"Kaunas" rungtynių pabaigoje palaužė "Atlantą" © Eurofootball.lt
Paskutiniame savaitgalio 24-ojo "A lygos" turo mače Kaune čempionato lyderis "Kaunas" susitiko su pastaruoju metu gerą formą demonstruojančiu Klaipėdos "Atlantu". Svečiai iš uostamiesčio pirmavo po Andriaus Petreikio įvarčio, tačiau vėliau Rafaelis Ledesma rezultatą išlygino, o mačo pabaigoje kauniečiams pergalę išplėšė Nukri Manchkava.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 2300 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"Kaunas" 2 - 1 "Atlantas"
12' [0 - 1] Andrius Petreikis
54' [1 - 1] Rafael Ledesma
87' [2 - 1] Nukri Manchkava

„Kaunas“: Marian Kello; Mohamed Arouri (90' Dainius Kunevičius), Mantas Fridrikas, Nerijus Radžius, Nukri Manchkhava; Fernando Screpis (81' Adrian Mrowiec), Akaki Khubutia (46' Yanko Valkanov), Giedrius Barevičius; Rafael Ledesma, Mindaugas Grigalevičius

„Atlantas“: Arnas Lekevičius; Povilas Šarūnas, Zigmantas Butkus (63 ' Darius Ramonas), Kazimieras Gnedojus, Bogdans Nesterenko; Andrius Petreikis, Donatas Navikas, Mateo Silič (17' Donatas Surblys), Jure Delič; Hrvatin Gudelj (88' Rimantas Žvingilas) Jonathan Torres

Vasaros metu keliais futbolininkais pasistiprinęs Klaipėdos „Atlantas“ prieš rungtynės Kaune pasiekė tris pergales iš eilės, 5-0 įveikdamas „Ekraną“, 2-0 „Šiaulius“ ir 3-0 „Interą“. „Kaunui“ pergalė prieš „Atlantą“ buvo svarbi lenktynėse dėl pirmosios vietos.

Rungtynės prasidėjo aktyvesniu „Kauno“ žaidimu. Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes galva smūgiuotą kamuolį į virpstą iš kelių metrų pataikė A.Khubutia, o kai R.Ledesma šovė iš maždaug 30 metrų, kamuolys sudrebino „Atlanto“ vartininko Arno Lekevičiaus ginamus vartus.

Vis dėlto pirmieji įmušė „Atlanto“ futbolininkai. Naujasis komandos pirkinys brazilas Jonathanas Torresas įsiveržė į baudos aikštelę gražiai „prasimesdamas“ kamuolį pro „Kauno“ gynėją, smūgiavo į vartus, o smūgį atmušus „Kauno“ vartų sargui M.Kello pirmam prie kamuolio atsidūrusiam „Atlanto“ kapitonui A.Petreikiui beliko pasiųsti kamuolį į tinklą.

Po poros minučių nuo praleisto įvarčio, vienas „Kauno“ gynėjų grubiai prasižengė prieš kroatą M.Siličių, kuris patyrė traumą. Jį pakeitė D.Surblys.

Praleidę įvartį kauniečiai dar tvirčiau suėmė iniciatyvą į savo rankas. Apie 20-ąją minutę brazilas R.Ledesma perdavimu išvedė M.Grigalevičių vienas prieš vieną su A.Lekevičiumi, bet kamuolys nulėkė tribūnų link.

„Kaunas“ toliau aktyviai spaudė klaipėdiečius ir ilgiau valdė kamuolį, bet sukurti įvarčio ar bent kiek pavojingesnių situacijų niekaip nesisekė.

Kėlinio pabaigoje progų sukūrė „Atlantas“: iš dešinio baudos aikštelės kampo pavojingai smūgiavo Z.Butkus, o naujokas J.Deličius griebėsi už galvos, kai iš kelių metrų nesugebėjo pataikyti į vidinę vartų tinklo dalį.

Antrojo kėlinio pradžioje „Kaune“ vietoje A.Khubutia aikštėje pasirodė legionierius iš Bulgarijos Y.Valkanovas .

„Kaunas“ tęsė tai, ką pradėjo pirmajame kėlinyje, toliau spaudė varžovus, bet, kaip ir anksčiau, įvarčio įmušti nesisekė.

Sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių antrajame kėlinyje jis buvo pasiektas. F.Screpis permetė kamuolį per klaipėdiečių gynėjų galvas M.Grigalevičiui, šis parideno aktyviai žaidusiam R.Ledesmai, kuriam beliko pataikyti kamuolį į tuščius vartus.

75-ą minutę įtampą prie „Kauno“ vartų sukėlė J.Torresas. Jis skersavo kamuolį permesdamas jį per save, bet nė vienas komandos draugas nepasiekė perdavimo.

Nepraėjus nė penkioms minutėms A.Petreikis prasiveržė kairiuoju kraštu ir iš gan patogios padėties smūgiavo į vartus, bet situaciją „Kaunui“ išgelbėjo M.Kello.

Iki rungtynių pabaigos likus maždaug 10 minučių G.Barevičius gavo progą įmušti įvartį, priėmęs kamuolį iš aikštės gilumos, bet smūgiuotas kamuolys skriejo virš skersinio.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Kaunas“ išplėšė pergalę. Po kampinio kamuolys atšoko N.Manchkhavai, kuris smūgiu iš eigos nuo baudos aikštelės kampo įmušė pergalingą įvartį.

Rungtynės taip ir pasibaigė: rezultatu 2-1 laimėjo šeimininkai. Pasiėmę tris taškus, „Kauno“ futbolininkai, sužaidę po tiek pat rungtynių kaip ir antroje vietoje esantis „Žalgiris“, lenkia artimiausius varžovus jau 5 taškais.