Jaunasis "Žalgirio" auklėtinis sėkmingai tobulėja už Atlanto

FK „Žalgirio“ vartininkų akademijos auklėtinis Pijus Petkevičius šiemet išvyko mokytis į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), o savo sėkmingu žaidimu atstovaudamas universiteto komandai ne kartą buvo sulaukęs įvertinimo.

Nuo 2017 metų sezono pradžios „Žalgirio B“ komandos garbę gynęs ir sėkmingai Lietuvos U-19 rinktinėje pasirodęs vartų sargas pasirinko netradicinį Lietuvos futbolininkui kelią – išvyko tiek mokytis, tiek žaisti futbolo į JAV.
 
Už Atlanto taip pat po vidurinės mokyklos baigimo yra išvykę dar du „Žalgiryje B“ žaidę žalgiriečiai – Julius Momkus bei Lukas Vaičiūnas. P.Petkevičius į JAV galėjo persikelti dar anksčiau, tačiau nusprendė baigti vidurinę mokyklą Lietuvoje.
 
Prisimindamas praleistą laiką „Žalgirio“ sistemoje, vartininkas išskyrė įsimintiną debiutą praėjusio sezono A lygos 6-ojo turo mače su Kauno „Stumbru“ ir teigė, jog JAV sieks ne tik baigti mokslus, bet ir pasikloti pamatus profesionalo karjerai. 
 
„Į JAV norėjau išvykti, kai jau buvau 10-oje klasėje. Tėtis labai domėjosi šia galimybe, tačiau tuo metu neišvykau, nes jis, pasitaręs su kitais žmonėmis, nusprendė, kad geriau pabaigti Lietuvoje mokyklą ir išvykti į Ameriką.
 
Mokausi University of Illinois at Springfield aukštojoje mokykloje. Esu čia, nes pasiūlė geriausią stipendiją ir komandos treneris labai norėjo, kad atvykčiau. „Great Lakes Valley Conference“ turnyre mane rinko savaitės žaidėju, nes 3 savaitgalius iš eilės – 6 mačus – nepraleidau nė vieno įvarčio.
 
Pirmiausia, sieksiu patekti į pirmą divizioną NCAA lygoje, o vasarą – į PDL lygą, kur žaidžia pusiau profesionalios komandos ir priima studentus pažaisti. Po mokslų sieksiu žaisti profesionaliai.
 
Visi prisiminimai iš „Žalgirio“ labai geri. Džiaugiuosi, jog užaugau šioje akademijoje kaip žaidėjas ir žmogus. Vienas iš geriausių prisiminimų – debiutas A lygoje“, – įspūdžiais iš JAV dalinosi kelis sykius įvertinimo ten sulaukęs P.Petkevičius.
 
„Žalgirio“ vartininkų treneris Audrius Paškevičius, iš arti stebėjęs jaunojo vartų sargo tobulėjimą, palinkėjo jam sėkmės siekiant savo tikslų JAV,
 
„Džiaugiamės, kad Pijui sekasi už Atlanto. Pijus buvo vienas pirmųjų „Žalgirio“ vartininkų akademijos auklėtinių. Treneris Mantas Tamulionis atliko gerą įdirbį, o treji metai su vyrų komanda suteikė pasitikėjimo ir padėjo išaugti iš vaikų futbolo.
 
Džiugu. Svarbiausia nenuleisti kartelės ir daug dirbti. Linkiu garsinti Lietuvos vartininkų mokyklą tolimoje šalyje. To jam ir palinkėsime“ , – teigė A.Paškevičius.

Straipsnio įvertinimas: 3 2
 • usa

  Maladiec, kuriasi sau ateiti, ne taip kai begalviu bemoksliu armija

  • -4
 • usa

  Maladiec, kuriasi sau ateiti, ne taip kai begalviu bemoksliu armija

  • -4
 • usa

  Maladiec, kuriasi sau ateiti, ne taip kai begalviu bemoksliu armija

  • -4

Kitos naujienos