J. Defoe sugrįžti į Anglijos rinktinę padėjo tapimas veganu

Pirmąjį įvartį į Lietuvos rinktinės vartus įmušęs Jermainas Defoe tikina, kad jo sugrįžimas į tarptautinį futbolą didele dalimi buvo nulemtas to, jog jis atsisakė mėsos ir kitų gyvulinės kilmės produktų.

Tai gali pasirodyti šiek tiek keista, bet kartu su ledo voniomis, tokia mityba jam padeda atsigauti bei visuomet jaustis pilnam jėgų.

34-erių metų veteranas į Anglijos nacionalinę ekipą įtrauktas po trejų su puse metų pertraukos, bet šis trenerio Garetho Southgate'o sprendimas tikrai pasiteisino.

"Žaidimas vystosi taip, jog, atsižvelgiant į rungtynių intensyvumą, reikalavimai žaidėjams yra dideli. Visgi, pasitelkiant sporto mokslo pasiekimus, jeigu viską atlieki teisingai bei save prisižiūri, tuomet turi šansą", - Defoe cituoja The Guardian.

"Svarbiausias dalykas man yra atsigavimas, suteikiantis geriausią galimybę gerai pasirodyti kitame mače, ir panašu, kad sugebėjau su tuo susitvarkyti. Yra daug dalykų, kuriuos darau laisvu nuo treniruočių bei rungtynių metu, ir kurie man padeda geriau rungtyniauti, taigi, tiesiog tai darysiu ir toliau."

"Dabar turiu geresnį supratimą apie savo kūną. Kai esu klube, žinau, kuriomis dienomis man reikia išeiginės. Kiekvienas žino, jog atlieku daug tų krioterapijos dalykų. Tai nėra malonu, tačiau svarbiausia tai atlikti taip, lyg tai dievintum. Kiekvienas rungtynėse nori jaustis šviežias - geresnio jausmo nėra - taigi, tiesiog stengiuosi daryti reikiamus dalykus: krioterapija, masažas, teisinga mityba... Aš mėginu tapti veganu. Tai yra šiek tiek juokinga, nes, kai atvykstu pas mamą, ji ant stalo turi tiek rūšių mėsos, kiek tik galite įsivaizduoti."

"Manau, man tai (tapti veganu - red. past.) pavyko sėkmingai. Išbandyti tai pasiūlė mano mergina. Na, ji man pasakė "tu privalai tai padaryti" ir nuolat apie tai rodo dokumentinius filmus. Visuomet puiku šalia turėti ką nors, kas tau padeda, tave skatina, ir nori, jog tau pasisektų. Man nėra sunku kažko atsisakyti, nes žinau tą jausmą, kurį man suteikia pelnomi įvarčiai. Taigi, nors lipti į ledo vonią nėra malonu, aš tiesiog galvoju: "Žinote ką? Aš ketinu tai padaryti ir sulaukti už tai atlygio." Tai sunku, bet iš kitos pusės lengva, nes viskas, ko aš noriu, yra gerai žaisti bei mušti įvarčius."

Defoe, šį sezoną "Sunderland" gretose jau pasižymėjęs 14 kartų, taip pat atskleidė, jog tikėjosi sugrįžti į Anglijos rinktinę netgi tada, kai MLS pirmenybėse atstovavo "Toronto FC" klubui.