Šiandien 21:45 C grupės rungtynėse, Dragao stadione, susitiks Italijos ir Bulgarijos komandos. Viena komanda kovos dėl labai svarbių trijų taškų, kita jau atsisveikino su šansais dar ką nors pasiekti.

Praėjusių metų gruodį, kai buvo ištraukti Europos čempionato burtai, daug kas buvo įsitikinęs, kad Italija neturės jokių problemų ir laimės savo grupę. "Squadra Azzura" tada per atrankos varžybas triuškino savo varžovus žaisdama įspūdingą futbolą. Tačiau realybė pasirodo yra kitokia - italai gali iškristi po grupės varžybų, o komandos likimas nepriklauso vien nuo jos pačios. Italams reikės įveikti Bulgarijos komandą, ir tikėtis palankaus rezultato kitose grupės varžybose, tai yra Švedijos ar Danijos pergalės, arba nerezultatyvių lygiųjų.

Treneriui Giovanniui Trapattoniui renkantis startinę sudėtį trūks trijų diskvalifikuotų žaidėjų - Frančeskas Tottis negalės žaisti dėl spjūvio danui Christianui Poulsenui, o Fabio Cannavaro ir Gennaro Gattuso užsidirbo po antrą geltoną kortelę per dvejas rungtynes. Traumuotas Christianas Zanettis, tuo tarpu treniruotę praleidęs Simone'as Perrotta visgi turėtų žaisti. Pagrindinis atakų lyderis Christianas Vieris turi problemų su savo dešiniu keliu, taigi neaišku ar jam pavyks atsigauti.

Vietoj Cannavaro gynybos centre žais Marco Materazzis, Gattusą greičiausiai pakeis Stefanas Fiore, šalia puolėjų vėl turėtų pasirodyti įvartį prieš Švediją įmušęs Antonio Cassano. Jei Vieris nežaistų, jį atakos smaigalyje pakeistų Bernardas Corradis.

Daug prieš paskutinį turą buvo kalbama apie kitas grupės rungtynes tarp Švedijos ir Danijos, nes kaip manoma abi Skandinavijos šalys galėjo susitarti dėl rezultato 2-2, kuris eliminuotų Italiją. Tačiau Trapattonis tuo netiki ir iš savo žaidėjų nori gero nusiteikimo prieš bulgarus: "Noriu to pačio nusiteikimo, kurį parodėme prieš Švediją. Tai tikiuosi mums leis žaisti taip pat puikiai. Apie kitas rungtynes negalime galvoti, netgi jei viskas įmanoma. Dėl tu dviejų šalių sportinių vertybių būčiau linkęs manyti, kad jos žais sąžiningai."

Treneriui pritarė ir saugas Stefano Fiore: "Futbole visko gali atsitikti, bet nemanau, kad tos rungtynės bus susitartos. Aišku, abiems komandoms būtų naudinga išmesti Italiją, tačiau aš tikiu jų sąžiningu žaidimu. Jei taip nebūtų, tai būtų pralaimėjimas futbolui."


Bulgarija jau nebeturi net teorinių vilčių patekti į kitą etapą. Komandai trūks diskvalifikuoto kapitono Stiliano Petrovo, gynėjo Roseno Kirilovo, neaišku ar galės žaisti Ivailo Petkovas ir Vladimiras Ivanovas. Komandos lyderį Petrovą pakeis Milenas Petkovas, o gynyboje vietoj kito Petkovo ir Ivanovo gali žaisti Pažinas su Zagorčičiumi.

Tačiau nepaisant daugybės problemų, bulgarai pasistengs netapti blogiausia rinktine čempionate, nes kolkas ji vienintelė neiškovojo nei taško: "Mums nekaip sekėsi, bet turime būti kantrūs. Pabandysime užbaigti savo Europos čempionato žygį pačiu geriausiu būdu. Prieš Italiją stengsimės iš visų jėgų, nes mes, bulgarai, turime savigarbos, o mūsų užduotis yra gerai žaisti ir laimėti."

Viena iš Bulgarijos stipriųjų pusių yra perdavimai - pagal statistiką net 82% jų pasiekia tikslą, o tai yra antra vieta tarp čempionato komandų po Prancūzijos. Italijos ekipai, norint kontroliuoti rungtynes, reikės daugiau stengtis perimti kamuolį nei jie darė tai iki šiol. Kolkas italai tai bandė dar iš viso tik 60 kartų, ir pagal šį rodiklį yra paskutiniai.


Numanomos startinės sudėtys:
Italija (4-3-2-1): Buffon; Panucci, Nesta, Materazzi, Zambrotta; Fiore, Pirlo, Perrotta; Cassano, Del Piero; Vieri.
Bulgarija (4-4-2): Zdravkov; Ivanov, Pazin, Zagorcic, Stoyanov; Peev, Hristov, M. Petkov, M. Petrov; Jankovic, Berbatov.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos