Lemiamų kovų metas: "Bayern" sieks atsitiesti Madride, "Leicester" - sukurti dar vieną stebuklą (apžvalga)

Antradienį UEFA Čempionų lygoje laukia dvi intriguojančios atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės. Po šio vakaro rungtynių paaiškės pirmieji du klubai, kurie varžysis turnyro pusfinalyje.

Miuncheno „Bayern“ atvyksta į Madridą, kur sieks panaikinti įvarčio deficitą prieš „Real“ ir pratęsti kovą dėl Čempionų lygos titulo. Lesteryje susitinka Anglijos čempionai „Leicester City“ prieš Madrido „Atletico“, kuris pirmajame susitikime po atkaklios kovos palaužė „lapes“.

Madrido „Real“ – Miuncheno „Bayern“

Ispanijos sostinėje laukia išskirtinė dvikova – abu klubai svajoja pratęsti žygį Europoje ir iškovoti prestižinį turnyro trofėjų. Geresnėje situacijoje yra Zinedine‘o Zidane‘o auklėtiniai, tačiau „Bayern“ į Madridą atvyko bene pajėgiausios sudėties ir yra nusiteikę revanšui.

Pirmasis ketvirtfinalio susitikimas Miunchene baigėsi svečių iš Ispanijos pergale rezultatu 2-1. Bavarai pirmajame kėlinyje dominavo ir turėjo progą pribaigti varžovus pačioje kėlinio pabaigoje, tačiau Arturo Vidalis nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio. Tiesa, čiliečio smūgis galva kėlinio viduryje ir išvedė bavarus į priekį.

Antrajame kėlinyje „Real“ pasiekė itin greitą įvartį – jau 47-ąją minutę Cristiano Ronaldo išlygino rezultatą. 61-ąją minutę „baltųjų“ šansai grįžti su geru rezultatu iš Vokietijos tapo dar realesni – antroji geltona kortelė buvo parodyta gynėjui Javi Martinezui. 77-ąją minutę C. Ronaldo pasiekė pergalingą įvartį, o per likusį laiką bavarus nuo sutriuškinimo gelbėjo nuostabiai žaidęs Manuelis Neueris.

Savaitgalį abi komandos turėjo sudėtingas rungtynes vietinėse pirmenybėse. Zinedine‘as Zidane‘as prieš „Sporting Gijon“ ilsino savo komandos lyderius, todėl iš startinės sudėties žaidėjų rungtyniavo tik centro gynėjai Nacho ir Sergio Ramosas. Vis dėlto lyderio vaidmens ėmėsi Isco, kurio dublis ir nuostabus žaidimas nulėmė „baltųjų“ pergalę rezultatu 3-2. Dar vieną įvartį „Real“ ekipai pridėjo Alvaro Morata.

„Bayern“ savaitgalį pergalės pasiekti nepavyko, tačiau jų situacija „Bundesliga“ pirmenybėse yra pavydėtina kitoms Europos komandoms, todėl lygiųjų bavarai itin nesureikšmina, o taip pat rungtynėse nebuvo Roberto Lewandowskio ir dviejų pagrindinių centro gynėjų. „Bayern“ nulinėmis lygiosiomis išsiskyrė su Lėverkuzeno „Bayer“.

Žiūrint į pastarųjų penkių rungtynių statistiką, geresnėje formoje šiuo metu yra „Real“ futbolininkai. Dabartiniai Čempionų lygos nugalėtojai per pastarąsias penkerias rungtynes tik sykį neiškovojo pergalės – lygiosiomis sužaidė su Madrido „Atletico“.

Tuo tarpu Miuncheno miesto vienuolikė per paskutines žaistas penkias rungtynes du kartus pasiekė pergalę, tiek pat kartų patyrė pralaimėjimus ir sužaidė lygiosiomis su minėtu „Bayer“.

„Real“ po rungtynių Miunchene sulaukė skaudžios žinios – Garethas Bale‘as pajautė raumenų skausmus ir negalės rungtyniauti atsakomoje dvikovoje. Komandai taip pat negalės padėti du centro gynėjai – Pepe ir Raphaelis Varane.

„Bayern“ sirgaliai prieš šias rungtynes dar buvo nerimo būklėje, mat iki pat šiol nerungtyniavo R. Lewandowski, J. Boatengas bei M. Hummelsas. Tačiau Carlo Ancelotti spaudos konferencijoje pranešė, kad puolėjas iš Lenkijos tikrai yra pasiruošęs rungtynėms, o likę du centro gynėjai turi taip pat geras galimybes pasirodyti aikštėje. Bavarai šioje dvikovoje tikrai versis be diskvalifikuoto Javi Martinezo.

Prognozuojamos startinės sudėtys:

„Real Madrid“: Keylor Navas; Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo; Isco, Luka Modrič, Casemiro, Toni Kroos; Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

„Bayern“: Manuel Neuer; Philipp Lahm, Mats Hummels, Jerome Boateng, David Alaba; Arturo Vidal, Xabi Alonso, Thiago; Arjen Robben, Robert Lewandowski, Franck Ribery.

„Leicester City“ – Madrido „Atletico“

Praėjusį sezoną stebuklą Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse sukūręs „Leicester City“ klubas kol kas dėl savo svajonės kaunasi ir UEFA Čempionų lygoje. Vis dėlto jų laukia sudėtinga užduotis – pralaužti puikiai sustyguotą Diego Simeone vadovaujamos Madrido „Atletico“ komandos gynybą.

Pirmoji akistata įvyko „Vicente Calderon“ stadione, kur minimalią pergalę pasiekė „Atletico“ klubas. Lesterio vienuolikė Ispanijos sostinėje galėjo ir praleisti daugiau įvarčių, tačiau „lapės“ atsilaikė gynyboje ir pralaimėjo įvarčio skirtumu, kurį dar gali pabandyti panaikinti Anglijoje.

Vienintelį ir pergalingą rungtynių įvartį 28-ąją minutę pasiekė Antoine‘as Griezmannas, pasižymėjęs nuo 11 metrų žymos. Tiesa, įvarčio ir galėjo nebūti, nes pražanga, po kurios buvo skirtas 11 metrų baudinys, buvo atlikta prieš pat baudos aikštelės liniją.

Po rungtynių Čempionų lygoje abi komandos grįžo į savo šalies pirmenybes, kuriose užfiksuoti skirtingi rezultatai. „Atletico“, Ispanijoje užimantis trečiąją poziciją, namuose rezultatu 3-0 sutriuškino Pamplonos „Osasuna“. Du įvarčius nugalėtojų gretose pelnė Yannickas Carrasco, o dar vieną pridėjo Filipe Luisas. Šiose rungtynėse užfiksuotas įdomus epizodas – „Rojiblancos“ per dvi minutes mušė du 11 metrų baudinius ir nei vieno iš jų realizuoti nesugebėjo.

Tuo tarpu „Leicester“ Anglijos pirmenybėse sužaidė lygiosiomis rezultatu 2-2 su „Crystal Palace“. „Lapės“ po Roberto Hutho ir Jamie Vardy įvarčių pirmavo rezultatu 2-0, tačiau „Crystal Palace“ sugebėjo atsitiesti ir išplėšė lygiąsias. Praėjusį sezoną „Premier“ lygoje triumfavęs „Leicester“ šiuo metu tenkinasi vos 12-ąja pozicija.

Kur kas geresne sportine forma gali pasigirti Diego Simeone auklėtiniai, kurie per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir sykį sužaidė lygiosiomis. „Atletico“ per šias rungtynes praleido vos vieną įvartį, o patys į varžovų vartus pasiuntė aštuonis tikslius smūgius.

Savo ruožtu „Leicester“ per pastarąsias penkerias rungtynes du kartus džiaugėsi pergalėmis, tiek pat kartu patyrė pralaimėjimus ir paskutinėje dvikovoje išsiskyrė lygiosiomis. Būtent per paskutines tris rungtynes „lapės“ neiškovojo nei vienos pergalės, todėl prieš „Atletico“ šią statistiką privalės pagerinti.

„Lapės“ šiose rungtynėse turės verstis be diskvalifikuoto Roberto Hutho bei traumuotų Nampalyso Mendy su Molla Wague. Taip pat nėra aišku, ar rungtynėms bus pasirengęs puolėjas Islamas Slimani. Tuo tarpu „Atletico“ į Lesterį atvyko be traumas besigydančių Tiago, Šime Vrsaljko ir Augusto Fernandezo.

„Leicester“: Kasper Schmeichel; Danny Simpson, Wes Morgan, Yohan Benalouane, Christian Fuchs; Riyad Mahrez, Wilfred Ndidi, Danny Drinkwater, Marc Albrighton; Shinji Okazaki; Jamie Vardy.

„Atletico“: Jan Oblak; Juanfran, Stefan Savič, Diego Godín, Filipe Luís; Yannick Carrasco, Saul Niguez, Gabi, Koke; Antoine Griezmann, Kevin Gameiro.