Jose Mourinho triumfas: "Inter" - stipriausias Europos klubas (VIDEO) © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje - Milano "Inter" triumfas. Jose Mourinho auklėtiniai lemtingoje dvikovoje 2-0 nugalėjo Miuncheno "Bayern" bei įrodė, kad yra stipriausia šio sezono Europos ekipa.

Į istoriją auksinėmis raidėmis savo pavardę įsirašė ir pats Mourinho, tapęs tik trečiuoju specialistu, kuriam prestižiniame turnyre pavyko triumfuoti su dviem skirtingais klubais.

Pergalę "Inter" pasiekė pragmatišku stiliumi - leisdami "Bayern" dvikovos pradžioje perimti iniciatyvą bei staigiai kontratakuodami.

35 minutę viena tokių atakų baigėsi įvarčiu - vartininkas Julio Cesaras išmušė kamuolį nuo savų vartų, keliais perdavimais jis atiteko Diego Milito, o argentinietis, atsidūręs patogioje padėtyje ir išvengę gynėjų globos, galingu smūgiu nukreipė kamuolį į tinklą.

Netrukus persvarą galėjo padvigubinti Wesley Sneijderis, bet olandas iš arti smūgiavo tiesiai į vartininką Hansą Jorgą Buttą.

Po pertraukos "Bayern" leidosi į ataką bei buvo arti tikslo jau pirmąją antrojo kėlinio minutę, tačiau Thomasas Mulleris nesugebėjo nuginkluoti Julio Cesaro.

Vokiečiai kontroliavo mačo eigą, bet "Inter" patikimai gynėsi. Tiesa, 65 minutę dar kartą savo meistriškumą teko pademonstruoti Cesarui, atrėmusiam suktą Arjeno Robbeno smūgį.

Tačiau netrukus po to Milano ekipa surengė dar vieną greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Milito be vargo suklaidino gynėją Danielį van Buyteną bei ramiu smūgiu antrą kartą nepaliko vilčių Buttui.

Desperatiškos "Bayern" pastangos pakreipti dvikovos eigą kita linkme buvo bevaisės - Italijos vienuolikė ramiai užbaigė rungtynes, o Javieras Zanetti kėlė UEFA vadovo Michelio Platini įteiktą nugalėtojų taurę.

Miuncheno "Bayern" 0 - 2 Milano "Inter"
35' [0 - 1] Diego Milito
70' [0 - 2] Diego Milito