komandų privalumus.

"Jie jau pelnė įvartį mums," - galima buvo perskaityti dienraščio pirmajame puslapyje šalia švedo nuotraukos. - "Jis (Friskas) dažnai pasiduoda šeimininkų spaudimui". Laikraštis priminė savo skaitytojams, kad Friskas skyrė baudinį į Ispanijos vartus už gynėjo Fernando Hierro varžovo laikymą už marškinėlių, 2002 metų Pasaulio čempionato rungtynėse prieš Airiją.

Šio laikraščio konkurentas "Marca" nusprendė pasižiūrėti į komandų susitikimų istoriją, pabrėždamas, kad Ispanija pralaimėjo tik ketverias iš 32-jų rungtynių tarp šių komandų, nepralaimėjo jiems jau 23 metus, ir paskutinį šių komandų susitikimą praėjusį rugsėjį laimėjo rezultatu 3-0.

Ispanijai šiose rungtynėse pakanka lygiųjų. Pralaimėjimas reikštų intensyvesnės dviejų kaimynų konkurencijos eros pradžią.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos