Jaunimo rinktinė patyrė gėdingą pralaimėjimą Š. Airijoje © lff.lt nuotr.

Lietuvos vaikinų (U21) rinktinė patyrė ketvirtą nesėkmę 2023-ųjų Europos čempionato atrankos varžybose. Mariaus Stankevičiaus auklėtiniai išvykoje 0:4 (0:2) pralaimėjo Šiaurės Airijos ekipai.

Šiaurės Airija atrankos C grupėje dabar turi 6 taškus, lietuviai lieka su trimis.

Mačą lietuviai pradėjo ganėtinai aktyviai – Titas Milašius smūgiavo netoli vartų, o galingas Naurio Petkevičiaus šūvis sudrebino šeimininkų vartų virpstą.

Nepaisant aktyvios pradžios, lietuviai už grubią klaidą savo baudos aikštelėje buvo nubausti, tad šeimininkai jau 8 minutę išsiveržė į priekį 1:0. Netrukus Šiaurės Airijos ekipa turėjo dar vieną progą, tačiau lietuvius išgelbėjo sėkmingai sužaidęs Gustas Baliutavičius.

Po kelių minučių savo šansą turėjo ir lietuviai, tačiau T. Milašiaus baudos smūgį virš vartų nukreipė varžovų vartų sargas.

Vėliau rungtynės kiek apsilygino, su kamuoliu buvo tai viena, tai kita komanda, bet ženklių šansų nesusikūrė nė viena pusė.

Kėliniui artėjant prie pabaigos šeimininkai turėjo dar vieną šansą, tačiau galingą jų šūvį iš oro dar sykį atrėmė G. Baliutavičius.

Visgi prieš pat pertrauką krito ir antrasis įvartis – lietuviai prieš varžovus prasižengė savoje baudos aikštelėje, buvo skirtas 11 metrų baudinys, o šioje situacijoje G. Baliutavičius jau buvo bejėgis.

Antrojo kėlinio pradžioje Šiaurės Airija pasiuntė kamuolį į vartus trečią kartą, tačiau arbitras užfiksavo pražangą ir smūgis nebuvo įskaitytas. Vėliau rungtynės vėl aprimo, rimtų šansų neturėjo  nė viena pusė. Mato Ramanausko smūgis buvo blokuotas, Karolio Uzėlos – praskriejo greta vartų.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje lietuviai praleido dar du įvarčius ir rungtynės baigėsi 4:0 šeimininkų ekipos naudai.

Atsitiesti lietuviai sieks jau antradienį, kai rungtynėse Alytuje jų lauks Slovakijos bendraamžių iššūkis. Rungtynės startuos 18.30 val., patekimas į jas – nemokamas.

Šiaurės Airija U21 – Lietuva U21 4:0 (2:0).

„Ballimena Showgrounds“ stadionas, teisėjas – Joonas Jaanovits (Estija).

Lietuvos U21 rinktinės startinė sudėtis: Gustas Baliutavičius, Natanas Žebrauskas, Artemijus Tutyškinas, Vilius Armalas, Dovydas Jansonas, Matas Ramanauskas (86 min. Karolis Žebrauskas), Karolis Uzėla, Titas Milašius (86 min. Benas Anisas), Tomas Kalinauskas (67 min. Motiejus Burba), Nauris Petkevičius (52 min. Deividas Dovydaitis), Darius Zubauskas (67 min. Augustinas Klimavičius).

Atsargoje: Vilius Stebrys, Kajus Stankevičius, Eugene Park, Gustas Zabita.

Įvarčiai: 8 min. ir 75 min. Alfie McCalmontas, 44 min. Paulas O'Neillas (11 m.b.), 87 min. Christopheris Connas (Šiaurės Airija).

Įspėjimai: 10 min. Nauris Petkevičius, 19 min. Matas Ramanauskas, 43 min. Vilius Armalas, 52 min. Natanas Žebrauskas, 86 min. Karolis Uzėla (Lietuva U21); 16 min. Caolanas Boydas-Munce`as, 19 min. Paulas O'Neillas, 40 min. Patrickas Lane`as (Šiaurės Airija U21);