Kitos Europos lygos: Danijos "Superliga" pirmenybių apžvalga

EuroFootball.lt tęsia Europos futbolo lygų apžvalgas. Šį kartą bus apžvelgtos Danijos „Superliga“ pirmenybės, kuriose po aštuoniolikos turų paskelbta žiemos pertrauka. Kas pirmauja pirmenybėse, kuriam klubui puikiai sekasi Europoje ir kaip sekasi Lukui Spalviui bei jo klubui – šioje apžvalgoje.

Lyderiai: „FC Copenhagen“

Prieš sezoną sustiprėjusi „FC Copenhagen“ ekipa šiuo metu pirmauja Danijos pirmenybėse ir rimtai ruošiasi antrai pirmenybių daliai. Turėdami ir taip geriausią gynybą „Superliga“ pirmenybėse (praleista 12 įvarčių), jie šią grandį sustiprino dar labiau – sausį buvo įsigytas buvęs „Gent“ gynėjas Erikas Johanssonas. Visgi, net ir pirmaudami sostinės futbolininkai atsipalaiduoti negali – Danijos čempionato viršuje skirtumai tarp varžovų nėra dideli, o du pralaimėjimai juos galėtų nublokšti net į penktąją vietą.

Čempionai: „Midtjylland“

Praėjusių Danijos pirmenybių nugalėtojai savo šalies pirmenybėse, kol kas, neblizga ir užima trečiąją vietą. Visgi, komanda neblogai atrodo Europinėse pirmenybėse ir vasarį pratęs kovas Europos lygos atkrintamosiose varžybose. Jų varžovai - „Manchester United“ ekipa. Su vienu Anglijos klubu Europoje „Midtjylland“ sykį jau susitiko ir šventė pergalę – paskutiniame Europos lygos atrankos varžybų etape danai bendru rezultatu 2:1 palaužė „Southampton“ pasipriešinimą.

Labiausiai nustebinę: „Aalborg“

Praėjusį sezoną penktoje vietoje likusi „Aalborg“ ekipa ir šį sezoną kėlė tikslus užimti panašią poziciją. Pirmoji sezono pusė pranoksta komandos vadovų lūkesčius. Biudžetu nusileidžianti stipriausiems šalies klubams, rezultatais „Aalborg“ ekipa prilygsta ir turtingesnėms Danijos komandoms. Į žiemos pertrauką jie žengė antroje vietoje ir vos tašku atsilieka nuo pirmaujančios „FC Copenhagen“ ekipos. Jei šią žiemą klubas sugebės išlaikyti Luką Spalvį ir kitus komandos lyderius, neatmetama galimybė, jog jie gali pakartoti 2014 metų pasiekimą ir iškovoti Danijos pirmenybių čempionų titulą.

Rezultatyviausias: Lukas Spalvis

Šį sezoną Spalvis ilgai neužtruko visiems priminti, jog jis gali mušti įvarčius. Į startinį ekipos vienuoliktuką patekęs vos ketvirtajame ture, jis nuo tos akimirkos per penkioliką susitikimų pelnė keturioliką įvarčių. Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau gandų apie tai, jog „Aalborg“ gali parduoti rezultatyviausią pirmenybių žaidėją, tačiau jei žaidėjas ir klubas nuspręs, kad puolėjas komandoje liks iki sezono galo – Spalvis neabejotinai bus favoritas būti rezultatyviausiu čempionate ir po sezono. Pasižymėjęs keturioliką kartų lietuvis artimiausią konkurentą turnyrinėje lentelėje lenkia jau penkiais tiksliais smūgiais. Tokie puolėjo pasirodymai turėtų padėti jam jau šiemet persikelti į pajėgesnes pirmenybes.