Italijos čempionatą pergalingai pradėjo favoritai © Eurofootball.lt
Šeštadienį, rugsėjo 9 dieną, startavo 2006/2007 metų „Serie A“ sezonas. Pirmose dvejose čempionato rungtynėse pergales iškovojo vienais iš čempionato favoritų laikomi „Inter“ ir „Roma“.

Milano „Inter“, šiais metais laikomas pagrindiniu pretendentu iškovoti nugalėtojų titulą, solidžiai pradėjo naują sezoną išvykoje rezultatu 3-2 įveikęs dėl teisėjų paveikinėjimo skandalo sezoną su 19 taškų deficitu pradėjusią „Fiorentiną“. Italijos čempionams pergalę nulėmė Estebanas Cambiasso, įmušęs du įvarčius, bei Zlatantas Ibrahimovičius, atlikęs rezultatyvų perdavimą bei pats pasiuntęs kamuolį į vartus. Tuo tarpu svečių gretose išsiskyrė savo komandą bandęs išgelbėti Luca Toni.

Rungtynes šeimininkai pradėjo itin agresyviai, tačiau „Inter“ puolėjas Hernanas Crespo kontratakose bei kampinių metu privertė „Fiorentina“ vartininką Sebastianą Frey padirbėti. Nors šiuose epizoduose šeimininkams pavyko išvengti įvarčio į savo vartus, rezultatas „sausas“ ilgam neišliko. Jau 11-ą minutę argentinietis E.Cambiasso, gavęs perdavimo iš komandos draugo Z.Ibrahimovičiaus, nuginklavo S.Frey`ų.

„Fiorentina“ puolimas tuomet dar labiau suintensyvėjo ir „Inter“ gynėjai privalėjo gintis nuo pavojingų Adriano Mutu ir Fabio Liverani atakų. Visgi kuomet jau atrodė, kad Florensijos ekipa gali išlyginti rezultatą, „Inter“ legionieriaus Luišo Figo skersuotą kamuolį galva į vartus pasiuntė tas pats E.Cambiasso ir rezultatas tapo 0-2, tad pasibaigus pirmajam kėliniui į rūbines geresnės nuotaikos žingsniavo svečių komandos futbolininkai.

Prasidėjus antrajam kėliniui 11 metrų baudinio už Marco Materazzi pražangą prieš jį reikalavo šeimininkų saugas F.Liverani, tačiau rungtynių teisėjo švilpukas tylėjo. Kitoje aikštės pusėje nedaug trūko, kad Z.Ibrahimovičiaus baudos smūgis būtų pasibaigęs įvarčiu. Tačiau švedas savo tikslą pasiekė vos po kelių minučių, po E.Cambiasso perdavimo trečiąjį kartą pasiųsdamas kamuolį į „Fiorentina“ vartus.

Visgi po 7-ių minučių įvartį pagaliau pelnyti sugebėjo ir šeimininkai. A.Mutu skersuotą kamuolį į vartus galva pasiuntė rezultatyviausias praeito sezono „Serie A“ žaidėjas bei pasaulio čempionas Luca Toni. Italas po dešimties minučių sugebėjo galva įmušti dar vieną įvartį, sumažindamas skirtumą iki minimumo, tačiau šeimininkams neužteko jėgų įmušti trečiojo įvarčio ir išlyginti rezultato.

Kitose rungtynėse „Roma“, kaip ir tikėtasi, namie nesunkiai rezultatu 2-0 įveikė Tomo Danilevičiaus „Livorno“.

Šeimininkus į priekį 44 minutę išvedė Daniele De Rossi, puikiu smūgiu iš toli nuginklavęs svečių vartininką. 54-ają minutę aikštėje pasirodė naujasis „Roma“ žaidėjas Davidas Pizarro ir pietų amerikietis iš karto sukūrė įvartį. Jo smūgį „Livorno“ vartininkas atmušė tiesiai brazilui Mancini į kojas ir sostinės ekipos puolėjas padvigubino skirtumą.

Lietuvis Tomas Danilevičius rungtynėse pasirodė po keitimo, 58 minutę pakeitęs kitą komandos puolėją Lucą Vigiani.

Tuo tarpu ilgametis šalies čempionas Turino "Juventus" nesėkmingai pradėjo kovas "Serie B" lygoje - vienas didžiausių Italijos klubų išvykoje nesugebėjo įveikti "Rimini" ir sužaidė lygiosiomis 1-1. Geriau sekėsi "Brescia" komandai, kuriai su visą mačą žaidusiu Mariumi Stankevičiumi pavyko įveikti "Piacenza" rezultatu 2-0.

Šeštadienio "Serie A" rungtynių rezultatai:

"%c00143" 2 - 3 "%c00037"
11` [0 - 1] Esteban Cambiasso
41` [0 - 2] Esteban Cambiasso
61` [0 - 3] Zlatan Ibrahimovic
68` [1 - 3] Luca Toni
78` [2 - 3] Luca Toni

"%c00028" 2 - 0 "%c00213"
44` [1 - 0] Daniele De Rossi
54` [2 - 0] Amantino Mancini