Istorija perrašyta - M.Gotze įvartis atvedė vokiečius į pasaulio čempionato viršūnę (VIDEO)

Šiandien legendiniame „Maracana“ stadione įvyko ilgai laukta 2014 metų pasaulio čempionato atomazga. Finale dėl planetos pirmenybių taurės susitiko Vokietijos ir Argentinos rinktinės. Vienintelis Mario Gotze įvartis vokiečius atvedė į pasaulio čempionato viršūnę.

Pirmasis kėlinys prasidėjo kiek netikėtu atvirtu futbolu ir nei viena rinktinė neketino užsidaryti gynyboje. Per pirmąsias 10 minučių pavojingų progų nebuvo sukurta, tačiau kovos netrūko.

20-ąją minutę prie Vokietijos rinktinės vartų buvo sukurta pirmojo itin pavojinga proga, tačiau jos neišnaudojo argentinietis Gonzalo Higuainas, kuris visiškai laisvas po varžovų „dovanėlės“ nesugebėjo kamuolį pasiųsti į vartų plotą.

Kiek vėliau tas pats G.Higuainas jau įmušė kamuolį į vartų tinklą, tačiau džiūgauti nebuvo dėl ko, nes teisėjas užfiksavo nuošalę. Vos po minutės Joachimas Lowas turėjo atlikti priverstinį keitimą, kuomet nokdauną rungtynių pradžioje patyręs Christophas Krameris vietą aikštėje užleido Andre Schurrle.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką pradėjo dominuoti vokiečiai, kurie turėjo bent tris progas pelnyti pirmąjį įvartį. 36-ąją minutę po keitimo pasirodęs A.Schurrle atliko smūgį baudos aikštelėje, bet patikimai vartus saugojo Sergio Romero.

43-ąją minutę savo šansą sulaukė ir Toni Kroosas, kuomet maždaug iš 18 metrų po Mesuto Ozilo perdavimo pabandė nuginkluoti vartininką, bet ir pranašesnis buvo S.Romero.

Per pridėtą teisėjo laiką buvo sukurta paskutinė, tačiau bene realiausia vokiečių proga pasižymėti. Po kampinio galva smūgiavęs Benediktas Howedesas kamuolį nukreipė teisiai į virpstą ir po pirmųjų 45 minučių rezultatas liko 0-0.

Antrajame kėlinyje kovos taip pat netrūko ir aktyviau šiame kėlinyje pradėjo žaisti argentiniečiai. Jau 47-ąją minutę kraštu prasiveržęs Lionelis Messi smūgiavo visai šalia vartų virpsto.

Vėliau Vokietijos futbolininkai perėmė iniciatyvą ir kontroliavo kamuolį. 58-ąją minutę po puikaus Thomaso Mullerio perdavimo galva bandė pasižymėti Miroslavas Klose, bet jų smūgis nesukėlė didesnių problemų vartų sargui.

Likusios antrojo kėlinio minutės nebuvo sėkmingos nei Argentinai, nei Vokietijai ir per pagrindinį rungtynių laiką nei vieniems pasižymėti nepavyko, todėl komandų laukė varginantis pratęsimas.

Pirmojo pratęsimo minutę puikų šansą išvesti vokiečius į priekį turėjo A.Schurrle, bet į jo galingą smūgį reagavo S.Romero. Po kelių minučių Rodrigo Palacio sulaukęs puikaus perdavimo mėgino perkelti kamuolį per Manuelį Neuerį, tačiau tai padarė nesėkmingai.

Antrajame pratęsime galiausiai buvo pelnytas vienintelis bei pergalingas įvartis. M.Klosę 83-ąją minutę pakeitęs Mario Gotze po idealaus A.Schurrle perdavimo galiausiai nuginklavo argentiniečių vartininką ir išplėšė vokiečiams istorinę pergalę.

Paskutinį kartą Vokietijos rinktinė pasaulio čempionate buvo triumfavusi 1990 metais. Šis triumfas reiškia, kad vokiečiai pasaulio čempionais tampa jau ketvirtąjį kartą. Taip pat verta paminėti, kad Vokietija tampa pirmoji Europos rinktinė, kuriai pavyko triumfuoti Amerikoje surengtose planetos pirmenybėse.

Vokietija 1 - 0 Argentina

113' [1 - 0] M.Gotze

Startinės sudėtys:

Vokietija: Neuer, Howedes, Hummels, Kramer, Schweinsteiger, Ozil, Klose, Muller, Lahm (c), Kroos, Boateng.

Argentina: Romero, Garay, Zabaleta, Biglia, Perez, Higuain, Messi (c), Mascherano, Demichelis, Rojo, Lavezzi.