Japonija – Azijos Taurės pusfinalyje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Azijos Taurės (Asian Cup) turnyre buvo sužaistos dvejos ketvirtfinalio varžybos. Jose Japonija tik po 11 metrų baudinių serijos palaužė Australiją, o Irakas be didesnio vargo susidorojo su Vietnamu.

Didžiausias dėmesys buvo sutelktas į Vietnamo sostinę Hanojų, kur titulą ginanti Japonijos rinktinė surėmė ginklus su Australijos ekipa. Pirmasis varžybų įvartis krito sužaidus daugiau negu valandą, kai japonų gynėjai nesugebėjo uždengti puolėjo Johno Aloisi, kuris tiksliai smūgiavo po Harry Kewello perdavimo.

Vis dėlto „kengūros“ džiaugėsi neilgai. Jau po trijų minučių Japonija išlygino rezultatą. 71 minutę Frankfurto „Eintracht“ puolėjas Naohiro Takahara stipriu smūgiu kaire koja pasiuntė kamuolį, kuris atsimušęs nuo virpsto įskriejo į vartus. Tai buvo jau 4-asis jo taiklus smūgis Azijos Taurėje.

Australijos komandos situacija dar labiau susikomplikavo, kai 76-ąją minutę iš aikštės už N.Takaharos užlaikymą ranka buvo išvarytas gynėjas Vince`as Grella. Australams per likusį laiką pavyko nepraleisti ir ištemti rungtynes iki pratęsimo.

Pratęsime realiausią progą turėjo Japonijos rinktinė, kai Škotijos čempionų Glazgo „Celtic“ saugo Shunsuke Nakamura smūgį puikiu šuoliu išgelbėjo „Middlesbrough“ vartų sargas Markas Schwarzeris.

Per pratęsimo pusvalandį laimėtojas taip ir nepaaiškėjo. Taigi viską turėjo nulemti 11 metrų baudinių serija. Šį kartą šioje loterijoje geriau sekėsi japonams. Japonijos vartininkas Yoshikatsu Kawaguchi atmušė gynėjo Lucaso Neillo ir saugo H.Kewello smūgius, o pergalę ir kelialapį į pusfinalį padovanojo tikslus gynėjo Yuji Nakazawos smūgis.

Japonija tokiu būdu sugebėjo atsikeršyti Australijai, kuri praėjusiais metais Vokietijoje vykusiame Pasaulio čempionate grupės varžybose rezultatu 3-1 nugalėjo savo varžovus.

Kitame ketvirtfinalio mače Tailande, Bankoko mieste, Irakas susikovė su viena iš turnyro organizatorių Vietnamo rinktine, kuri vienintelė iš keturių čempionato šeimininkių sugebėjo prasimušti į tolimesnį varžybų etapą.

Sužaidus jau dvi minutes Irakas išsiveržė į priekį, kai po Nashato Akramo atlikto baudos smūgio galva tiksliai kamuolį į vartus nukreipė kapitonas Younisas Mahmoudas. Irakas buvo labiau organizuota komanda šiose rungtynėse ir daugiau atakavo.

Antrajame kėlinyje ir toliau savo varžovus presingavęs Irakas sugebėjo pelnyti antrąjį įvartį. 65-ąją minutę tas pats Y.Mahmoudas puikiu baudos smūgiu permetęs kamuolį per varžovų sienelę nuginklavo Vietnamo vartų sargą Duong Hong Soną.

Be to, Y.Mahmoudas šiame mače galėjo pasižymėti ir „hat-tricku“, kai jį laisvą baudos aikštelėje pamatė komandos draugas Mahdi Karimas, bet Irako kapitono smūgis skriejo kiek virš vartų skersinio.

Trečiadienį įvyksiančiose pusfinalio rungtynėse Japonija susitiks su Uzbekistano ir Saudo Arabijos poros nugalėtoju, o Irakas – Irano arba Pietų Korėjos komanda.