"Kaunas" palaužė "Atlantą" mačo pabaigoje © Eurofootball.lt
Dar viena link Lietuvos čempionų titulo žygiuojančių "kauno" futbolininkų auka tapo Klaipėdos "Atlantas" - "A lygos" čempionato lyderiai uostamiesčio vienuolikę išvykoje palaužė nervingo mačo pabaigoje rezultatu 2-0.

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 250 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00124" 0 - 2 "%c00030"
79' [0 - 1] Mindaugas Grigalevičius
88' [0 - 2] Rafael Ledesma

"Atlantas": A.Lekevičius; Z.Butkus, Gnedojus, Begič, Henrique; Delič, Begič, Gudelj, Petreikis; Žvingilas, Jonathan

"Kaunas": Kello; Manchkava, Valkanov (64' Bagužis), Radžius, Mendy; Barevičius, Kvaratskhelia, Ledesma, Činikas (65' Pehlič); Laurišas (46' Grigalevičius), Rimkevičius

Šiame mače kauniečiams dėl raudonos kortelės negalėjo padėti argentinietis Fernando Screpis, kuris šią savaitę prisipažino apie viltis kitais metais žaisti Edinburgo "Hearts".

"Atlantas" dėl diskvalifikacijų turėjo verstis be gynėjų Povilo Šarūno ir Dariaus Ramono.

Prieš rungtynes Klaipėdos "Atlanto" vadovams teko išklausyti nemenką nepasitenkinimo bangą iš žurnalistų bei spaudos atstovų. Stadione nebuvo nei švieslentės, kuri rodytų rezultatą, nei kaip pažiūrėti rungtynių laiką. Net ir pasikeitus rezultatui, nuo pradinio 0-0, Klaipėdos stadione buvo iškabintos lentelės skelbiančios nulines lygiąsias.

Rungtynes daug įtikinamiau pradėjo daugkartiniai šalies čempionai. Jų pavojingos atakos rezgėsi viena po kitos. Aikštės šeimininkams vos keletą kartų pavyko prieiti arčiau "Kauno" vartų. 20 minutę po galingo Aivaro Laurišo smūgio kamuolys sudrebino "Atlanto" vartų skersinį.

Visą pirmą rungtynių pusę svečiai iš Kauno tvirtai laikė iniciatyvą. "Atlanto" gretose visą laiką padėtį gynyboje taisydavo tik gynėjai, o vartininkas Arnas Lekevičius rungtyniavo neužtikrintai. Net kauniečiams ir spyrus pakankamai silpną smūgį, vartų sargas kamuolį sugriebdavo tik iš antro bandymo.

Nuaidėjus teisėjo švilpukui, skelbiančiam pirmojo kėlinio pabaigą, aikštės prieigose kilo susistumdymas. Keturi "Kauno" futbolininkai išreikšdami nepasitenkinimą pradėjo plūsti "Atlanto" žaidėjus, o šie atsakydami kibo į atlapus. Teisėjas geltona kortele nubaudė tik svečių puolėją iš Brazilijos Rafaelį Ledesmą.

Po didžiosios pertraukos "Kauno" gretose vietoj Aivaro Laurišo pasirodė Mindaugas Grigalevičius. Antroje žaidimo pusėje atakų kontrolė tapo tolygi. Itin aktyviai pradėjo žaisti klaipėdiečių puolėjas Rimantas Žvingilas.

65 minutę svečiai vėl surengė pavojingą ataką, tačiau laimė vėl šypsojosi klaipėdiečiams - kamuolys dar kartą atsitrenkė į virpstą. Praėjus vos kelioms minutėms įvyko dar vienas grubus epizodas - "Atlanto" ir "Kauno" futbolininkai viską pabandė išsiaiškinti kumščiais. Tačiau išsišokimas buvo greitai numalšintas.

Nepavykus jėgos panaudoti žaidėjams, smurto ėmėsi "Atlanto" fanai. Pradžioje įveikę policijos apsaugą, vėliau bandė patekti ir į aikštę. Nepavykus šiam bandymui, aikštės šeimininkų fanai uždegė fakelą ir paleido jį į aikštę.

Visgi 79 minutę "Kaunui" pavyko persverti rezultatą savo naudai. Sumaištimi baudos aikštelėje pasinaudojęs M.Grigalevičius išvedė savo komandą į priekį. Netrukus sekė ir dar vienas įvartis.

Kol uostamiesčio futbolininkai su teisėju aiškinosi dėl neva buvusios nuošalę, kurios arbitras nefiksavo, kauniečiai iššoko dviese prieš vartininką ir jį lengvai nuginklavo R.Ledesma.

Verta paminėti, kad dar palankesnę situaciją pirmajame kėlinyje turėjo "Atlantas", kuomet net trys žaidėjai užpuolė "Kauno" vartų sargą, tačiau Marianui Kello toks grobis atrodė vieni juokai.

Po šio mačo "Atlantas" išlieka 7-oje turnyrinės lentelės vietoje su 32 taškais, o "Kaunas" su 71 tašku užtikrintai žengia pirmas.