Kroatija įveikė austrus © Eurofootball.lt
Kroatijos rinktinė pradėjo pasiruošimą artėjančiam Pasaulio čempionatui antradienį 4-1 sutriuškindama Austrijos vienuolikę.

Atrankos cikle nepralaimėjusiems nei vienų rungtynių kroatams antradienio pergalėje pirmajame kėlinyje du įvarčius įmušė Brėmeno "Werder" žvaigždė Ivanas Klasničius, o antrajame po vieną pridėjo Marko Babičius ir Boško Balabanas.

"Esu labai patenkintas mūsų žaidimu, - po rungtynių kalbėjo Kroatijos rinktinės treneris Zlatko Kranjcaras. - Rungtynių pradžioje susidūrėme su labai gerai organizuota gynyba, tačiau mums pavyko ją pralaužti individualiu meistriškumu. Be to, pavyko išnaudoti susikurtas progas."

I.Klasničius išvedė kroatus į priekį sužaidus 11 minučių po puikaus puolimo partnerio Dado Pršo ir saugo M.Babičiaus žaidimo. Vis tik į Pasaulio čempionatą nepatekusiems austrams vos po trijų minučių pavyko išlyginti rezultatą labai keistu įvarčiu - kapitonas Andreasas Ivanschitzas įmušė tiesiai nuo kampinio gairelės, kadangi kamuolį sugavęs vartininkas Stipe Pletikoša kirto vartų liniją.

I.Klasničiui pavyko atstatyti svečių persvarą iki pirmojo kėlinio pabaigos likus dešimt minučių - individualiu reidu jis pergudravo tris gynėjus bei Austrijos rinktinės vartininką Helge Payerį.

Nors Z.Kranjcaras nusprendė pakeisti I.Klasničių per rungtynių pertrauką, tai nesusilpnino kroatų puolimo - antrajame kėlinyje sužaidus apie dešimt minučių pasižymėjo M.Babičius, kurio smūgiuotas kamuolys rikošetu įskriejo į vartus.

Ketvirtą įvartį rungtynėse 69 minutę įmušė vos prieš dešimt minučių aikštėje pasirodęs B.Balabanas, sėkmingai realizavęs baudos smūgį.

Primename, kad Pasaulio čempionate Kroatija kartu su Brazilija, Australija ir Japonija žais F grupėje.