"Kaunas" prarado taškus Šiauliuose © Eurofootball.lt
Antrą kartą šią savaitę "A lygos" pirmenybėse susitiko "Šiauliai" ir "Kaunas", tačiau šįsyk vyko visiškai skirtingos rungtynės. Antradienį "Kaunas" šiauliečius sutriuškino 4-0, o šeštadienį kauniečiai nesugebėjo įveikti "Šiaulių" - užfiksuotos "sausos" lygiosios 0-0.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 1400 žiūrovų
Teisėjas – Vijūnas Vasiliauskas

"%c00222" 0 - 0 "%c00030"

"Šiauliai": G.Arlauskis; Kirchners, Lunskis, Oriol (70' Kuklys); Lapeikis; Butavičius (79' Olišauskas), M.Lukoševičius, Juodeikis, Šilėnas; Raskov; Tshyhanenko (65' Viktoravičius).

"Kaunas": Malinauskas; Radžius, Mrowiec, Bagužis, Kunevičius; Manchkhava (78' Strakhanovich), D.Sanajevas, Činikas (46' Pehlič), Rimkevičius (60' Grigalevičius); Ledesma, Beniušis.

"Kaunas" iškart bandė kontroliuoti žaidimą, praėjus tik trejoms minutėms po "A lygos" himno, skelbiančio rungtynių pradžią, Rafaelis Ledesma prasiveržė kraštu, bet nepataikė į vartus iš kelių metrų. Išskyrus šį epizodą, "Kauno" kamuolio kontrolė nedavė jokių rezultatų, nes pavojingų progų nepavykdavo sukurti, galbūt šiek tiek daugiau įsiminė tik Ričardo Beniušio smūgis iš toli.

Praėjus daugiau nei penkiolikai pirmojo kėlinio minučių, "Šiaulių" legionierius Valerijus Ciganenka griuvo baudos aikštelėje, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Piemąjame kėlinyje "Šiauliai" bandė varžovus įveikti kontraatakomis, kartkartėmis ir šiek tiek ilgiau užsibūdami prie varžovų vartų. Vieną iš tokių atakų surengė Vaidas Šilėnas, labai pavojingai smūgiavęs į Mindaugo Malinausko ginamus vartus, tačiau pastarasis atmušė kamuolį į užribį. Po pakelto kampinio iš labai aštraus kampo smūgiavo kauniečių vartininko bendravardis Mindaugas Lukoševičius, bet jo smūgis skriejo ne ten, kur pats šeimininkų žaidėjas tikėjosi.

Likus šiek tiek mažiau, nei dešimčiai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos, "Kauno" baudos aikštelėje dar kartą griuvo ukrainietis V.Ciganenka Kaip ir pirmąjį kartą, teisėjas neleido "Šiaulių" žaidėjams džiūgauti – vienuolikos metrų baudinys nebuvo skirtas.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, įsiminė Artūro Rimkevičiaus smūgis į vartus, tačiau savo vartus apgynė Giedrius Arlauskis ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 0-0.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/kauno-fanai.jpg[comment]"Kauno" fanai lnksmai palaikė savo ekipą.[/comment]Antrajame kėlinyje šeimininkai pasiryžo kontroliuoti žaidimą. Jie perėmė ir kamuolio kontrolę, ir iniciatyvą. Pavojingą progą sukūrė Saulės miesto komandos legionierius Viktoras Raskovas, smūgiavęs į vartus. Po jo smūgio, labai pavojingai rikošetu skriejęs kamuolys visgi praskriejo visiškai šalia virpsto.

Netrukus laikinosios sostinės komanos žaidėjas A. Rimkevičius kontratakavo kraštu ir bandė perduoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau kamuolys praskriejo priešais vartus perdavimo "neuždarius" nė vienam A.Rimkevičiaus komandos draugui.

61 minutę pro "Šiaulių" žaidėjus, kaip pro stovinčius, prasiveržė "Kauno" legionierius Edinas Pehličius, tačiau paskutinės kliūties - varžovų vartų sargo G.Arlauskio - jam įveikti nepavyko.

Kėlinio viduryje savo sugebėjimus standartinėse situacijose pademonstravo šeimininkų legionierius – vienas iš dvejų latvių – Intaras Kirchneris. Jis iš trisdešimties metrų mušė kamuolį į vartus, tačiau Lietuvos rinktinės vartininkas M.Malinauskas nukreipdamas kamuolį virš skersinio apgynė savo vartus.

Po kelių minučių dar kartą sužibėjo tas pats I.Kirchneris, jis po baudos smūgio kėlė kamuolį į baudos aikštelę, ten V.Raskovas galva pamušė kamuolį jaunajam "Šiaulių" puolėjui V.Viktoravičiui, tačiau šis labai silpnai smūgiavo ir M.Malinauskas galiausiai kamuolį sugraibė. Dar vieną V.Viktoravičiaus ir M. Malinausko dvikovą laimėjo pastarasis, kuris atmušė pirmojo pavojingą smūgį iš aštraus kampo.

Pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje labai pavojingai kontraatakavo R.Beniušis, tačiau šiauliečių vartų sargas G.Arlauskis buvo savo vietoje. Jis neleido rezultatyviausiam čempionato žaidėjui į savo saskaitą įsirašyti dar vieno įvarčio.

Per pridėtą laiką, jau kauniečiai spaudė "Šiaulius" ir kėlė net tris kampinius iš eilės. Bet nė po vieno iš jų kamuolys neatsidūrė šeiminkų vartuose, ir teisėjas paskelbė pabaigą rungtynių, kuriose žiūrovai įvarčių nepamatė - 0-0.

Po rungtynių laikinasis "Šiaulių" treneris Rytis Tavoras teigė, jog pergalė turėtų teigiamai paveikti auklėtinių psichologinį lygį: "Susistiprinome keliais žaidėjais, kurie negalėjo žaisti praeitose rungtynėse, kuriose tam pačiam "Kaunui" pralaimejome 0-4. Neblogai žaidėme gynyboje. Puolime geriau žaisti neleido varžovai."