Nemaž ai lietuviško kraujo turintis Latvijos nacionalinės rinktinės bei šios šalies "%c00164" ekipos puolėjas 31 metų %p02915 vis sėkmingiau įsitvirtina šioje kaimyninėje šalyje.

Po žaidimo Europos čempionato finaliniame etape Portugalijoje varžybos UEFA Taurės kvalifikaciniame etape, tiesą sakant, gali atrodyti kaip nuosmukis. Tačiau, net jei latvių lietuvis Vitas Rimkus žaisdamas Fareruose su "B68 Toftir" ir pernelyg nesidžiaugė, jis to tikrai neparodė.

Pirmasis "hat-trickas"

Žaisdamas su Farerų taurės laimėtojais Vitas Rimkus įmušė tris įvarčius ir tapo pirmuojo šio turnyro "hat-tricko" autoriumi. Nepaisant to, kad po Europos čempionato jam nepavyko prasimušti į kitus Europos klubus, jis išlieka vienu geriausių Latvijos snaiperių.

Atgal į realybę

Įmušus 3 įvarčius Fareruose, Vito Rimkaus žaidimas už klubą pagaliau pirmą kartą po dramos Portugalijoje susiharmonizavo. "Grįžti į realybę nebuvo lengvas periodas", - teigė Rimkus. "Fiziškai aš jaučiuosi labai gerai, tačiau psichologiškai aš buvau išsekęs".

Jokio poilsio

"Man reikėjo poilsio, tačiau tam nebuvo laiko", - pridėjo Vitas. "Teko žaisti tiek Latvijoje, tiek Europoje. Turėjau žaisti, ir tik kai įmušiau tris įvarčius į B68 vartus UEFA Taurės varžybose pajaučiau, jog mano persiaklimatizavimo periodas baigtas".

Pasirodymas trumpas

Vitas Rimkus Europos čempionate Portugalijoje žaidė tik keletą minučių - latvis aikštėje pasirodė pačioje rungtynių pabaigoje rungtynėse su Čekija, kurias Latvija pralaimėjo 2-1. 31 metų žaidėjas vis dėlto buvo patenkintas šiuo pasirodymu, nors pripažino, jog daug iš to neišmoko.

Didžiulė garbė

"Labai sunku gauti iš to daug patirties", - teigia Rimkus. "Tačiau tokie dalykai nepraeina nepastebėti, net jei tenka žaisti keletą akimirkų. Dauguma geresnių už mane futbolininkų tokios galimybės išvis niekuomet neturėjo. Aš žaidžiau Europos čempionate ir tai laikau didžiule garbe".

Kitas žingsnis - pasaulio taurė

Tačiau žaidėjas viliasi, jog laukia dar didesnė garbė - 2006 metų FIFA Pasaulio čempionatas, į kurį Latvija taip pat mėgins prasimušti. "Tikiuosi, jog Pasaulio čempionatas Vokietijoje bus mano karjeros viršūne", - teigia Rimkus. "Bus daug sunkiau, nei patekti į Portugaliją, nes priešininkai į mus dabar žiūrės rimčiau". Panašiai optimistiškai nusiteikęs yra Latvijos treneris Aleksandrs Starkovs, kurio interviu yra išspaudintas mūsų portale>>>

Pasiekta puiki forma

Rimkus tikisi, jog ir į jį bus žiūrima rimčiau, mat žaidėjas savo čempionate pasiekė aukštą lygį. Rimkus šiame Latvijos čempionate jau įmušė 9 įvarčius ir vis dar nepraranda vilčių žaisti už Latvijos ribų. "Tai būtų tikrai įdomu, kartais aš tikrai noriu žaisti kitame lygyje, tačiau tai sunkus klausimas, liečiantis kai kuriuos rimtus sprendimus", - teigia žaidėjas. "Be to, aš negaliu sakyti, jog man neįdomu žaisti už Ventspilį. Priešingai. Ventspilio komanda yra gera ir gerą žaidimą demonstruojanti komanda".

Aš esu lietuvis

"Čia nėra jokio prieštaravimo, jokio paneigimo", - tvirtina Rimkus. "Taip, aš esu lietuvis, tačiau mano tėvai persikraustė į Rygą dar prieš man gimstant. Jei kalbėsime apie pasirinkimą žaisti už Latviją - kito pasirinkimo nebuvo. Niekas neprašė manęs žaisti už Lietuvą. Tačiau bet kokiu atveju nebūčiau sutikęs - norėjau žaisti už Latviją".
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos