Jaunasis puolėjas padėjo sugrąžinti „Stumbrą“ į penktą vietą

Į penktą poziciją sugrįžęs Kauno „Stumbras“ Jonavos „Lietavai“ šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone išliko neįmenama mįsle.

Mariano Barreto kariauna namuose 30-ojo turo mače 3:1 (1:1) nugalėjo čempionato debiutantus, kurie po ilgesnės pertraukos nukrito į šeštą vietą.

Svečiai jau pačioje rungtynių pradžioje buvo pakišti po šaltu dušu. Po Roberto Vėževičiaus perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolys dėkingai atšoko Abdului Basitui, kuris 4-ąją mačo minutę stipriai smūgiavo į viršutinį vartų kampą.

Kauniečiai ir toliau žaidė aktyviai: puolamuosiuose veiksmuose išsiskyrė Alexandre‘as Kore, aktyvūs kraštuose buvo tiek Giorgio Russo, tiek R. Vėževičius. Po dar vieno pastarojo saugo perdavimo kėlinio viduryje šalia vartų smūgiavo A. Basitas.

Kėliniui artėjant į pabaigą, „Lietava“ susigrąžino iniciatyvą ir vis dažniau pradėjo lankytis prie oponentų vartų. „Stumbro“ gynėjai turėjo vis daugiau darbo, o 39-ąją minutę jiems teko nuleisti galvas, kai prie atšokusio kamuolio suskubęs Dominykas Galkevičius stipriu smūgiu nuginklavo Rafaelį Broetto.

Po pertraukos atkarpomis iniciatyvą turėjo tai viena, tai kita komanda. Sykį virš vartų galva pavojingai smūgiavo Tomas Salamanavičius, kai saugui perdavimą iš kairiojo krašto atliko gynėjas Eisvinas Utyra.

Visgi „Stumbrui“ pavyko perlaužti rungtynių eigą, o itin svariai prie to prisidėjo du po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai – Donatas Konikas ir Oumaras Sissoko.

Legionierius iš Malio sukūrė gerą progą R. Vėževičiui, tačiau šio smūgį Dmitrijus Babenka atrėmė. Vis dėlto 79-ąją susitikimo minutę vartininkui iš Ukrainos teko traukti kamuolį iš savo vartų. Vartų sargas pirmą varžovo smūgį atrėmė, bet šalia buvęs D. Konikas antruoju bandymu išvedė savo komandą į priekį, pasižymėjęs antrame šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ mače iš tiek pat žaistų.

Sykį prie „Stumbro“ vartų kilo gaisras, kai Tomas Snapkauskas galva vos nenukreipė kamuolio į savo vartus, bet po apsiginto kampinio šeimininkai padėjo tašką. 86-ąją minutę greitos kontratakos metu D. Konikas nepagailėjo kamuolio O. Sissoko, kuris tiksliai smūgiavo į tuščius vartus, pelnydamas debiutinį įvartį Lietuvos čempionate.

„Stumbras“ per penkerias šio sezono tarpusavio rungtynes ketvirtą kartą įveikė „Lietavą“ ir, likus trims mačams iki čempionato pabaigos, sugrįžo į penktąją poziciją, lenkdamas konkurentus vienu tašku.