Ispanijos čempionate - lyderių pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijos "La Liga" pirmenybėse buvo žaidžiamos ketverios 28-ojo turo rungtynės.

Čempionės titulą ginanti "Barcelona" gimtajame "Nou Camp" stadione 2-1 įveikė La Korunijos "Deportivo" ir išsaugojo pirmąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

Franko Rijkaardo auklėtiniams ilgą laiką sunkiai sekėsi pralaužti svečių gynybą, kol galiausiai besibaigiant pirmajam kėliniui greitos atakos metu Ronaldinho perdavė kamuolį Lioneliui Messi ir šis, sustabdęs jį krūtine, išvedė katalonus į priekį.

51-ąją minutę persvarą pirmasis prišokęs prie kamuolio padvigubino Samuelis Eto'o. Tiesa, "Deportivo" puolėjas Adrianas 68-ąją minutę pasinaudojęs Giovanni Van Bronckhorsto klaida spėjo sušvelninti rezultatą, bet išplėšti bent taško svečiams nepavyko.

56 taškus čempionate jau surinkęs pirmaujantis "Barcelona" klubas antroje vietoje esančią "Sevilla" lenkia trimis taškais, tačiau yra sužaidęs vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Tuo tarpu "Deportivo" su 37 taškais žengia 11-oje vietoje.

Svarbią 15-ąją pergalę šį sezoną iškovojo "Valencia", namie po dramatiškos kovos 3-2 įveikusi Barselonos "Espanyol".

Nuo pat rungtynių pradžios aikštėje dominavo šeimininkai, o svečiai progų pasižymėti dažniausiai ieškodavo kontratakų metu. Neverta stebėtis, jog pirmasis įvartis krito jau 11-ąją minutę - po Jaquino perdavimo iš krašto kamuolį į tinklą pasiuntė "Valencia" atakų lyderis Davidas Villa.

Visgi persvara Valensijos klubas džiaugėsi labai neilgai. Jau po kelių akimirkų "Espanyol" veteranas Ivanas de la Pena puikiu perdavimu išvedė Albertą Rierą vieną prieš varžovų vartininką Santiago Canizaresą ir saugas žemu smūgiu atstatė pusiausvyrą.

Nepaisant to, žaidimas neaprimo ir toliau išliko aktyvūs. To rezultatas - 26-ąją minutę Davidas Villa ir Vicente sužaidė sienele ir pastarasis pelnė antrąjį šeimininkų įvartį šiame mače. Į tai Barselonos žaidėjai atsakė Raulio Tamudo smūgiu, tačiau šiam pritrūko tikslumo.

Antrojo kėlinio pradžioje S.Canizareso vartams vėl grasino R.Tamudo, tačiau netrukus trečią kartą kamuolį iš savo vartų turėjo traukti priešingoje aikštės pusėje rungtyniaujantis Carlosas Cameni, kurį 59-ąją minutę nuginklavo Miguelis Angelis Angulo. Ir tai dar nebuvo pabaiga - po 4 minučių viltis išplėšti bent tašką atgaivino tikslus "Espanyol" puolėjo Luiso Garcios smūgis, tačiau nuveikti ką nors daugiau per likusį laiką svečiams sutrukdė patikima "Valencia" gynyba.

Po šios pergalės Valensijos ekipa su 50 taškų pakilo į trečiąją vietą, tačiau ketvirtoje pozicijoje žengiantis ir dviem taškais atsiliekantis Madrido "Real" klubas yra sužaidęs vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Tuo tarpu 38 taškus surinkę "Espanyol" futbolininkai išsaugojo 10-ąją vietą.

Dar atkakliau ir permainingiau klostėsi dvikova tarp Sevilijos "Real Betis" ir "Villarreal" komandų, pasibaigusi rezultatyviomis lygiosiomis 3-3.

Pirmieji į priekį jau 2-ąją susitikimo minutę įsiveržė svečiai iš Viljarealio, kuomet po rikošeto pasižymėjo Diego Forlanas. Tiesa, po 8 minučių Miguelis Fernandezas išlygino rezultatą, o kitas įvartis krito tik po didžiosios pertraukos - antrąjį kartą varžovų vartininką nuginklavo Diego Forlanas.

Ir toliau virė atkakli ir bekompromisė kova - į 75-ąją minutę "Real Betis" saugo Edu pelnytą įvartį "Villarreal" po kelių akimirkų atsakė tiksliu po traumos atsigavusio Roberto Pireso smūgiu. Kai jau atrodė, jog svečiams pavyks iškovoti pergalę, 92-ąją minutę viskas dar kartą apsivertė aukštyn kojom - po kampinio ir sumaišties baudos aikštėje pusiausvyrą atstatė ir Sevilijos klubui tašką išplėšė Juanito.

Tuo tarpu autsaiderių - San Sebastiano "Real Sociedad" ir "Levante" klubų dvikovą 1-0 laimėjo šeimininkai, o vienintelį įvartį pelnė Ansotegis Apellidosas. Verta pažymėti, jog tai buvo tik ketvirtoji buvusios Edgaro Jankausko komandos pergalė šiame sezone, leidusi išbristi iš paskutiniosios vietos turnyrinėje lentelėje.

Šeštadienio rezultatai:

"Real Betis" 3 - 3 "Villarreal"
1' [0 - 1] D. Forlan
10' [1 - 1] Fernando
47' [1 - 2] D. Forlan
72' [2 - 2] Edu
78' [2 - 3] R. Pires
90' [3 - 3] Juanito

"Real Sociedad" 1 - 0 "Levante"
38' [0 - 1] Ansotegi

"Valencia" 3 - 2 "Espanyol"
11' [1 - 0] D. Villa
14' [1 - 1] A. Riera
26' [2 - 1] Vicente
59' [3 - 1] M.A. Angulo
63' [3 - 2] L. Garcia

"Barcelona" 2 - 1 "Deportivo"
45' [1 - 0] L. Messi
51' [2 - 0] S. Eto'o
69' [2 - 1] L. Adrian