Įspūdingame mače - "Real" pergalė prieš "Athletic" © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionate šeštadienį sužaistos dvejos XXVII turo rungtynės.

Po nesėkmės Čempionų lygoje atsitiesė Madrido "Real" ekipa, varžovų aikštėje net 5-2 įveikusi Bilbao "Athletic" bei bent trumpam sumažinusi atsilikimą nuo lyderio "Barcelona" klubo iki trijų taškų.

Svečiai į priekį išsiveržė 22 minutę, kai gynėjų aplaidumu pasinaudojęs Arjenas Robbenas įsiveržė į baudos aikštelę ir galingu smūgiu kaire koja pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

34 minutę "Real" pirmavo jau 2-0 - po Wesley Sneijderio baudos smūgio galva pasižymėjo gynėjas Gabrielis Heinze. Nepaisant to, "Athletic" nesutriko ir netrukus sušvelnino skirtumą, kai po perdavimo iš krašto įvartį į savus vartus įsimušė tas pats Heinze.

Kilus džiaugsmo audrai Bilbao ekipos situaciją gerokai komplikavo saugas Francisco Yeste, pastūmęs varžovų vartininką Ikerą Casillasą bei užsidirbęs raudoną kortelę.

Aistros ir toliau virė, o teisėjas per kelias minutės net triskart traukė iš kišenės geltoną kortelę. Kuomet atrodė, kad "Real" kėlinį užbaigs pirmaudamas, "Athletic" atstatė pusiausvyrą - galva Casillasą po Davido Lopezo perdavimo nuginklavo Fernando Llorente.

Visgi tuoj po pertraukos čempionai įmušė trečiąjį įvartį. Jo autorius - Klaasas Janas Huntelaaras, pasinaudojęs suteikia laisve kairiajame baudos aikštelės krašte.

Įdomu tai, kad 58 minutę raudoną kortelę prieš save išvydo ant atsarginių žaidėjų suolelio buvęs, tačiau pernelyg savo emocijas reiškęs Ionas Velezas.

"Athletic" nepasidavė ir ieškojo išlyginamojo įvarčio, tačiau praleido greitą kontrataką, kuri praktiškai palaidojo šeimininkų viltis - Arjenas Robbenas perdavė kamuolį Huntelaarui, kuris ramiai permetė jį per vartininką Gorką Iraizozą - 2-4.

Dar po kelių akimirkų Huntelaaras galėjo pelnyti trečiąjį savo įvartį, bet jo smūgį atrėmė vartų sargas. Nepaisant to, "Real" pavyko pelnyti ir penktąjį įvartį, kai mačo pabaigoje Marcelo uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo Gonzalo Higuainas.

Rezutlatai:

"Valencia" 1 - 1 "Recreativo"
55' [0 - 1] Javier Camunas
83' [1 - 1] Pablo Hernandez

73' iš aikštės pašalintas Carlos Marchena ("Valencia")

Bilbao "Athletic" 2 - 5 Madrido "Real"
22' [0 - 1] Arjen Robben
34' [0 - 2] Gabriel Heinze
36' [1 - 2] Gabriel Heinze (į savus vartus)
45' [2 - 2] Fernando Llorente
47' [2 - 3] Klaas Jan Huntelaar
61' [2 - 4] Klaas Jan Huntelaar
85' [2 - 5] Gonzalo Higuain (iš 11 metrų baudinio)

37' iš aikštės pašalintas Francisco Yeste ("Athletic")
58' iš aikštės pašalintas Ion Velez Martinez ("Athletic")