L. Paukštė: „Po kelių gerų epizodų pajutau, kad šios rungtynės priklauso man“ © E. Žaldario nuotr.

Nors rungtynėse su „Panevėžiu“ Mindaugas Grigaravičius pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau rūbinėje pergalės daina skambėjo ne jam. Šįsyk pačių „Riterių“ perdarytos dainos „Grigas on fire“ žodžiai buvo pakeisti į „Paukštė on fire“. Visiškai neatsitiktinai – pirmąkart šį sezoną į aikštę žengęs vartininkas po pertraukos atrėmė tris mirtinus smūgius bei maksimaliai prisidėjo prie „Riterių“ sausos pergalės.

„Neplanavau, kad komanda pakeis tradicinės pergalės dainos žodžius, bet, neslėpkime, smagu (šypsosi). Kalbant apie rungtynes, svarbiausia yra psichologinis pasiruošimas. Žinojau, kad Armantas (Vitkauskas) padėti komandai negalės, todėl ruošiausi rungtynėms ir tiek.

Jokio išskirtinumo, jaudulio ar panikos. Gavau milžinišką pasitikėjimą iš komandos draugų, trenerių, tad jaučiausi užtikrintai. Be abejo, likus kelioms minutėms iki dvikovos pradžios buvo sunkiau, bet pirmasis švilpukas leido visu šimtu procentų susikoncentruoti į rungtynes“, – sakė trečiosios „Riterių“ pergalės herojus.

Panevėžiečiai per rungtynes atliko penkiolika smūgių, iš kurių keturi – į vartų plotą. Net trimis iš keturių atvejų L. Paukštė negailestingai neutralizavo varžovų pavojų, tokiu būdu surinkdamas 271 „Instat“ naudingumo balą. Beje, lygiai toks pat naudingumas užfiksuotas ir antrojo įvarčio autoriui Olaidei Badmus.

„Pirmajame kėlinyje keliskart ir mane, ir komandą gelbėjo tai vartų konstrukcija, tai sėkmė. Po kelių gerų epizodų užplūdo ramybė, pasitikėjimas, o po to viskas gavosi savaime. Kai pavyko, pajutau, kad šios rungtynės priklauso man.

Susitikime nenoriu išskirti nei vieno epizodo, nes tik jų visuma leido vartus išlaikyti sausus. Žinoma, prie to prisidėjo visa komanda, išskyrus kelias atkarpas, gynyboje sužaidusi ir kompaktiškai, ir disciplinuotai“, – sakė „Riterių“ vartininkas, pridūręs, jog rungtynių ištraukų dar net nespėjo peržiūrėti.

„Dar peržiūrėsiu (šypsosi). Jei rimtai, tai labiau galvoju, kaip išlaikyti koncentraciją ir kitoms rungtynėms. Net ir po tokio neblogo pasirodymo privalau išvengti bet kokio atsipalaidavimo požymių bei minčių, jog vienos geros rungtynės reiškia, kad jau esu labai geras vartininkas. Tik išlaikytas stabilumas ir neperdegimas mano karjerai leistų kilti aukštyn“, – pasakojo L. Paukštė.

Pavojingiausi „Panevėžio“ epizodai prie „Riterių“ vartų buvo sukurti antrojo kėlinio pradžioje. Tuomet aikštės šeimininkai pirmavo 1:0, bet į aikštę po pertraukos išėjo primigę. Po vienos iš panevėžiečių progų L. Paukštė, girdint visam stadione, komandos draugų prašė kuo greičiau pabusti ir žaisti savo žaidimą.

„Privalėjau tą daryti. Koncentracija yra mūsų susitarimo dalis, o antrojo kėlinio pradžioje mes to susitarimo nesilaikėme. Man reikėjo komandos draugų pagalbos, todėl juos raginau nesustoti. Gerai, kad įsiklausė (šypsosi)… juk pabaiga išties buvo ramesnė“, – geros nuotaikos nestokojo vartininkas.

Balandžio „Optibet A lygos“ maratone dalyvaujantys „Riteriai“ vos po 69 valandų nuo rungtynių su „Panevėžiu“ pabaigos turės dar vieną rimtą iššūkį – šįsyk su čempiono titulą ginančiu Vilniaus „Žalgiriu“.

„Gera komanda, tad laukia sunkios rungtynės. Miesto derbis, kuriame visada norisi pasiekti teigiamą rezultatą. Tą ir bandysime padaryti“, – apie artėjančią dvikovą kalbėjo L. Paukštė.