"Kaunas" pergale Šiauliuose dar labiau padidino atotrūkį © Eurofootball.lt
A lygos čempionato 29-ojo turo rungtynėse praėjusių metų čempionas ir šių metų pirmenybių lyderis "Kaunas" išvykoje įveikė aštuntoje turnyro lentelės vietoje esančius "Šiaulius" rezultatu 3-1 ir padidino atotrūkį nuo persekiotojų iki dešimties taškų.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 1700 žiūrovų
Teisėjas – Saulius Atmanavičius
"%c00222" 1 – 3 "%c00030"
35’ [0 - 1] Mindaugas Grigalevičius
57’ [0 - 2] Givi Kvaratskhelia
73’ [1 - 2] Gediminas Butavičius
86’ [1 - 3] Givi Kvaratskhelia

"Šiauliai": G.Arlauskis, Kirchners, D.Arlauskis, Juodeikis, Garuckas; Kuklys (82 Viktoravičius), Lukoševičius, Butavičius, Mandinho (46’ Pšelenskis), Šilėnas (79’ Strockis), Raskov.

"Kaunas": Kello; Činikas, Bagužis, Radžius, Manchkhava; Mendy (56’ Kunevičius), Kvaratskhelia, Screpis, Rimkevičius (88’ Valkanov), R.Ledesma (65’ Laurišas) Grigalevičius.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, "Šiaulių" futbolininkai. Jie stengėsi kontroliuoti kamuolį. Tačiau nieko itin naudingo šiauliečiams išpešti nepavyko. Galbūt labiau įsiminė Manto Kuklio keltas kampinis, kai Marianas Kello kamuolį "nuėmė" nuo pat Davido Arlauskio galvos.

Vėliau jau "Kaunas" perėmė iniciatyvą ir sukūrė pavojingą progą. Mindaugas Bagužis nugriuvęs smūgiavo į vartus, bet rikošetu skriejęs kamuolys atsitrenkė į virpstą ir lėkė už aikštės ribų. Tada "Kaunas" kėlė kampinį ir kamuolys nukrito Givi Kvaratskheliai, kuris bandė permesti kamuolį per varžovų vartininką, tačiau Giedrius Arlauskis pirštų galais nukreipė kamuolį virš skersinio.

Kauniečiams turint žaidybinę persvarą, "Šiauliai" stengėsi kontratakuoti. Vienoje iš kontratakų Gintaras Juodeikis perdavė kamuolį į priekį, ten į išpuolį buvo išėję net keli saulės miesto futbolininkai prieš šiek tiek mažiau varžovų. Tačiau komandos brazilas Mandinho pasirinko tolimą smūgį į vartus, o šis nebuvo labai vykęs - kamuolį pagavo M. Kello.

Vėliau Gediminas Butavičius bandė perduoti kamuolį iš krašto į baudos aikštelę Viktorui Raskovui, bet už jį greitesnis buvo svečių vartininkas. Po kelių minučių M. Kello laimėjo dar vieną dvikovą, šįkart aplenkęs Mandinho, kuriam buvo bandoma perduoti kamuolį iš gilumos.

Kėliniui artėjant į pabaigą, Mindaugas Grigalevičius gavo kamuolį prie pat baudos aikštelės, apžaidė kelis varžovus ir "sušaudė" G. Arlauskį. Rezultatas tapo 1-0 svečių naudai.

Kėlinio pabaigoje Pascalis Mendy perdavė kamuolį iš krašto į baudos aikštelę, tačiau Rafaeliui Ledesmai šiek tiek pritrūko, kad pasiektų kamuolį. Po to jau iš kito krašto Nukris Manchkhava perdavė kamuolį į baudos aikštelę, Artūras Rimkevičius įmušė įvartį, bet teisėjo vėliavėlė buvo iškelta ir tai reiškė, jog žaidėjas atsidūrė nuošalėje, tad įvartis nebuvo įskaitytas. Į šias atakas "Šiauliai" atsakė tik šiek tiek pavojingesniu Vaido Šilėno baudos smūgiu.

ntrojo kėlinio pradžioje Gediminas Butavičius verždamasis link vartų galinėjosi su M Bagužiu. Šiaulietis griuvo, bet teisėjas nesušvilpė ir vienuolikos metrų baudinio neskyrė.

Prabėgus truputį daugiau, nei dešimčiai antrojo kėlinio minučių G. Kvaratskhelia netikėtai smūgiavo į vartus iš toli ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Skirtumas padvigubėjo 2-0 "Kauno" naudai.

Po kelių minučių vėl tas pats šeimininkų žaidėjas G. Butavičius baudos aikštelėje gražiai "išmaudė" Marių Činiką, tačiau šiauliečio smūgį sugavo priešininkų vartininkas.

Dar po kelių minučių jau kauniečiai surengė pavojingą ataką. "Kauno" naujokas Aivaras Laurišas smūgiavo griūdamas, bet jo smūgio neštas kamuolys skriejo greta virpsto.

Antrojo kėlinio viduryje šeimininkai sušvelnino skirtumą. Intaras Kirchneris perdavė kamuolį iš krašto G. Butavičiui, o šiam, likusiam be gynėjų priežiūros, liko tik nuginkluoti M. Kello. Tai šiaulietis ir padarė, sušvelninęs skirtumą perpus. 1-2.

Rungtynių pabaigoje dar tris pavojingesnes progas sukūrė svečiai. Vienoje Fernando Screpis atliko baudos smūgį, vos ne iš tos pačios vietos ir vos ne identiškai, kaip pirmojo kėlinio pabaigoje tai darė jo varžovas V. Šilėnas. Ir šį kartą, kaip ir tada, kamuolį sugavo oponentų vartininkas.

[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/givi-ivartis-siauliai.jpg[comment]G.Kvaratskhelia mušą trečią "Kauno" įvartį[/comment] Vėliau G. Kvaratskhelia sužaidė "sienele" su M. Grigalevičiumi, išbėgo vienas prieš G. Arlauskį ir permesdamas kamuolį per jį, tiesiai į tolimąjį, viršutinį vartų kampą padėjo lemiamą tašką varžybose. 3-1. Jau pačioje rungtynių pabaigoje, M. Grigalevičius iš aštraus kampo smūgiavo netiksliai.

Po rungtynių laikinasis nugalėtojų treneris Antoniusas Jooras buvo patenkintas savo komandos žaidimu: "Buvo sunkios rungtynės. Varžovai žaidė gerai, mes keliais karteliais taip pat. Taip pat neblogai sužaidėme pabaigą."

Paklaustas apie geriausią varžovų žaidėją jis išskyrė M. Kuklį, o apie futbolo lygį Lietuvoje sakė: "Buvau Lietuvoje prieš porą metų ir dabar galiu pasakyti, kad Lietuvos futbolo lygis pakilęs. Jūs artėjate prie Vakarų Europos lygio."

Pralaimėjusiųjų treneris Rytis Tavoras nebuvo visiškai patenkintas savo auklėtinių žaidimu: "Pirmąjį rungtynių kėlinį žaidėme gerai, antrąjį – nelabai. Per antrąją rungtynių dalį visada įleidžiame jaunus žaidėjus. V. Šilėną keitėm todėl, kad stiprinome puolimą. Žaidėme "va bank", sistema 3–5-2. Manau, kad žaidėme prieš čempionus. Tačiau pagal žaidimą gal nelabai čempionus. Mano akimis, "Sūduva" stipresnė. Mums prieš ją sunkiau žaisti."