"Kauną" namuose nokautavo "Vėtra" © Eurofootball.lt
Vos antrą pralaimėjimą šį sezoną patyrė "A lygos" lyderis FBK "Kaunas", kuris pirmose 24-ojo čempionato turo rungtynėse namuose nusileido Vilniaus "Vėtros" ekipai ir nesėkmingai pasirodė prieš artėjančias svarbias UEFA Taurės antrojo atrankos etapo varžybas.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 260 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00030" 1 - 2 "%c00123"
25' [0 - 1] Sergiy Kuznecov
61' [0 - 2] Sergiy Kuznecov
80' [1 - 2] Andrius Velička

"Kaunas": Malinauskas; Kančelskis, Bagužis, Kunevičius (46' Barevičius), Radžius; Manchkava, Bartkus, Ivaškevičius, Pehlič (71' Pilibaitis); G.Juška (46' Klimek), Velička

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, Jankauskas; Šernas (62' Litvinas), Miloševski (89' Preikšaitis), Božinovski, Vėževičius (88' Azizi); E.Juška, Kuznecov

Susitikimo pradžioje abi komandos nerodė didesnio noro atakuoti ir žaidimas buvo dažnai stabdomas dėl susižeidusių žaidėjų, kol 19 minutę "Vėtra" surengė pavojingą ataką ir Sergejaus Kuznecovo muštas kamuolys rikošetu nuskriejo už galinės linijos. Pakėlus kampinį bandydamas išmušti kamuolį į savo vartų virpstą pataikė Mindaugas Bagužis, ir baudos aikštelėje tęsiantis sumaiščiai Bobio Božinovskio smūgį atrėmė vartininkas Mindaugas Malinauskas.

Tai buvo įspėjimas kauniečiams, tačiau jie iš klaidų nepasimokė ir 25 minutę Tomui Kančelskiui pargriovus Darvydą Šerną į šeimininkų vartus buvo skirtas baudos smūgis. Dejano Miloševskio muštą kamuolį M.Malinauskui pavyko pirštų galais atmušti į virpstą, bet "Vėtra" vėl gavo antrą progą ir S.Kuznecovas galva pelnė pirmąjį mačo įvartį.

38 minutę aktyviai žaidęs D.Miloševskis nesėkmingai pabandė įmušti iš toliau, o kėlinio pabaigoje bene realiausią galimybę išlyginti rezultatą turėjo "Kauno" puolėjas Andrius Velička, tačiau rezultatyviausias "A lygos" žaidėjas galva smūgiavo virš vartų. Pirmasis kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant minimalia persvara.

Po pertraukos trečią minutę tas pats A.Velička prasiveržė baudos aikštelės kraštu, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką Vaidą Žutautą, o vėliau du kartus netoli tikslo buvo Nukri Mančkavos į baudos aikštelę siųsti perdavimai, bet į juos niekam atsiliepti nepavyko.

"Kaunas" neišnaudojo galimybių įmušti ir įpusėjus kėliniui buvo nubaustas - Dejanas Miloševskis prasiveržė kairiuoju kraštu ir perdavė kamuolį baudos aikštelės viduryje visiškai laisvam Sergejui Kuznecovui. M.Malinauskas kamuolio nepasiekė, tad legionieriui iš Ukrainos liko įmušti į tuščius vartus ir padvigubinti "Vėtros" persvarą.

Vėliau du kartus svečių vartams vėl grasino A.Velička, bet vieną jo smūgį atrėmė vartininkas, o netikėtas perdavimas nei vieno komandos draugo nepasiekė. 77 minutę nestabdydamas kamuolio tiesiai į vartininką smūgiavo Šarūnas Litvinas, tuo tarpu nepavykus "Vėtros" greitai kontratakai kitoje aikštės pusėje vienas prieš vieną išbėgo A.Velička ir gražiai permetęs V.Žutautą suteikė viltį šeimininkams.

Po poros minučių tos vilties vos neužgesino neužtikrintai sužaidęs M.Malinauskas, kuris po D.Miloševskio smūgio pametė kamuolį ir nedaug trūko kad jis atsidurtų vartuose. Kauniečiai perėjo į paskutinį varžovų vartų šturmą ir prasidėjus pridėtiniam laikui rezultatą galėjo išlyginti A.Velička, bet šeimininkų puolėjui galva įmušti nepavyko.

"Vėtra" atsilaikė ir iškovojusi devintą sezono pergalę susilygino taškais su ketvirtą poziciją po penktadienio rungtynių užėmusiu "Atlantu" bei privertė šį sezoną įspūdingai rungtyniavusį lyderį "Kauną" antrą kartą pralaimėti savo aikštėje.

Po rungtynių oficialiai klubo svetainei "Vėtros" treneris Aleksandras Tarchanovas teigė, kad pergalė prieš "A lygos" lyderį pasiekta pelnytai: "Žaidėm geriau, pavojingiau atakavome, o varžovams neleidom susikurti daug progų. Ypač pirmąsias 35 minutes mūsų persvara buvo akivaizdi. Nors mūsų žaidime dar trūksta stabilumo, ne visas rungtynes žaidžiam vienodai, bet visumoje žaidimu esu patenkintas. Dar prieš tapdamas "Vėtros" treneriu mačiau vaizdo įrašą rungtynių su "Kaunu", kurias pralaimėjome rezultatu 1-4. Tada irgi buvo apylygus žaidimas, tačiau "Kaunas" geriau išnaudojo mūsų klaidas gynyboje. Šiandien gindamiesi neklydom ir šventėm pergalę".

Paklaustas ar tai maloniausia pergalė tapus "Vėtros" treneriu, A.Tarchanovas atsakė: "Taip. Prieš "Šilutę" laimėjom aiškia persvara, "Vilnių" nugalėjom minimaliu skirtumu, o šiandien, kovoje du lyderiais, buvo puiki proga pamatyti, ką gali mūsų komanda. "Vėtra" pajėgi laimėti medalius ir nenuleidžiam rankų kovoje dėl "A lygos" apdovanojimų".