Kovingus airius palaidojo ranka sužaidęs Henry (VIDEO) © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionato atrankos turnyro Europos zonoje pabaigoje netrūko įnirtingų mūšių - ketvirtadienį paaiškėjo paskutinios keturios žemyno rinktinės, keliausiančios į kitais metais Pietų Afrikos Respublikoje vyksiančias pirmenybes.

Ne be skandalų triumfavo Prancūzijos rinktinė, namie po pratęsimo išplėšusi lygiąsias 1-1 su Airija ir laimėjusi bendru rezultatu 2-1.

Paryžiuje vykusioje dvikovoje airiai pirmavo, kai 32 minutę kamuolį į tinklą iš arti po puikaus Damieno Duffo perdavimo pasiuntė Robbie Keane'as.

Svečiai turėjo gerų progų ir po didžiosios pertraukos - keliskart arti tikslo buvo Keane'as, o Johnas O'Shea iš kelių metrų smūgiavo virš vartų - tuo metu prancūzai, nors ir turėjo teritorinį pranašumą, kelių prie varžovų vartų ieškojo nesėkmingai.

Rezultatui nepasikeitus per pagrindinį laiką vienuolikėms teko žaisti pratęsimą, kurio pradžioje Nicolasas Anelka griuvo baudos aikštelėje, bet arbitras neįžvelgė vartininko Shay'aus Giveno pražangos.

Jei tai sukėlė Paryžiaus stadione susirinkusių žiūrovų pyktį, tai netrukus nepasitenkinimą desperatiškai reiškė airiai, kuriuos nužudė teisėjo klaida.

Arbitrai baudos smūgiu atlikto perdavimo link vartų metu ne tik nepastebėjo dviejų prancūzų, buvusių nuošalėje, bet ir leido Thierry Henry ranka net dukart liesti ir susistabdyti kamuolį bei atlikti perdavimą Williamui Gallas, kuris galva iš kelių metrų išlygino santykį.

Per likusį laiką Airijos rinktinės pastangos pakreipti įvykius kita linkme buvo bevaisės - Prancūzija šventė lygiąsias, atvėrusias kelią į PAR.

Prancūzijos rinktinės įvartis:

Kiek netikėtai kelialapį iškovojo Slovėnija, savo aikštėje minimaliu rezultatu 1-0 nugalėjusi praėjusių metų Europos čempionate sužibėjusią Rusiją ir žengusi tolyn dėka išvykoje pelnyto įvarčio, mat pirmasis mačas Maskvoje buvo pralaimėtas 1-2.

Verta pažymėti, kad rusai mačą baigė devyniese - net du futbolininkai buvo išvyti iš aikštės.

Pirmą kartą nuo 1994 metų tarp pajėgiausių rinktinių bus ir Graikija, išvykoje 1-0 palaužusi Ukrainą. Tai buvo vienintelis įvartis per du mačus.

Užtikrinčiau į pasaulio čempionatą žengia Portugalija, po minimalios pergalės namie ir išvykoje tokiu pat rezultatu 1-0 palaužusi Bosniją ir Hercegoviną.

Ukraina 0 - 1 Graikija
(pirmosios rungtynės 0-0, bendras rezultatas 0-1)
31' [0 - 1] Dimitrios Salpingidis

Slovėnija 1 - 0 Rusija
(pirmosios rungtynės 1-2, bendras rezultatas 2-2)
44' [1 - 0] Zlatko Dedič

67' iš aikštės pašalintas Aleksandr Kerzhakov (Rusija)
90' iš aikštės pašalintas Yuri Zhirkov (Rusija)

Bosnija ir Hercegovina 0 - 1 Portugalija
(pirmosios rungtynės 0-1, bendras rezultatas 0-2)
56' [0 - 1] Raul Meireles

78' iš aikštės pašalintas Sejad Salihovic (Bosnija ir Hercegovina)

Prancūzija 1 - 1 Airija
(po pratęsimo, pirmosios rungtynės 1-0, bendras rezultatas 2-1)
32' [0 - 1] Robbie Keane
103' [1 - 1] William Gallas