Kas mes iššūkį Italijai? Antrojo EURO 2020 pusfinalio apžvalga © AFP nuotr.

Antradienį paaiškėjo pirmoji EURO 2020 finalo komanda, kuria tapo Italijos rinktinė, pusfinalyje po 11 metrų baudinių serijos palaužusi Ispaniją.

Trečiadienį paaiškės ir antroji finalo komanda, o ja tapti pretenduoja Anglija bei Danija.

Portalas Eurofootball.lt kviečia pažvelgti į artėjantį pusfinalio mūšį.

Skirtingas komandų kelias iki finalo

Kaip pirmajame, taip ir antrajame pusfinalyje komandų kelias iki jo skiriasi kardinaliai.

Anglai grupės etapą įveikė gana užtikrintai, iškovoję dvi pergales ir sužaidę lygiosiomis su kroatais. Tiesa, per trejas rungtynes anglai sugebėjo pelnyti vos du įvarčius. Vis tik anglų žaidimas vis gerėjo ir aštuntfinalyje jau du įvarčiai buvo pasiųsti į vokiečių vartus, o ukrainiečiai ketvirtfinalyje kamuolį iš savo vartų tinklo traukė net keturiskart.

Anglija užfiksavo ir istorinį pasirodymą gynyboje – per pirmąsias penkerias čempionato rungtynes dar nepraleido nė vieno įvarčio. Tokio pasiekimo Europos čempionatuose dar nebuvo užfiksavusi nė viena komanda.

Danų kelias iki pusfinalio primena gero filmo siužetą. EURO 2020 danai pradėjo maču su suomiais, kurio metu trumpam sustojo Christiano Erikseno širdis. Rungtynės buvo sustabdytos ir kiek netikėtai pratęstos tą pačią dieną. Šoko būsenoje buvę danai turėjo pripažinti Europos čempionato debiutantų pranašumą.

Antrosiose grupės rungtynėse Danija kėlinį dominavo prieš belgus, tačiau tuomet visus reikalus išsprendė aikštėje pasirodęs Kevinas De Bruyne ir danams paskutiniajame ture buvo žūtbūt reikalinga pergalė prieš rusus.

Trečiąsias grupių etapo rungtynes su nuliu taškų pasitikę danai pervažiavo rusus ir grupėje sugebėjo užimti antrąją vietą, kuri aštuntfinalyje lėmė sąlyginai palankų varžovą – Velsą.

Valai danams priešinosi maždaug 10 minučių, o vėliau visą žaidimo kontrolę perėmė skandinavai, kurie iškovojo pergalę rezultatu 4:0.

Ketvirtfinalyje danams jau teko kiek rimtesnis iššūkis, tačiau vis dar ne Europos futbolo grandai čekai. Danai gana greitai įgijo dviejų įvarčių pranašumą ir nors čekai jį sušvelnino, pergalės iš savo rankų skandinavai nebepaleido.

Komandų lyderiai

Abiejų komandų gretose galime rasti žaidėjų, kurie vis dar realiai pretenduoja į rezultatyviausio turnyro žaidėjo apdovanojimą. Anglai tokius turi net du – po tris įvarčius yra pelnę Raheemas Sterlingas ir atkrintamosiose sužibęs Harry Kane'as. Danai savo gretose turi sužibusį talentą Kasperą Dolbergą, kuris taip pat kamuolį į vartų tinklą siuntė jau triskart.

Vis tik tai toli gražu nėra vieninteliai žaidėjai, kuriuos reikėtų išskirti. Kaip jau įprasta šiame čempionate, itin svarbi tapo krašto gynėjų, atliekančių ne tik gynybines, bet ir atakuojančias funkcijas, rolė. Anglijos gretose būtina išskirti Luke'ą Shaw, kuris vien ketvirtfinalyje atliko du rezultatyvius perdavimus bei yra bene pagrindinis žmogus, pildantis standartines situacijas.

Danija taip pat turi ryškią žvaigždę krašto gynėjo pozicijoje, tai – Joakimas Maehle, šiame čempionate jau spėjęs pelnyti du įvarčius, o jo rezultatyvus perdavimas ketvirtfinalyje yra vienas gražiausių EURO 2020 momentų.

Mačo favoritai

Nors danai EURO 2020 atkrintamosiose atrodo itin solidžiai, lažybininkai įsitikinę, kad liepos 11 dieną futbolas pagaliau turės galimybę sugrįžti namo, kadangi finale turėtų žaisti būtent Anglijos rinktinė, kurios šansai žengti į kitą etapą vertinami net 75 proc. tikimybe.

Eurofootball.lt prognozė

Anglų žaidimas vis dar išlieka šiokia tokia paslaptimi. Komanda žengia pergalingu keliu, tačiau neskaitant mačo su Ukraina, tai toli gražu nebuvo dominuojanti jėga.

Kažką panašaus galime pasakyti ir apie danus, kurie nors pastaruoju metu atrodo galingai, atkrintamosiose dar nesutiko tokio lygio varžovų, kokie bus anglai.

Galima spėti, kad danai taps pirmąja komanda, įmušusia Anglijai įvartį, tačiau to neturėtų užtekti ir namuose žaidžiantys anglai žengs į finalą.

Eurofootball.lt prognozė: Anglija 3:1 Danija.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...