Įvarčių fiesta UEFA Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lyga antradienį stebino rezultatyvumu - per aštuonis III turo mačus pelnyti net 36 įvarčiai. Paskutinį ir iki šios dienos vienintelį rekordinį kartą tiek pat įvarčių buvo pelnyta dar 2000 metais.

Įspūdingą fiestą stebėję kiekvienos dvikovos žiūrovai vidutiniškai išvydo po 4,5 tikslaus smūgio.

Tragiškiausiai šį vakarą gynėsi Lietuvos čempiono "Kauno" skriaudikė "Aalborg" ekipa, kuriai Ispanijoje trys pelnyti įvarčiai į "Villarreal" vartus nepadėjo iškovoti nei taško - danai turėjo pripažinti ispanų pranašumą rezultatu 6-3.

Net tris įvarčius nugalėtojams pelnė tik antrajame kėlinyje po keitimo aikštėje pasirodęs 28 metų puolėjas Joseba Llorente.

Tiesa, verta pažymėti, kad šis mačas nėra rezultatyviausias lygos istorijoje - paskutinį kartą 11 įvarčių buvo pelnyta 2003 metais, kai "Monaco" sutraiškė La Korunijos "Deportivo" net 8-3.

Devynių įvarčių per vieną mačą Europa nematė nuo 2000-ųjų (PSG 7-2 Trondheimo "Rosenborg").

Psichologiškai itin svarbius tris taškus iškovojo ne patį geriausią laikotarpį išgyvenantis Turino "Juventus" klubas, namie 2-1 palaužęs Madrido "Real".

Šeimininkai į priekį įsiveržė jau 5 minutę, kai po gynėjų klaidos ir Amauri perdavimo puikiu suktu šūviu iš 18 metrų vilčių vartininkui Ikerui Casillasui nepaliko veteranas puolėjas Alessandro Del Piero.

Antrojo kėlinio pradžioje smūgiu galva persvarą padvigubino brazilas Amauri, tačiau po šio epizodo ispanai perėmė iniciatyvą ir ėmė spausti varžovus.

Nors iš pradžių itin aktyviai žaidusiam saugui iš Olandijos Wesley Sneijderiui pritrūkdavo tikslumo - po pirmojo bandymo kamuolys praskriejo greta vartų, o dar kiek vėliau atsimušė į virpstą, - 66 minutę Ruudas van Nistelrooy'us sušvelnino santykį.

Tačiau tai buvo viskas, ką Ispanijos čempionai sugebėjo išpešti Turino Olimpiniame stadione - visos svečių pastangos per likusį laiką išplėšti bent lygiąsias buvo bevaisės.

Itin sunkią pergalę iškovojo Prancūzijos čempionas "Lyon", išvykoje vargais negalais 5-3 palaužęs Bukarešto "Steaua".

Rumunijos ekipa pirmąjį įvartį pelnė jau 8 minutę, kai po perdavimo iš krašto pasinaudojęs sumaištimi varžovų gynyboje pasižymėjo Arthuro Henrique. Negana to, 11 minutę švieslentėje sužibo jau 2-0, kai po kampinio petimi kamuolį į tinklą nukreipė Dorinas Goianas.

Bet prancūzai nebuvo linkę pasiduoti - 23 minutę varžovų vartininką nuginklavo Abdulkaderas Keita, o 33 minutę santykį išlygino Karimas Benzema, pelnęs įvartį galva po Fabio Grosso baudos smūgio.

Visgi 44 minutę šeimininkai dar kartą įrodė, jog "Lyon" gynyba nuo varžovų keliamų kampinių turi būti tobulinama - pranokęs visus oponentus savo ekipą vėl į priekį išvedė Ovidiu Petre.

Tačiau situacija dar kartą aukštyn kojom apsivertė po didžiosios pertraukos. Ilgai atakavę "Lyon" futbolininkai savo pasiekė 69 minutę, kai po Jeremy Toulalano perdavimo pusiausvyrą smūgiu į apatinį vartų kampą atstatė Fredas. Tai nebuvo pabaiga - dar po kelių akimirkų po Juninho perdavimo antrą kartą tikslus buvo Benzema, o 90 minutę, atrėmęs pirmąjį Fredo bandymą, "Steaua" vartininkas buvo bejėgis prieš to paties brazilo pakartotinį bandymą.

G grupės turnyrinės lentelės viršuje įsitvirtino Londono "Arsenal" ekipa, šį įspūdingą vakarą neatsilikusi nuo madų bei net 5-2 nugalėjusi Stambulo "Fenerbahce".

Sužaidus 10 minučių anglams pranašumą suteikė puolėjas iš Togo Emmanuelis Adebayoras, pasižymėjęs smūgiu pažeme, o netrukus pranašumą padvigubino Theo Walcottas, tiksliu bandymu nepalikęs vilčių vartininkui Volkanui Demireliui.

Turkams viltį išplėšti bent tašką grąžino Danielis Guiza, po kurio smūgio kamuolys atsimušė į gynėją Mikaelį Silvestre ir įskriejo į tinklą, bet 22 minutę "Arsenal" pirmavo jau 3-1 - puikiai rungtyniavęs Abou Diaby suklaidino gynėją Edu ir stipriu smūgiu įtvirtino savo komandos pranašumą.

Tiesa, "Fenerbahce" turėjo puikių progų dar sušvelninti skirtumą, tačiau Dani Guiza dukart neįmušė atsidūręs vienas prieš vartų sargą Manuelį Almunią ir antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai turėjo už tai sumokėti - 49 minutę po Silvestre perdavimo ketvirtąjį įvartį svečiams pelnė gynėjas Alexandre'as Songas.

Nors 78 minutę Guiza pagaliau pelnė įvartį tam pačiam Songui nesusitvarkius su iš toli varžovo perduotu kamuoliu, 90 minutę 17-metis "Arsenal" saugas Aaronas Ramsey grąžino Londono klubui trijų įvarčių persvarą. Valas pirmąjį įvartį debiutiniame Čempionų lygos mače pelnė smūgiu iš 16 metrų.

Tris taškus užsidirbo ir Čempionų lygos nugalėtojų titulą ginantys "Man Utd" futbolininkai, namie 3-0 palaužę Glazgo "Celtic".

Neblogai rungtyniavusių škotų gynyba sugriuvo sužaidus pusvalandį, kai kamuolys atšoko Dimitarui Berbatovui ir šis pasiuntė jį į tinklą. Nors bulgaras ko gero buvo nuošalėje, teisėjai taisyklių pažeidimo neužfiksavo.

Panašių dvejonių sukėlė ir antrasis Berbatovo įvartis po didžiosios pertraukos - puolėjas pasižymėjo vartininkui Arturui Borucui atrėmus Cristiano Ronaldo baudos smūgį.

Likus 14 minučių iki finalinio arbitro švilpuko varžovams jokių vilčių nebepaliko kone idealią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis puolėjas Wayne'as Rooney. 9 įvartį per pastaruosius 7 mačus pelnęs anglas nuginklavo Borucą bandymu iš 18 metrų.

Tik lygiąsias namie iškovojo Sankt Peterburgo "Zenit" komanda, su Europą stebinančia Borisovo BATE vienuolike sužaidusi taikiai 1-1.

Visą gyvos dvikovos laiką aikštėje dominavo šeimininkai - jie turėjo iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį, bet BATE sugebėdavo laikas nuo laiko surengti pavojingų kontratakų.

Viena tokių atakų baigėsi įvarčiu - 52 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Pavelas Nekhaychikas išvengė "Zenit" gynybos spąstų ir ramiai pasiuntė kamuolį į Vyacheslavo Malafeevo ginamus vartus.

Nepelnytai atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje rusai ėmė dar aktyviau atakuoti ir 80 minutę pasiekė savo - galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą pasižymėjo legionierius iš Turkijos Fatihas Tekke.

Nepaisant visų "Zenit" futbolininkų, per šias rungtynes neišnaudojusių gausybės progų įvarčiui pelnyti, pastangų, BATE atsilaikė ir iš Sankt Peterburgo parsiveš tašką.

Visi rezultatai:

E grupė:

"Man Utd" 3 - 0 Glazgo "Celtic"
30' [1 - 0] Dimitar Berbatov
51' [2 - 0] Dimitar Berbatov
77' [3 - 0] Wayne Rooney

"Villarreal" 6 - 3 "Aalborg"
19' [0 - 1] Marek Saganowski
28' [1 - 1] Giuseppe Rossi
33' [2 - 1] Joan Capdevila
36' [2 - 2] Thomas Enevoldsen
67' [3 - 2] Joseba Llorente
70' [4 - 2] Joseba Llorente
77' [4 - 3] Andreas Johansson
79' [5 - 3] Robert Pires
84' [6 - 3] Joseba Llorente

F grupė:

Miuncheno "Bayern" 3 - 0 "Fiorentina"
4' [1 - 0] Miroslav Klose
25' [2 - 0] Bastian Schweinsteiger
90' [3 - 0] Ze Roberto

Bukarešto "Steaua" 3 - 5 "Lyon"
8' [1 - 0] Arthuro Henrique
11' [2 - 0] Dorin Goian
23' [2 - 1] Abdulkader Keita
33' [2 - 2] Karim Benzema
45' [3 - 2] Ovidiu Petre
69' [3 - 3] Fred
72' [3 - 4] Karim Benzema
90' [3 - 5] Fred

G grupė:

"Porto" 0 - 1 Kijevo "Dinamo"
27' [0 - 1] Alexandr Aliyev

Stambulo "Fenerbahce" 2 - 5 Londono "Arsenal"
10' [0 - 1] Emmanuel Adebayor
11' [0 - 2] Theo Walcott
19' [1 - 2] Mikael Silvestre (į savus vartus)
22' [1 - 3] Abou Diaby
49' [1 - 4] Alexandre Song
78' [2 - 4] Daniel Guiza
90' [2 - 5] Aaron Ramsey

H grupė:

Sankt Peterburgo "Zenit" 1 - 1 Borisovo BATE
52' [0 - 1] Pavel Nekhaychik
80' [1 - 1] Fatih Tekke

Turino "Juventus" 2 - 1 Madrido "Real"
5' [1 - 0] Alessandro Del Piero
49' [2 - 0] Amauri
66' [2 - 1] Ruud van Nistelrooy

Visas turnyrines lenteles galite išvysti paspaudę [link="http://eurofootball.lt/index.php?page=leagues&id=9&news=1"]čia[/link] (puslapio dešinėje, apačioje)