K.Roguljis: „Įvartis nebuvo atsitiktinis“

Spalio pabaigoje „Žalgirio“ gretas papildęs gynėjas Kaja Roguljis A lygos 32 turo rungtynėse su Utenos „Uteniu“ atidarė įvarčių sąskaitą. 31 metų kroatas pasižymėjo pirmojo kėlinio viduryje, po tikslaus Bahrudino Atajičiaus perdavimo nuo kampinio gairelės.

Per savo karjerą įvairiose Kroatijos, Austrijos ir Šveicarijos ekipose žaidęs K.Roguljis po rungtynių su „Uteniu“ džiaugėsi ne tik įvarčiu, bet ir solidžia pergale. „Nors nesu įvarčių specialistas, bet po 2-3 įvarčius per sezoną įmušdavau. Manau, kad vidurio gynėjui tai nėra prastas rezultatas. Be abejo, dažniausiai pasižymėdavau po perdavimų nuo kampinio gairelės, arba kitokių standartinių situacijų. „Žalgiryje“ praleidau nedaug laiko, bet treniruotėse mes nuolat tobuliname žaidimą po standartinių situacijų, be to, daug dėmesio skiriame tam komandos susitikimuose, tad žinau kur reikia bėgti, kur bus perduotas kamuolys. Žodžiu, šis įvartis tikrai nebuvo atsitiktinis. Vis dėlto, svarbiausia – iškovota pergalė. Privalėjome laimėti, nes tik tokiu būdu galėjome išsaugoti savo šansus pakovoti dėl čempionų titulo su Marijampolės „Sūduva“. Tikslą pasiekėme, dabar jau galime pagalvoti ir apie lemiamą mūšį“, – kalbėjo antras rungtynes A lygoje sužaidęs K.Roguljis.

Patyrusio kroato debiutas „Žalgiryje“ nebuvo saldus, nes 31 ture žalgiriečiai savo aikštėje 2:4 nusileido „Jonavos“ ekipai, o pats futbolininkas buvo pakeistas antro kėlinio viduryje. Tiesa ir tose rungtynėse K.Roguljis per 74 minutes sugebėjo surinkti 238 Instat naudingumo balus. Tačiau 32 ture „Žalgirio“ gynėjas surinko net 296 naudingumo balus ir pagal šį statistikos rodiklį nusileido tik du įvarčius į „Utenio“ vartus pelniusiam ir 387 naudingumo balus surinkusiam komandos draugui Darvydui Šernui.

Gynėjo iš Kroatijos teigimu, geresnį žaidimą lėmė intensyvios treniruotės bei tvirtesni ryšiai su komandos draugais. „Komandoje esu tik nuo spalio pabaigos, po ilgesnės pertraukos sužaidžiau visas rungtynes, bet šį kartą jaučiausi daug geriau nei praėjusiame mače su „Jonava“. Ne tik fiziškai ar psichologiškai, bet ir savitarpio supratimo prasme“, – pastebėjo žalgirietis.

Vis dėlto, net ir geresnis savitarpio supratimas nepadėjo išvengti dviejų įvarčių į „Žalgirio“ vartus. „Iš tiesų, pirmoje rungtynių dalyje mes gerai žaidėme, ne tik gynyboje, bet ir visoje aikštėje. Vis dėlto, po ketvirto įvarčio mūsų žaidimas sulėtėjo, mes tarsi pradėjome laukti finalinio švilpuko, taupyti jėgas sekmadienį vyksiančioms rungtynėms su „Sūduva“, dėl to ženkliai smuko mūsų žaidimo intensyvumas. O varžovai tuo pasinaudojo. Tai yra pamoka, kad negalima atsipalaiduoti ir reikia žaisti iki paskutinio švilpuko“, – teigė K.Roguljis.

Progą pademonstruoti savo sugebėjimus „Žalgirio“ gynėjas turės šį sekmadienį, kai žalgiriečiai paskutinėje sezono dvikovoje susigrums su Marijampolės „Sūduva“. Vienu tašku nuo pirmaujančios „Sūduvos“ atsiliekantis „Žalgiris“ čempionų titulą išsaugos tik iškovojęs pergalę. „Be abejo, tam tikra įtampa yra. Bet įtampą mes jaučiame prieš kiekvienas rungtynes, nes paprasčiausiai negalime klysti. Vis dėlto, futbole spaudimas ir įtampa yra normalūs, įprastiniai dalykai. Manau, kad mes susitvarkysime ir viskas bus gerai“, – teigė K.Roguljis.