Kelyje į finalą – „Vikingų“ pergalė prieš „Akmenės kraštą“

2023-2024 metų Lietuvos „TOPsport futsal A lygos“ pusfinalio serijos tarp „Vikingų“ ir „Akmenės krašto“ rungtynėse 3:2 triumfavo jonaviškiai, kurie akistatoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse abi komandos keitėsi progomis, tačiau pirmojo įvarčio reikėjo laukti beveik pusę kėlinio. Sėkmingai su vienu varžovu dešiniajame krašte susitvarkęs Helveris Smithas prie savęs pritraukė kitą „Akmenės krašto“ gynėją, o likęs laisvas Paulius Osauskas pasinaudojo galimybe ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Po įvarčio žaidimas praktiškai nepasikeitė. Galbūt, tik komandos tapo atsargesnės gynyboje ir antrojo įvarčio teko laukti iki antrojo kėlinio pradžios. Tuomet po kampinio kamuolys buvo atristas Jose Wellingtonui, kuris tolimu smūgiu į apatinį tolimąjį vartų kampą išlygino rezultatą.

Nespėję atsigauti po nokdauno, „Vikingai“ per plauką nepraleido antrojo įvarčio. Praktiškai iš aikštės vidurio smūgiavęs Jandersonas sudrebino vartų konstrukciją, tačiau kamuolys į tinklą neįskriejo. Dar įdomiau, kad po atšokusio kamuolio itin pavojingą kontrataką surengė patys jonaviškiai, kuriems išsiveržti į priekį sutrukdė puikiai sužaidęs vartininkas Gintaras Repšas.

Nuo antrojo kėlinio pradžios prabėgus beveik penkioms minutėms, Tomas Salamanavičius apgavo du jį prižiūrėjusius varžovus bei pirmą kartą rungtynėse į priekį išvedė saviškius. Jaunasis Gustas Jaskutis toje situacijoje buvo bejėgis.

„Vikingai“ ne tik nenuleido rankų, bet labai greitai atstatė pusiausvyrą. Šįsyk gynėjai pramiegojo H.Smithą, kuris čiuoždamas pasiuntė kamuolį į vartus.

Lemiamas rungtynių smūgis buvo suduotas įpusėjus antrajai rungtynių daliai. Spustelėję varžovus, „Vikingai“ perėmė kamuolį, kamuolys pasiekė Marcosą da Silvą, kuris vienu lietimu pelnė pergalingą įvartį.

Antrosios serijos rungtynės Naujojoje Akmenėje bus žaidžiamos šeštadienį, o šiandien (trečiadienį) Kauno sporto halėje savo seriją pradeda „Kauno Žalgiris“ ir Vilkaviškio „Bruklinas“.

„Vikingai“ – „Akmenės kraštas“ 3:2 (serija 1:0)

Įvarčiai: P.Osauskas, H.Smith, M. da Silva; J.Wellington, T.Salamanavičius.