Kitą sezoną Europoje gali žaisti 9 „Premier“ lygos klubai © JumpStory nuotr.

„West Ham“ ir „Leicester“ toliau tęsia kovas Europos turnyruose, atitinkamai – Europos lygoje ir Konferencijų lygoje.

Toks jų žygis reiškia, kad hipotetiškai kitame sezone Europos turnyruose galime išvysti net 9 „Premier“ lygos klubus. 

Kitą sezono Europoje žais 9 „Premier“ lygos klubai, jeigu: 

– „West Ham“ ir „Leicester“ lieka už pirmojo septyneto, tačiau atitinkamai laimi Europos lygą ir Konferencijų lygą arba „Crystal Palace“ iškovoja FA taurę, o „plaktukai“ su „lapėmis“ lieka už pirmojo šešeto ribos, tačiau laimi Europos lygą ir Konferencijų lygą. 

Vieną lygą maksimaliai gali turėti 9 klubus žaidžiančius Europoje, tačiau per pirmenybių turnyrinę lentelę patenka tik 7 klubai. Dvi vietas klubai gali išsikovoti laimėdami Čempionų lygą, Europos lygą ar naujai įsikūrusią Konferencijų lygą, jeigu gale sezone lieka už pirmojo septyneto. 

Taip pat, tradiciškai, vietinės taurės laimėtojas gauna bilietą į Europos turnyrus, jeigu lieka už pirmojo šešeto ar septyneto ribos. Šį sezoną tokį šansą turi „Crystal Palace“ ekipa, kuri FA taurės pusfinalyje susitiks su „Chelsea“ ekipa. 

Ketvirtoji „Premier“ lygos vieta vis dar garantuos vietą kito sezono Čempionų lygoje, nepaisant to kaip baigsis „West Ham“ kelionė Europos lygoje. 

Jeigu 9 „Premier“ lygos komandos žaistų Europoje, tuomet 5 klubai atstovautų lygą Čempionų lygoje, 3 – Europos lygoje ir vienas Konferencijų lygoje. 

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė