Kontrolinėse rungtynėse „Riteriai“ namuose įveikė „Džiugą“ © E. Žaldario nuotr.

Pirmose pasiruošimo naujajam sezonui kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 3:1 įveikė šiemet A lygai besiruošiančią Telšių „Džiugo“ ekipą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Rokas Filipavičius, Dovydas Virkšas ir Lukas Kochanauskas.

„Riteriams“ dėl įvairių priežasčių neatstovavo Angelis Lezama, Dominykas Kodz, Justinas Marazas ir Juozas Lubas, o starto sudėčiai buvo pasirinkti žaidėjai, kurie klubo marškinėlius vilkėjo ir praėjusiame sezone.

Pirmosiomis dvikovos minutėmis telšiškiai Riteriams pasiūlė aukštą žaidimo tempą ir Riteriai tokį pasiūlymą nedvejodami priėmė. Toks žaidimas aikštės šeimininkams davė greitą rezultatatą. Mindaugas Grigaravičius po efektingo reido iš kairiojo krašto į baudos aikštelę numetė kamuolį Rokui Filipavičiui, kuris užtikrintu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Vos po keturių minučių tas pats tandemas vos nesukūrė antrojo įvarčio. M. Grigaravičius vėl pamatė atsidengusį R. Filipavičių, tačiau šįsyk puolėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio. Panašiu epizodu tryliktą minutę galėjo pasigirti ir telšiškiai, kai po standartinės situacijos įžaisto kamuolio buvo sukurtas gana rimtas pavojus.

Žaidimas išsilygino, tačiau prie varžovų vartų Riteriai buvo tikslesni. Vienas epizodų, sužaidus beveik pusvalandį, virto įspūdingu įvarčiu. Beveik pusei komandos sudalyvavus atakoje pasižymėjo Dovydas Virkšas. Pastarasis iš keliolikos metrų galingu smūgiu kamuolį pasiuntė į tolimąjį viršutinį vartų kampą. M. Grigaravičius atliko antrą rezultatyvų perdavimą.

Dar po minutės galėjo pasižymėti ir pats M. Grigaravičius. Jo smūgiuotas kamuolys pralėkė visiškai šalia virpsto. „Džiugo“ vartininkas išgelbėti komandos būtų negalėjęs.

Pirmąjį keitimą „Riteriai“ atliko sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį. Darbo beveik neturėjusį vartininką Luką Paukštę pakeitė jaunasis Geraldas Širvinskas. Pastarasis darbo turėjo ne daugiau. „Džiugo“ ekipa po antrojo praleisto įvarčio iki pertraukos prie „Riterių“ vartų praktiškai nebeapsilankė. Išskyrus paskutinę kėlinio minutę, kai po galingo smūgio kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Po pertraukos „Riteriai“ pakeitė dešimt žaidėjų. Žaidimas tapo nebe toks užtikrintas, o tai lėmė ir pagausėjusį klaidų skaičių. Vis tik, pirmas pavojingas epizodas ir vėl buvo sukurtas prie telšiškių vartų. Deividas Malžinskas puikiu perdavimu šansą sukūrė Rokui Masenzovui, tačiau šis smūgiavo netiksliai.

Abi komandos keitėsi atakomis, abi kūrė pusproges, kol 68 minutę po kontratakos pasižymėjo telšiškiai. Ką tik į aikštę žengęs Armantas Vitkauskas buvo bejėgis prieš iš kelių metrų smūgiavusį Ronaldą Misiūną.

Po šešių minučių sostinės ekipa dviejų įvarčių persvarą atstatė. Lukas Kochanauskas uždirbo 11 metrų baudinį ir pats jį užtikrintai realizavo.

Per likusį laiką komandas apsikeitė pusprogėmis, tačiau rimtesnio pavojaus nei prie vienų, nei prie kitų vartų sukurta nebuvo.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė (32 min. G. Širvinskas, 65 min. A. Vitkauskas), V. Borovskis (46 min. J. Kemppaneinas), R. Šveikauskas (46 min. A. Kalermo), D. Barauskas (46 min. P. Kalimavičius), A. Levšinas (46 min. D. Malžinskas), T. Dombrauskis (46 min. V. Jeriomenko), D. Virkšas (46 min. R. Masenzovas), V. Paulauskas (46 min. K. Beršta), M. Grigaravičius (46 min. M. Ramanauskas), R. Filipavičius (46 min. A. Dolžnikovas) , G. Paulauskas (46 min. L. Kochanauskas).